Czy mogę wyłączyć montowanie woluminów sieciowych za pomocą protokołu afp: // na rzecz smb: //


2

Mam sieciowy serwer plików Drobo, który nalega na oferowanie montowania przez oba afp:// i smb://. Czy jest jakiś sposób, aby zmusić moje komputery Mac (wszystkie one działają w High Sierra), aby NIGDY nie montowały woluminów sieciowych za pośrednictwem AFP?

Administracja Drobo nie ma możliwości wyłączenia AFP. Mówiłem o Drobo Support: to „funkcja, którą rozważamy”.

Żeby było jasne: rozumiem, jak go zamontować za pośrednictwem SMB. Istnieją pewne sytuacje (których nie jestem w stanie kontrolować), w których macs czasami się automatyzuje za pośrednictwem AFP. Myślę, że może to mieć związek z zapamiętanymi „otwartymi” ostatnio plikami - ale zgaduję. Chcę więc całkowicie przerwać / wyłączyć AFP. Nie uda mi się zamontować, zamiast problemów, które pojawiają się, gdy automatyzuje się z AFP. (pliki nie zapisują się, aplikacje i wyszukiwarka blokują się itp.)


1
Sprawdź, czy masz jakieś wpisy Keychain dla serwera Drobo, który określa protokół afp: [yourdroboname]._afpovertcp._tcp.local. . Jeśli tak, usuń je i zobacz, co się stanie. Jeśli jest to rozwiązanie, być może możliwe będzie programowe (za pomocą skryptu lub czegoś) usunięcie tych wpisów kepaina afp przy logowaniu / wylogowaniu użytkownika, tylko po to, aby zachować czystość.
IconDaemon

Odpowiedzi:


2

Dwie opcje, które mogą być pomocne w twoim przypadku:

• Zamknij dostęp do portu TCP 548 - to powinno uniemożliwić dostęp do AFP.

• Woluminy sformatowane jako APFS nie mogą oferować punktów udostępniania w sieci za pomocą AFP. (widzieć https://support.apple.com/en-us/HT208018 )

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.