Odrzucanie dłoni na Apple Trackpad 2


11

Mam nowego iMaca z klawiaturą Apple i gładzikiem 2. Przechodzę ze starego MacBooka Pro na nowy system i chciałem podobnego układu klawiatury i gładzika, więc dostałem jeden z nich wprowadź opis zdjęcia tutaj

Uwielbiam to, ALE gładzik jest bardzo wrażliwy. Przysięgam, że może wykryć mój palec, gdy jest to szerokość włosa od faktycznego dotknięcia go. Za każdym razem, gdy przypadkowo uderzę go dłonią lub nadgarstkiem, kursor podskakuje podczas pisania.

Czy istnieje sposób na skonfigurowanie go tak, aby był mniej czuły? Myślę, że nazywa się to „odrzuceniem dłoni”, ale nie znalazłem nic na temat tego, jak skonfigurować gładzik, aby NIE był tak wrażliwy.


Jak nazywa się ten produkt, chcę go również kupić. dzięki
Goran Radulovic

Oto podobny produkt: bullettrain.com/products/express-keyboard-platform , chociaż jeszcze tego nie próbowałem.
mm2001

@Michael Prescott Wszędzie szukałem dokładnie tego konkretnego produktu, do tej pory wszystko, co znalazłem, to takie rzeczy, jak masywny pociąg kulowy. Przeprowadziłem wyszukiwanie obrazu wstecznego, ale nic na to nie wskazuje. Czy możesz podać nam nazwę produktu lub miejsce, w którym się wybierasz?
cchiera

Odpowiedzi:


6

Jestem właściwie jednym z „ćwieków” z kolektywu StUDS, który zaprojektował The Wedgie. Wyzwanie, które podniosłeś, zmagało się z próbą znalezienia dobrego rozwiązania bez nadmiernego komplikowania projektu tacy. Codziennie korzystam z zasobnika, ale nie używam opcji „dotknij, aby kliknąć”, więc dla mnie nie stanowi to większego problemu, ale oto kilka rozwiązań technicznych, które wymyśliliśmy.

  1. Obróć gładzik do tyłu i użyj wspomnianego wyżej „narzędzia lepszego dotyku”, aby odwrócić wszystkie funkcje gładzika. Dzięki temu górna krawędź jest wystarczająco cofnięta, aby uniknąć kontaktu z dłonią. Również regularnie używam tej konfiguracji do ładowania gładzika bez wyjmowania go z tacy. wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

  2. Opracowaliśmy również mały silikonowy zderzak, który pomaga w rozwiązaniu problemu. To wciąż coś, z czym się bawimy, więc nigdzie nie jest wystawiony na sprzedaż.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy to gdzieś jest jeszcze dostępne?
Roberto Franchini

3

Nie sądzę, aby w programie Magic Trackpad można było włączyć odrzucanie dłoni w oprogramowaniu. Próbowałem znaleźć sposób na zrobienie tego samego bez powodzenia. Znalazłem prośbę o udostępnienie narzędzia Better Touch Tool (BTT), w którym programista zamknął zgłoszenie jako niemożliwe - nawet w przypadku tak solidnej aplikacji:

Słabe rozpoznawanie dłoni na zewnętrznym Magic Trackpad 2 # 1448 | BetterTouchTool | Github

Jednak możliwe jest rozwiązanie niektórych fizycznych zmian w zasobniku klawiatury / gładzika. Zastanawiałem się nad zbudowaniem małej krawędzi wokół górnych rogów i wzdłuż boków gładzika na podobnej tacy klawiatury / gładzika, której używam, The Wedgie (kupiłem tacę od aukcji Etsy tego samego kupca „StUDS”, który od tego czasu został usunięty; wygląda na to, że nadal sprzedają go bezpośrednio ze swojej witryny, jak już tutaj linkowałem). Nie zrobiłem tego jeszcze sam, ale myślę, że mogę dodać grzbiet Sugru (tego samego koloru co moja taca) na tacy tuż obok miejsca, w którym znajduje się gładzik, aby zapobiec spoczywaniu dłoni na gładziku .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.