Używanie Rsync do dokładnego kopiowania


3

Używałem rsync wcześniej, na Linuksie, wiele razy, ale także wiele lat temu i również nie wiem, czy są jakieś różnice lub problemy między używaniem go na iMacu i Linuksie.

Mam dysk z problemem i teraz montuje tylko do odczytu. Zastąpiłem go nowym dobrym dyskiem i teraz jest podłączony przez USB w etui SATA.

Jeśli chcę utworzyć folder na nowym dysku, powiedz „/ OldDrive” i skopiuj na niego wszystkie pliki z mojego starego dysku, zachowując prawa własności, uprawnienia i wszystko inne, na czym obawia się macOS, jakie są opcje poleceń i przełączniki muszę użyć na rsync, aby to zrobić?


Jaka wersja systemu macOS? Metadane mogą zostać utracone przez rsync, ale być może kopiujesz do systemu plików innego niż Apple i nie przejmujesz się rozwidleniami zasobów i metadanymi.
bmike

Kopiuję z mojego dysku systemowego, dopóki nie przestał zachowywać się na moim nowym dysku systemowym. Używam 10.13.2.
Tango,

@bike: Właściwie i powinienem był o tym wspomnieć, martwię się o metadane, ponieważ widziałem dodatkowe metadane w plikach i musiałem zbadać, co to znaczy i jak sobie z tym poradzić.
Tango

Tak, rzeczywiście Tango - odpowiem poleconymi najlepszymi narzędziami - dittoponad rsynci być może asrrównież dobrym rozwiązaniem, aby nawet nie kopiować plików - po prostu migruj na nowy zewnętrzny dysk systemu operacyjnego. +1 i świetne wyjaśnienie.
bmike

@bike: Patrząc na to teraz, nie było dla mnie najlepszym pytaniem. Najwyraźniej zdałeś sobie sprawę, że próbuję przywrócić zły dysk. Mój problem polega na tym, że nadal myślę, że jestem na Linuksie i na Linuksie. Gdybym martwił się samym napędem, ale pliki były nienaruszone, użyłbym „-a” w rsync z sudo, aby skopiować wszystko pliki z uprawnieniami i nietkniętymi właścicielami i metadanymi, więc to była moja pierwsza myśl tutaj. Chciałem zachować wszystkie rzeczy, takie jak ustawienia, wyniki gier i poprawki, które zrobiłem po drodze. (Ciąg dalszy ...)
Tango,

Odpowiedzi:


2

Możesz użyć dd, aby utworzyć bit dla bitu duplikatu.

dd if=/dev/sdX of=/dev/sdY conv=noerror,sync

Aby znaleźć nazwę swoich dysków:

diskutil list

Następnie odmontuj dysk docelowy

diskutil unmount volume

Następnie uruchom dd. Nie będzie miernika postępu i potrwa to chwilę, więc bądź cierpliwy.


1
Aby dodać pasek postępu do ddużyciadc3dd
WayToDoor

Masz rację, że moim głównym celem jest zduplikowanie złego dysku na nowym. Problem z tym - kopiowanie urządzenia na urządzenie - polega na tym, że muszę to zrobić podczas uruchamiania z innego urządzenia. Jedynym innym urządzeniem, z którego mogę się uruchomić, jest dysk flash - właśnie dowiedziałem się, jak niesamowicie i niesamowicie wolno spowalnia iMac z dysku RAM.
Tango

2

Rsync nie jest najlepszym wyborem dla kopii na komputery Mac.

Użyłbym dittolub asrjeśli potrzebujesz rozwiązania z linii poleceń. Narzędzie dyskowe wywołuje wewnętrznie asr, a użytkownik może wykonać kopię lustrzaną woluminu, a następnie wyczyścić i uruchomić Asystenta migracji - to znacznie lepsze niż próba uruchomienia z uszkodzonej kopii.

Zrób pełną kopię zapasową - następnie rozważ instalację w nowym systemie operacyjnym.

W rzeczywistości można najpierw zainstalować system operacyjny na zewnętrznym napędzie USB / Thunderbolt / FireWire, a nawet wykonać kopię, a następnie przenieść dane, konta i aplikacje z dysku wewnętrznego do zewnętrznej instalacji czystego systemu operacyjnego.

To oszczędza krok i nawet nie trzeba się martwić o składni asrlub dittolubrsync


Na starym dysku zainstalowałem najnowszą High Sierra. Uruchomił się, a następnie poszedłem zaktualizować serwer i nalegałem na ponowne uruchomienie - złapałem się w pętli instalacyjnej. Teraz wiem, że to awaria sprzętu. Podejrzewam więc, że jeśli dostanę dane ze starego dysku na nowy, być może zechce ponownie zainstalować High Sierra, co zajmuje tylko trochę czasu, ale sądzę, że potem się uruchomi. Mój problem polega na tym, że znam Linuxa, ale nie znam tak dobrze macOS i nie chcę stracić żadnych ważnych metadanych. Mam też pamięć flash, z której mogę się uruchomić, ale jest ona tak wolna, że ​​nie mogę tam uruchomić i skopiować dużego dysku.
Tango,

Czy jesteś dostępny w każdej chwili na czacie? To, co zawsze mnie martwi, to szczegóły, których nie znam. Z tego, co mówisz, myślę, że Asystent Migracji może zrobić wiele z tego, czego potrzebuję, ale chcę tylko jasno powiedzieć o tym wszystkim, a pytanie tutaj oznaczałoby „komentarz do dyskusji”.
Tango
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.