MacBook działa bardzo wolno, monitor aktywności informuje o OGROMNEJ maszynie wirtualnej


9

Mój MacBook działa w tej chwili naprawdę bardzo wolno, rzuciłem mnóstwo procesów (ale monitor aktywności odnotował tylko około 10% użycia procesora).

Właśnie zauważyłem, że mam rozmiar VM 250 GB!

Czy to może być problem? Dlaczego miałoby być tak duże?

Odpowiedzi:


4

Pierwszą rzeczą, którą możesz chcieć zrobić, jest ponowne uruchomienie. To prawdopodobnie rozwiąże problemy.

Inne rzeczy, które możesz chcieć sprawdzić:

  1. Czy masz wystarczająco dużo wolnego miejsca na dysku?
  2. Ile masz pamięci RAM? Czy korzystasz z aplikacji wymagającej dużej ilości pamięci (lub wielu)? Tzn. Możesz mieć Photoshopa bezczynnego, ale otwarte jest dziesięć plików RAW 80 MB… które używają pamięci RAM, a nie procesora (o ile nie przetwarzasz ich w żaden sposób).
  3. Czy korzystasz z jakiegokolwiek oprogramowania do wirtualizacji (VMware, Parallels, VirtualBox?). Jeśli tak, czy działają na maszynie wirtualnej?
  4. Czy twój komputer za dużo stronicuje na dysk? (Zobacz Monitor aktywności, pamięć: Wpisy strony a Wychodzenia stron). Wiele Pageoutów jest złych (w porównaniu do Ins). Oznacza to, że w twoim pudełku brakuje fizycznej pamięci RAM i musi zapisywać na (wolnym) dysku twardym, aby zapisać elementy pamięci. Jest to jedna z głównych przyczyn spowolnienia. Uwaga : niektóre wyjścia stron są w porządku, system używa wymiany bez względu na to, ile masz pamięci RAM.
  5. Wspomniałeś już o tym, ale posortuj według zużycia procesora we wszystkich procesach (Monitor aktywności) i upewnij się, że od czasu do czasu żaden proces nie zwariuje.
  6. Otwórz Terminal (/Applications/Utilities/Terminal.App) i wykonaj:

    ls -lh / var / vm

Wynik będzie składał się z jednego (lub więcej) pliku wymiany0, 1, 2… a obok nich zobaczysz rozmiar. Małe rozmiary są w porządku (kilkaset megabajtów). Jeśli ten plik wymiany jest ogromny, oznacza to, że masz problem z niewystarczającą pamięcią RAM. Potrzebujesz więcej pamięci RAM lub mniej programów jednocześnie.

Oto moje dane wyjściowe: (Mam 12 GB pamięci RAM, więc to dużo do stracenia)

Wyjście terminala

Na koniec uruchom ponownie komputer i monitoruj te wartości przez cały dzień.


2

To dla mnie całkiem normalny rozmiar maszyny wirtualnej (obecnie: 257,31 GB). Liczy się nie tyle rozmiar, ile to, co go używa. Monitor aktywności pozwoli ci posortować aplikacje według używanej pamięci - czy coś wydaje się oburzająco duże? Z mojego doświadczenia wynika, że ​​winowajcą jest zwykle Safari.

Jeśli jest to jedna konkretna aplikacja, zamknij ją, a następnie uruchom ponownie.

Jeśli nie możesz znaleźć oczywistego przestępcy, uruchom ponownie komputer Mac.


Zgadzam się z Dori, że nie martwię się o ogólny wpis „Rozmiar maszyny wirtualnej” w monitorze aktywności. Wydaje mi się, że Firefox powoli rośnie i zajmuje całą pamięć. Może to być związane z używaniem wielu kart. Okresowe rzucanie go uwalnia znacznego barana. Ogólnie moja maszyna nigdy nie ma problemu - czas pracy wynosi 22 dni i wciąż rośnie.
Michael H.

1

Jeśli spowolnienie nie jest oczywiste w Monitorze aktywności, zajmie to trochę czasu, aby uporządkować konkretny zestaw okoliczności, które go powodują: indeksowanie Spotlight, pobieranie, antywirus, drukowanie itp.

Procent wykorzystania procesora nie jest kompletnym wskaźnikiem tego, co może utknąć w maszynie. Kiedyś McAfee Anti-Virus całkowicie zepsuł moją maszynę (mam na myśli piłkę plażową, zamrażające ekrany i prawie całkowitą niemożność zakończenia procesu rozruchu przez godzinę za jednym razem), próbując przeskanować zawartość mojej zawartości iDisk. Ale pięć procesów prowadzonych przez AV nigdy nie przekroczyło 2% lub 3%. Po odłączeniu iDisku wszystko było w porządku i nie słyszę zerknięcia z AV.

Nie jest tajemnicą, że Mac OS X to świnia pamięci, a sporadyczne ponowne uruchamianie (robię to w każdy poniedziałek rano) robi cuda.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.