Skrót klawiaturowy, aby zaznaczyć cały tekst w komórce w programie Excel


9

Czy istnieje klawisz skrótu klawiaturowego, aby zaznaczyć cały tekst w bieżącej komórce w programie Excel, jeśli jesteś w trakcie edytowania komórki?


Co chcesz zrobić, zaznaczając cały tekst komórki? ponieważ podczas przechodzenia między komórkami za pomocą klawiatury po naciśnięciu cmd + c możesz skopiować całą zawartość komórki i zacząć pisać, usuwając wszystkie poprzednie dane i wstawiając nowe dane.
Am1rr3zA

To prawda, że ​​wybranie wszystkiego w komórce nie jest tak naprawdę konieczne, ale odruchowo często próbuję to zrobić.
Lorin Hochstein

@LorinHochstein Zgadzam się, odruchowo uważam, że zaznaczanie i zastępowanie tekstu jest bardziej intuicyjne niż usuwanie i zamiana.
Paul Wagland,

Chcę skopiować tekst do komórki bez formatowania. Jeśli po prostu Ctrl + skopiuj komórkę i wklej ją w innym programie, będzie ona zawierała formatowanie. Najlepszą odpowiedzią Loreny jest edycja komórki (F2), a następnie naciśnięcie klawiszy Ctrl + Shift + Home. Jeśli rozpoczniesz edycję podwójnym kliknięciem (aby kursor nie znajdował się na końcu komórki), najpierw naciśnij Ctrl + End, a następnie Ctrl + Shift + Home.
Steve A

Odpowiedzi:


5
  • ^ -U, aby edytować komórkę
  • ⇧-alt-Home, aby zaznaczyć cały tekst
  • ⇧-alt-Left, aby wybrać jedno słowo po lewej stronie
  • ⇧-alt-Right, aby wybrać jedno słowo po prawej stronie
  • ⇧-alt-Down, aby wybrać od bieżącej lokalizacji do końca linii.

Zauważ, że w późniejszych wersjach programu Excel działają również odpowiedniki „Windows” utworzone przez zastąpienie kontroli altem.


Jestem w systemie Windows, a odpowiednik Home wybiera do początku linii, jeśli tekst jest zawijany. Czy tak jest w tym przypadku?
kon psych

@konpsych Uważam, że tak jest również w tym przypadku. Zazwyczaj mam jednak tylko jedną linię w komórkach, więc dla mnie to samo ;-)
Paul Wagland

7

Najszybszym sposobem, jaki znalazłem, jest: 1) tab / select the cell, 2) hit backspace, aby usunąć zawartość komórki 3) wpisz Cntrl + Z, aby cofnąć usunięcie

Gdy funkcja cofania ponownie umieszcza tekst w komórce, cały tekst w tej komórce jest automatycznie podświetlany. Następnie możesz po prostu wpisać Cntrl + C, aby skopiować tylko tekst.

Odkryłem, że muszę podświetlić cały tekst w komórce, aby móc go wkleić z powrotem do innego arkusza programu Excel, którego komórki zawierały już inny tekst, który musiałem pozostawić nietknięty.

Mam nadzieję że to pomoże!


Nie jest to najbardziej intuicyjne podejście, ale najlepsze - i najłatwiejsze do zapamiętania tutaj.
Tony Cronin

3

Wspaniałą rzeczą w kopiowaniu zawartości komórki zamiast samej komórki jest pobranie zawartości bez formatowania (zwykły tekst). Naprawdę powinien mieć jeden krok, ale o ile wiem, nie ma. Oto moje obejście:

Wybierz komórkę, o której mowa, naciśnij dowolny znak, aby zastąpić zawartość komórki. Następnie naciśnij ⌘Z, aby cofnąć i rozwinąć zawartość wybraną bez formatowania!

Jednoetapowe obejście skrótu będzie wymagało więcej wysiłku, ale można to osiągnąć za pomocą następującego makra Keyboard Maestro:


To rozwiązanie jest doskonałym obejściem, ale nie mogę zmusić go do pracy w moim programie Excel 2007. Wygląda na to, że akcja „ctrl + c” zastosowana podczas nagrywania makra nie została zapisana. (Atrapowe makro opróżniające moją komórkę działa idealnie, ale jedno kopiowanie zawartości nie działa). Zapisałem również moje makra w „osobistym skoroszycie”, ponieważ nie chciałem, aby moje makro było specyficzne dla jednego pliku, ale ... Nie mogę ich nawet teraz usunąć. Do diabła, chciałbym tylko wybrać zawartość mojej komórki ... poddając się na chwilę, moje nerwy potrzebują odpoczynku.
Balmipour

2

Przeczytałem to jako 2 pytania.

P: Czy istnieje klawisz skrótu klawiaturowego, aby zaznaczyć cały tekst w bieżącej komórce w programie Excel?

A. polecenie + c dla Maca lub control + c dla Windows, gdy komórka jest zaznaczona. Wybierz nową komórkę i naciśnij + v lub control + v, aby wkleić.


P: Jeśli edytujesz komórkę?

A. Jest to proces dwuetapowy: polecenie + a lub kontrola + a, aby wybrać wszystko, a następnie polecenie + c lub control + c, aby skopiować.


1
Czy możesz potwierdzić, że to polecenie + a lub Ctrl + A działa, aby wybrać wszystkie podczas edycji komórki? To nie dla mnie.
Lorin Hochstein

Z jakiegoś dziwnego powodu, kiedy pierwszy raz uderzyłem w Cmd + A, nie wybrałem go, ale uderzyłem go ponownie i zadziałało, a potem działało za każdym razem. Dziwne.
zwrócił uwagę

2
Ani ⌘-A, ani ^ -A nie działają dla mnie, gdy próbuję edytować zawartość komórki w Excelu, nawet nie naciskając ich wielokrotnie, jak sugeruje @drewish.
Paul Wagland,

Nie sądzę, że o to pytają, wydaje się, że o to pytają, aby mogli szybko skopiować i wkleić zawartość tekstową do innych programów bez martwienia się o to, że MS Excel przyniesie jakiekolwiek formatowanie.
GeorgeWL

2

Podczas edytowania komórki szybkim sposobem na zaznaczenie całej zawartości jest…

  • umieść kursor na początku treści i naciśnij ⇧ shift+end
  • umieść kursor na końcu treści i naciśnij ⇧ shift+ home.

To NIE działa z zawartością wielu wierszy (tylko pierwszy wiersz). Za pomocą Excel 2007
Balmipour

1

Korzystam z systemu Windows i robię to:

  1. Naciśnij klawisz F2, aby edytować komórkę. Kursor znajdzie się na końcu. (Działa również poprzez dwukrotne kliknięcie komórki myszą; naciśnij End, jeśli kursor nie znajduje się na końcu).

  2. Naciśnij Ctrl + Shift + Home . Cały tekst od końca do początku zostanie wybrany.

Pamiętaj, że to nie działa, jeśli wejdziesz do komórki, pisząc na niej, musisz edytować.


Ta strona mówi o OS X, gdzie ctrl + shift + home tego nie robi. Odpowiednikiem w OS X jest ⇧⌘ ←.
grg

1

Czy chcesz zaznaczyć cały tekst, czy naprawdę chcesz po prostu skopiować go do schowka? Jeśli chcesz skopiować cały tekst w komórce i nie przejmuj się, czy jest zaznaczony:

Kliknij komórkę lub przejdź do niej za pomocą klawiatury. Czy nie kliknij dwukrotnie lub nie wejść w tryb edycji. Nie próbuj niczego wybierać. Jeśli z jakiegoś powodu jesteś już w trybie edycji, naciśnij Esc.

Teraz po prostu naciśnij CMD- C.


1
Czy naprawdę masz na myśli <key> control </key> w OSX, czy nie jest to <key> Cmd </key>?
user151019,

Masz rację, to CMD. Zmienię moją odpowiedź.
MadReasonable

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.