Jak sprawić, by okna zapisywały swoją pozycję na ekranie po ponownym podłączeniu wyświetlacza?


29

Kiedy podłączam drugi monitor do mojego MacBooka, przeciągam na niego wiele okien. Po odłączeniu monitora wszystkie okna wracają na ekran mojego MacBooka. Jak mogę to zrobić, aby po ponownym podłączeniu monitora wszystkie okna automatycznie powróciły do ​​swojej pozycji na drugim monitorze?

Używam mojego osobistego MacBooka w pracy, gdzie mam dodatkowy monitor. Ale to oznacza, że ​​muszę codziennie odłączać i ponownie podłączać monitor. Mam wiele okien, które zostawiam otwarte z pracy z poprzedniego dnia, więc to prawdziwy ból.

Wiem o aplikacji o nazwie Forget-Me-Not , która jest prawie dokładnie tym, czego chcę. Ale potrzebuję czegoś, co działa na OS X 10.5.


2
Czy w ciągu ostatnich 5 lat wydarzyło się coś nowego na tym froncie? Żadna z opisanych opcji nie wydaje się być tym, czego chcę ... I niektóre z proponowanych rzeczy wydają się już nie istnieć lub nie są już opracowywane ...
Brian Postow

@BrianPostow, może znajdziesz inne pytanie pomocne. Zadałem to pytanie, aby znaleźć rozwiązanie w systemie OS X 10.5, i na nie nie odpowiedziałem. Nie używam już wersji 10.5 i nie znalazłem też świetnego rozwiązania w najnowszym OS X.
Jonathan Tran

Odpowiedzi:


14

Czy jest jakaś szansa na uaktualnienie do 10.6? Jeśli tak, możesz użyć Stay from Cordless Dog.


Wygląda na to, że Stay by działał, ale nie zamierzam aktualizować mojego systemu operacyjnego tylko do tego.
Jonathan Tran

1
Jeśli obecnie korzystasz z systemu Leopard, a komputer Mac obsługuje system Snow Leopard, nie ma powodu, aby nie aktualizować. SL jest szybszy, cieńszy i lepszy na wiele sposobów. Biorąc pod uwagę jego cenę, jest wart każdego grosza.
Dori

5

Łupek jest darmowy i bardzo wydajny i robi dokładnie to, co chcesz.

Odpowiedziałem na to wcześniej zadane pytanie, ale tutaj streszczę moją odpowiedź:

Po podłączeniu dodatkowego monitora Slate automatycznie wykrywa nowy monitor , a wszystkie okna zostaną przeniesione i skalowane tak, jak lubisz. Możesz zdefiniować niestandardowe pozycje i rozmiary dla wszystkich swoich aplikacji, w tym na pełnym ekranie, na połowie ekranu i na podstawie siatki.

Możesz zdefiniować różne układy na podstawie liczby podłączonych monitorów, a także zdefiniować skróty klawiaturowe dla określonych układów lub działań, takich jak przesuwanie okien i zmiana rozmiaru okien o określony procent.

Wypróbuj to! Oto pomocny artykuł na temat maksymalnego wykorzystania Slate.


3

Używam Breeze'a do zapamiętywania pozycji okien podczas przełączania między monitorem zewnętrznym a monitorem wewnętrznym mojego MacBooka Air. Działa z 10.5, jest darmowa wersja demo i nie jest zbyt droga za 8 USD. Za pomocą Breeze definiujesz pozycje i rozmiary okien, a następnie możesz je naciskać. Oprócz ustawienia globalnego możesz także ustawić pozycje / rozmiary dla określonych aplikacji.

Dori, dziękuję za ten link do Stay, szukałem czegoś, co robi dokładnie to i korzystam z wersji 10.6. Dzięki!


2
Próbowałem demo. Zapamiętuje rozmiar i położenie okna na wyświetlaczu, ale nie który ekran. Oznacza to, że nadal muszę przeciągać każde okno jeden po drugim na drugi monitor. To też jest miłe, ale nie odpowiada na moje pytanie :(
Jonathan Tran

Oh przepraszam. Używam go tylko na 1 monitorze, więc przypadek użycia nigdy nie był dla mnie problemem. Skontaktowałem się wcześniej z programistą w sprawie kolejnej prośby o funkcję, odpowiedział dość szybko. Może mógłbyś poprosić o funkcję dotyczącą obsługi wielu monitorów?
Jack Chu,

0

Właśnie natknąłem się na SizeUp, który jest trochę jak Breeze, ale wydaje się, że ma zarządzanie monitorami. Nie testowałem tego, ale wygląda przyzwoicie:

Edytować:

Istnieje również Optimal Layout, który jest bardzo w pełni funkcjonalnym narzędziem, ale również wartym obejrzenia.


0

Po pewnym czasie szukania tego, chciałbym powiedzieć, że Stay działa wspaniale w zapisywaniu stanu i pozycji okien na wielu wyświetlaczach. Musisz zapisać ustawienia dla pojedynczego ekranu i podwójnego / wielu ekranów, aby zapisać pozycje w obu sytuacjach. Optymalny układ, chociaż w pełni funkcjonalny produkt niestety nie zapisał pozycji okna ani nie ustawił ich z powrotem przy przełączaniu między pojedynczym ekranem a podwójnym ekranem. Przynajmniej nie mogłem wymyślić, jak z tym pracować po 30-minutowej próbie. Możliwe, że tak, ale w krótkim czasie musiałem to skonfigurować, nie byłem w stanie zaoszczędzić.

Możliwość dzielenia ekranów na sekcje to naprawdę świetna funkcja, ale nie główna funkcja, której szukałem w tym przypadku.


0

Wygląda na to, że Stay Stay działa, ale nie można przenieść okien z powrotem do trybu pełnoekranowego. Jeśli więc chcesz zachować stan elementów pełnoekranowych na laptopie, ale umieściłeś okna na monitorze zewnętrznym, to niestety nie działa ..

Z poważaniem, Steve


0

Lubię też Stay . Działa świetnie i jest naprawdę prosty w użyciu:

Jak działa Stay?

Przenieś swoje okna tam, gdzie chcesz, a następnie przechowaj je w Stay. Po zapisaniu okna można przywrócić do stanu zapisanego w dowolnym momencie, przywracając je Stay.


0

Nie potrzebujesz niczego.

Cmd + Alt + Przytrzymaj mysz 1 sekundę w prawym dolnym rogu

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.