Jak mogę sprawdzić, czy mój Mac mini śpi?


2

Mam problemy z komputerem Mac mini z 2012 roku, ale zdałem sobie sprawę, że nie wiem, kiedy będzie spać, żeby zdiagnozować, czy zawsze zawiedzie podczas snu, czy tylko czasami.

W ciągu dnia ekran zgaśnie i się obudzi, ale po nocy często nie wróci.

Jak mogę powiedzieć, że mój komputer Mac przeszedł w tryb uśpienia? Zastanawiałem się wcześniej, kiedy widziałem światło na moim mini-koncentratorze USB nadal włączone, a niebieskie światło na zewnętrznym dysku twardym, jeśli nie śpi, kiedy powinno być, ponieważ zasilanie USB powinno przestać świecić?

Odpowiedzi:


2

Jestem właścicielem tego samego modelu Mac mini, co ty. Używam go bez monitora, więc stałem się dostrojony do obserwacji, gdy jest w trybie uśpienia, a kiedy nie, co decyduje o tym, czy mogę połączyć się zdalnie z mojego innego komputera w podsieciach.

Białe światło z przodu jest twoim wskaźnikiem.

Gdy Mac mini jest w stanie czuwania, działa stała, pełna jasność .

Gdy Mac mini śpi, zaczyna się białe światło "oddychać" , ponieważ jego intensywność oscyluje pomiędzy jasną i słabą jasnością w przybliżeniu na poziomie osoby oddychającej w spoczynku. To stopniowe zwiększanie się i zmniejszanie, ale kiedy to zauważysz, będziesz w stanie łatwo to zauważyć.

Jeśli chcesz mieć nieco bardziej techniczną opcję sprawdzenia, czy Twój Mac mini nie śpi, czy nie, jedną z opcji jest pingowanie jego adresu IP z innego urządzenia w sieci lokalnej. Zakłada się, że komputer Mac mini automatycznie połączy się z siecią po przebudzeniu, co zazwyczaj ma miejsce, ale jeśli z jakiegokolwiek powodu nie uda się przywrócić sieci Wi-Fi, żądanie ping nie powiedzie się, nawet jeśli maszyna jest obudzić. Jeśli nie masz innego komputera do wysłania polecenia ping, istnieje wiele aplikacji sieciowych dostępnych na urządzeniach z Androidem i iOS, które mogą to zrobić, a niektóre nawet jawnie powiedzą ci, kiedy urządzenie jest w stanie czuwania lub śpi, czy rejestruje obecność w sieci.


1
„... stopniowe zwiększanie i zanikanie ...” czysta poezja.
IconDaemon

człowieku, teraz muszę go przenieść, żeby zobaczyć małe światełko :) Dzięki, to powinno pomóc mi zidentyfikować rzeczywisty problem, który chcę rozwiązać. Czy mam rację, zakładając, że urządzenia USB (bez zewnętrznego zasilania) powinny być wyłączone w trybie uśpienia?
Mr. Boy

@ Mr.Boy, Re: urządzenia USB niekoniecznie. Zależy to od tego, czy komputer może / może zawiesić urządzenia USB, ponieważ może to czasami powodować problemy. Nie wiem zbyt wiele o zagadnieniach związanych z zarządzaniem energią, ale porty USB na komputerze Mac wciąż są w stanie dostarczać zasilanie, nawet gdy komputer Mac śpi. Mogą istnieć ustawienia do zarządzania tym, ale nigdy go nie badałem.
CJK

Innym sposobem, aby dowiedzieć się, czy śpi, jest włączenie Caps Lock przed uśpieniem, dioda LED blokady czapek wyłączy się, gdy przejdzie w stan uśpienia, a jeśli się obudzi, włączy się ponownie. Działa również z komputerami Mac.
Antonio23249

Jeśli mac śpi: - dioda Caps lock odpowie (może to potrwać kilka sekund, ale powinna odpowiedzieć). - Zazwyczaj słyszysz głos, jeśli naciśniesz Command + F5..nie, jeśli głośność jest całkowicie zmniejszona: w zależności od tego, który ekran jesteś, możesz zwiększyć głośność, naciskając klawisz zwiększania głośności.
Antonio23249
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.