Czy istnieje prosty sposób na obniżenie jakości plików .mov pobranych z iPhone'a?


14

Zauważyłem, że małe filmy, które robię na moim iPhonie 4, dają duże pliki .mov. Na przykład 1-minutowy film daje prawie 100 MB pliku .mov. To działa przez moją pamięć w chmurze (Dropbox) raczej szybko. Czy istnieje prosty sposób na zmniejszenie jakości / rozmiaru po przesłaniu na komputer Mac?

Odpowiedzi:3

Alternatywą dla korzystania z Quicktime w celu obniżenia jakości wideo (a zatem zmniejszenia rozmiaru pliku) jest użycie VLC Media Player.

Działa lepiej w tym sensie, że zapewnia także opcje kodeków, enkapsulacji i kodeków audio. Pomoże to przekonwertować plik .mov tak, aby można go było odtwarzać na określonych urządzeniach lub platformach.

Ponadto utrzymuje lepszą rozdzielczość filmów.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
To jedyna opcja, która działa dla mnie. Próbowałem przekonwertować pliki 720p przy użyciu najnowszych wersji iMovie, Quicktime i starego programu, z którego często korzystałem. Przy 540p stworzyli te ogromne pliki prawie trzy razy większe od oryginału. Dzięki VLC nowy plik ma 75% rozmiaru oryginału i naprawdę dobrej jakości.
Pamela Cook - LightBe Corp,

0

Możesz je transkodować podczas przesyłania!

Możesz wykonać dokładnie ten sam obieg pracy automatyzatora, ale uczynić z niego wtyczkę Image Capture. Możesz więc wybrać w „Image Capture” filmy z urządzenia z systemem iOS i zaimportować je transkodowane.

Naprawdę proste kroki są przedstawione na macworld.com , w zasadzie używasz

wprowadź opis zdjęcia tutaj

i zaimportuj swoje filmy za pomocą Image Capture.

Jeśli zaznaczysz pole [Pokaż tę akcję po uruchomieniu przepływu pracy], będziesz mógł wybrać folder docelowy i opcje kompresji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.