Jak zmusić iTunes Match do ponownej oceny niektórych utworów


16

Mam trochę ponad 9000 piosenek. Od wczoraj do dzisiejszego ranka iTunes Match jest w końcu oceniany i przesyłany, i wydaje się, że popełnił kilka błędów.

Jeśli pokażę kolumnę Status iCloud na mojej liście utworów, w wielu albumach zobaczę „Dopasowane” dla większości utworów, ale „Przesłane” dla jednego lub więcej utworów. Jeśli szukam tego utworu / albumu / wykonawcy w sklepie iTunes Store, Apple ma te utwory. Patrzyłem nawet na informacje o utworze, aby sprawdzić, czy mogły zostać zakodowane inaczej, ale w kilku przypadkach sprawdziłem na miejscu, czy mają takie samo kodowanie, jak inne pasujące utwory z albumu.

Byłem w stanie zmusić iTunes Match do ponownej oceny utworów, które wcześniej wyświetlały komunikat „Błąd” (teraz żadnych błędów), ale nie mogę wymyślić, jak zmusić to do ponownej oceny tych utworów, które nie pasują nawet jeśli są w sklepie. Jak to robimy? Czy wyłączyć iTunes Match i zacząć od nowa? Niechętnie to robię, biorąc pod uwagę, jak długo to trwało wczoraj.


Zastanawiam się nad tym samym.
Pedro Mancheno,

1
Myślę, że najlepszym sposobem na to jest usunięcie ich z biblioteki iTunes (zachowaj pliki i umieść je gdzieś). Następnie uruchom ponownie iTunes i powinien on usunąć je z chmury. Kiedy znikną, dodaj je ponownie. Mamy nadzieję, że iTunes Match poprawnie je zidentyfikuje. Daj mi znać, czy to działa, a ja przekażę odpowiedź innym, którzy mogą zapytać o to samo.

Właśnie próbowałem tego ze ścieżką testową (nie chciałem niepotrzebnie tracić metadanych) i nie działało. Wydawało się, że iTunes Match „przesyła” to bardzo, bardzo szybko, więc zastanawiam się, czy poprzednio przesłana wersja nie została usunięta z iCloud, mimo że zaznaczyłem to pole, aby to zrobić. Coraz bardziej myślę o wyłączeniu Matcha, a następnie włączeniu go ponownie, może po pozostawieniu go na dzień lub dwa.
beverson

Zadano również pytanie o to, co to powoduje (w odróżnieniu od pytania o to, jak to naprawić).
orome,

Odpowiedzi:


10

Możesz nie być w stanie uzyskać kompletnych dopasowań, ale oto co robiłem w przypadkach, gdy jeden lub dwa utwory nie pasują.

  1. Wybierz elementy, które chcesz ponownie dopasować.
  2. Kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz „Utwórz wersję AAC”
  3. Po zakończeniu naciśnij Alt-Backspace i wybierz usunięcie zarówno oryginalnej, jak i wersji iCloud. Wybierz także, aby usunąć elementy z dysku.
  4. Przejdź do pozycji menu „Store” -> „Update iTunes Match”.

Pamiętaj, że dzięki temu liczba odtworzeń itp. Pozostanie na twoich ścieżkach. Może nie powieść się na każdej ścieżce, a czasem powtórzenie procesu powoduje wybranie innej ścieżki.

Czasami po wykonaniu tej czynności pojawia się ikona „Usunięte”: wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Dodaj do iCloud”.


Brzmi obiecująco. Wypróbowałem go z jedną ścieżką, aby go przetestować, a status iCloud czeka na „Oczekiwanie” na tę ścieżkę. Opublikuję ponownie, gdy to się zmieni.
beverson,

Tak, zauważyłem, że czasami trzymają się Czekając chwilę, a następnie zmieniają się na Przesłane (bah) lub Dopasowane (woohoo).
Matthew Schinckel,

Chciałbym potwierdzić, że to działa. Oto kilka komentarzy, które mogą pomóc: Krok 3: Upewnij się, że nowo utworzone pliki są wyświetlane jako duplikaty, a następnie usuń oryginalne pliki Krok 4: (Nowsze wersje iTunes) Plik → Biblioteka → Zaktualizuj bibliotekę muzyczną iCloud
Ross

1

Najmniej destrukcyjne podejście, jakie znalazłem, to:

  1. Na urządzeniu z systemem iOS naciśnij lub przytrzymaj naciśnięty utwór w aplikacji Muzyka i wybierz Delete from Library.
  2. Na komputerze Mac poczekaj, aż stan iCloud zmieni się na Removed.
  3. Na komputerze Mac kliknij ścieżkę prawym przyciskiem myszy i wybierz Add to iCloud Music Library.

W ten sposób utwór nigdy nie zostanie usunięty z bazy danych iTunes, tylko z biblioteki muzycznej iCloud.

Niestety nie znalazłem sposobu na wymuszenie usunięcia z biblioteki muzycznej iCloud w iTunes, bez usuwania utworu z lokalnej bazy danych iTunes. Może byłoby to możliwe dzięki drugiej bibliotece iTunes, która nie ma utworów lokalnie…

Pierwotnie zeskanowałem swoją bibliotekę, kiedy iTunes Match został wydany po raz pierwszy, a ponowne dodawanie Uploadedutworów przynosi teraz około 30% Matching, a 70% dopiero się pojawia Uploaded.

To podejście działa dla mnie od wersji iTunes 12.9.5.5 (na macOS 10.14.6) i iOS 13.2.3.


0

Spróbuj usunąć te „przesłane” z usługi i ponownie uruchom opcję Dopasuj, aby sprawdzić, czy poprawi się za drugim razem.


Usunięcie dowolnego śladu w chmurze spowoduje również usunięcie śladu ze wszystkich urządzeń. Spowoduje to również usunięcie oryginału z komputera. Chmury synchronizują zmiany w obu kierunkach.
The_Stewart

0

Warto spróbować: zmienić utwory „Kind” na coś innego niż muzykę, a następnie zmienić z powrotem?

(nie mogę się niestety sprawdzić)


Nie sprawdziłem ich wszystkich, ale sprawdziłem około 50 utworów. Wszystkie mają „Media Kind” wybrane na „Music”, a następnie wyszarzone, więc nie mogę tego zmienić.
beverson 21.11.11

-1

Proces aktualizacji iTunes Match zmienił się od iTunes 12.x.

Aby zsynchronizować bibliotekę iTunes z iTunes Match, przejdź do:

Plik -> Biblioteka -> Zaktualizuj bibliotekę muzyczną iCloud

Mam nadzieję że to pomoże!


-1

Wybierz i kliknij prawym przyciskiem myszy jeden utwór lub wiele utworów i wybierz „Sprawdź wybór”. Działało jak urok albumów, które przesłałem na CD.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.