Czy można użyć iTunes Match do zastąpienia moich istniejących metadanych metadanymi z iTunes Store?


15

Moja muzyka w bibliotece iTunes pochodzi z wielu źródeł i jest pełna niekompletnych, niedokładnych lub po prostu brakujących danych, nie wspominając już o tym, że większość moich rzeczy nie ma z tym związanych okładek albumów.

Miałem nadzieję, że w ramach funkcji „uaktualnienia” 256 kb / s iTunes uaktualni również metadane moich utworów do metadanych, które są dostarczane wraz z zakupami w sklepie iTunes Store. Jednak usunięcie i ponowne pobranie dopasowanego utworu uaktualnia tylko dane audio, ale zachowuje metadane w nienaruszonym stanie. Czy istnieje również sposób na uaktualnienie metadanych?


Wow - zastanawiam się, gdzie iTunes przechowuje twoje metadane na usuniętych utworach. Czy zastanawiałeś się nad utworzeniem małej biblioteki jako testem i umieszczeniem dwóch piosenek w chmurze z nieparzystymi danymi, a następnie usunięcie całej biblioteki iTunes? Być może nie ma dobrego sposobu na wyczyszczenie danych, więc zanieczyszczenie sklepu może nie być świetnym pomysłem ...
bmike

czy wypróbowałeś aplikację innej firmy, taką jak tuneupmedia.com/index.php?gclid=CLOG9O6ugKQCFVMB4wodwXfkHA
Am1rr3zA 16.11.11

@ Am1rr3zA Nie, nie próbowałem tej ani żadnej innej aplikacji. Nie jest jasne, skąd tego rodzaju aplikacje pobierają dane i często kosztują. Miałem nadzieję, że uda mi się to zrobić bezpośrednio przez iTunes i iTunes Match
Kyle Cronin,

@KyleCronin Spędzam dużo czasu na robieniu tego, co powiedziałeś, ale nie mogę znaleźć żadnego rozwiązania :(
Am1rr3zA 16.11.11

@ Am1rr3zA Doceniam twoją próbę. Podejrzewam, że było to celowe pominięcie ze strony Apple.
Kyle Cronin

Odpowiedzi:


6

Nie - projekt ma na celu uhonorowanie dowolnego zestawu metadanych, które obecnie wprowadziłeś do swojej biblioteki. Jak odkryłeś, proces dopasowania może znaleźć utwory na podstawie innych kryteriów, a ponowne pobranie „kanonicznego” stereo AAC 256 kb / s nie wypełni obecnie żadnych dziur metadanych ani nie poprawi części metadanych, które nie pasują do tego, co Apple ma w sklep (lub baza danych meczów dla utworów, które nie są na sprzedaż, jak katalog AC / DC)

Widzę dwa powody tego:

  1. Celowo - zachowaj dostosowanie użytkownika, aby dane były lepsze w bazie danych iTunes poszczególnych klientów.
  2. Nie automatyzuje procesu czyszczenia utworów, które mogły zostać przekazane lub pobrane, a nie zgrane po podłączeniu do serwera wyszukiwania metadanych lub w inny sposób zakodowane przez oficjalnego wykonawcę, gdy został sprzedany lub wydany.

W szczególności mam setki hawajskich piosenek, w których wprowadziłem metadane z pomocą native speakera, aby uzyskać prawidłową interpunkcję (i to nie pasuje do interpunkcji Apple). Z pewnością istnieje ogromne zapotrzebowanie na narzędzie, które pomoże ludziom to zarządzać, ale iTunes Match nie jest dzisiaj tym narzędziem.


1

Przynajmniej w przypadku brakujących danych możesz wypróbować matchTag (strona niemiecka). Twierdzi, że zastąpi brakujące dane bezpośrednio danymi Apple, gdy ponownie załadujesz utwory za pomocą iTunes Match.


-1

Nie próbowałem jeszcze iTunes Match, więc nie wiem, czy poniższe działania już działają.

Po subskrypcji Apple powinien umożliwić użytkownikom opcję „Uzyskaj nazwy ścieżek” w iTunes. Na razie usługa jest dozwolona tylko dla płyt CD importowanych bezpośrednio do iTunes.

W ten sposób użytkownicy wybiorą uaktualnienie metadanych dopasowanych utworów. I prawie wszystko, czego potrzebują, aby to umożliwić, jest już zaimplementowane.

Udało mi się pobrać okładki albumów bezpośrednio z iTunes, więc ta część powinna już działać. Przypuszczam, że albumy, na które nie ma grafiki, nie są rozpoznawane w ich bazie danych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.