Jak iTunes Match obsługuje metadane?


10

Kiedy kupuję utwory z iTunes, często nienawidzę sposobu prezentacji MetaData. Na przykład wolę format

Artist     Song Name 
-------------------------
artist_name   song_name f/ featured_artists

Ale utwory kupione w iTunes zwykle mają formę

Artist                  Song Name
---------------------------------------------------
artist_name feat. featured_artists    song_name

Obawiam się, że kiedy użyję iTunes, aby dopasować całą moją muzykę do muzyki, która istnieje na serwerach Apple, iTunes będzie używać MetaData przechowywanych na ich serwerach, w przeciwieństwie do MetaData, które skrupulatnie ustawiłem w mojej bibliotece.

Jeśli ma korzystać z MetaData firmy Apple zamiast mojej, jest to dla mnie kompletne rozwiązanie.

Czy ktoś, kto zarejestrował się w iTunes Match / korzystał z niego, wie, jak zachowuje się iTunes Match w tym zakresie?


Czy zachowuje tylko te elementy, które spersonalizowałeś? Tak, w sekcji notatek każdej piosenki dodałem słowa i stworzyłem inteligentne listy odtwarzania, które pobierają piosenki na podstawie tych słów. Jak Dance, Slow, Gym itp. Chciałbym więc zachować te (które, jak się wydaje, będą), ale wszystko inne, czego nie dostosowałem, chciałbym zastąpić wersją iTunes. Takich jak oficjalna nazwa albumu piosenki itp., Jeśli któreś dane są nieprawidłowe. Czy to po prostu nie dotyka żadnej z twoich meta (które byłyby do bani), czy też nie dotyka tylko elementów, które sam edytowałeś iTunes, co byłoby idealne?

Zakładam, że nie dotyka on żadnych twoich metadanych, mniej wściekłych, jeśli je dotknąłeś, czy nie. Nie jestem jednak pewien. Do przyszłych odniesień uważam, że byłoby lepiej jako osobne pytanie lub komentarz do drugiej odpowiedzi, ponieważ nie odpowiada na moje pytanie. Jednak ktoś bardziej obeznany z filozofią wymiany stosów może to potwierdzić.
finiteloop,

2
Zainteresowanie iTunes Matchem, aby zastąpić moje metadane metadanymi ze sklepu iTunes Store, było wystarczająco interesujące (zadałem je osobno) apple.stackexchange.com/questions/31357/...
Kyle Cronin

Odpowiedzi:


6

Zachowuje twoje niestandardowe metadane!


1
świetnie, nawet podczas pobierania muzyki na urządzenia iOS? Nawet po usunięciu z iTunes i ponownym pobraniu z iCloud?
finiteloop,

2
Oczywiście. Nie miałoby to sensu, gdyby tak nie było. Podczas początkowego skanowania (okres dopasowania) ustawia wszystkie te informacje w chmurze. Za każdym razem, gdy uzyskasz dostęp do utworu, będzie on miał te metadane. Jeśli go zmienisz, zmiany te zostaną również odzwierciedlone w chmurze. Możesz kliknąć ten link. Jest to dość obszerny zasięg usługi: macrumors.com/2011/11/14/a-clear-explanation-of-itunes-match
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.