Udostępniać iPhone WIFI komputerowi przez USB?


15

Z powodu wycieku wody musieliśmy tymczasowo przenieść biura. W naszych biurach tymczasowych mamy sieć WIFI, ale jeszcze nie kablową.

Ponieważ mój komputer nie ma sieci WIFI (jest to stacjonarny pulpit), pomyślałem, że mogę sprawdzić, czy mogę zmostkować połączenie iPhone'a WIFI z komputerem przez USB, czekając, aż lokalne urządzenia skonfigurują tutaj sieć kablową.

czy to możliwe?

Odpowiedzi:


11

Przepraszamy, ale nie można tego zrobić bez złamania więzienia. Funkcja „Hotspot osobisty” na telefonie iPhone pozwala tylko na udostępnianie połączenia 3G, a nie połączenia Wi-Fi, więc nie można używać go jako adaptera Wi-Fi. Możliwe, że Apple może dodać tę funkcjonalność, ale jest to dość niszowy przypadek, więc nie liczyłem na to.

Co więcej, jeśli masz laptopa z dostępem do Wi-Fi, możesz skorzystać z funkcji Udostępnianie Internetu (OS X) / Udostępnianie połączenia internetowego (Windows) i kabla Ethernet, aby uzyskać łączność z komputerem. Lub jeśli masz zszywki lub coś podobnego w pobliżu, zwykle mają adaptery WiFi USB za 30 USD lub mniej.


Dlatego zacząłem od tego stwierdzenia (z jakich wersji iPhone'a i iOS korzystasz? Musisz także sprawdzić, czy Twój operator zezwala na osobisty punkt dostępu).
Graeme Hutchison

Myślę, że nie rozumiesz pytania - plakat chce użyć swojego iPhone'a do współdzielenia połączenia Wi-Fi przez USB. Hotspot osobisty może udostępniać tylko połączenie 3G.
robmathers,

Nie, nie jestem. Jeśli czytasz ostatnią część, oferuję 2 alternatywy, ponieważ nie możesz tego zrobić z iPhonem
Graeme Hutchison

„Niemożliwe” jest nieistniejące - możesz po prostu nie być wystarczająco dobry, aby wiedzieć o rozwiązaniu. Odpowiedź liny jest poprawna.
H2CO3,

9

Oczywiście jest to możliwe:

 1. Twoje urządzenie iOS musi być podłączone do połączenia Wi-Fi
 2. Twoje urządzenie iOS musi mieć jailbreak
 3. Twój komputer musi mieć na sobie iTunes
 4. Zainstaluj MyWi 5.0 na Cydii ( Cydia zostanie zainstalowana na twoim urządzeniu iOS po jailbreaku )
 5. Wybierz Tethering przez USB w zakładce USB
  • Ustaw MyWi USB na ON
  • Przejdź do Advanced USB
  • Ustaw USB Bridhe na „Bridged to WiFi”, aby nie łączyć się z Internetem przez 3G
 6. Ciesz się bezprzewodowym połączeniem internetowym

1
Ze strony dostawcy :One great example is your iPhone may have access to a HotSpot for free that also allows tethering. Thus, you can use your iPhone's WiFi to connect and use the USB connection to allow your internet to pipe/bridge it's traffic through the WiFi connection.
iolsmit

3

jakich wersji iPhone i iOS używasz? musisz także sprawdzić, czy Twój operator zezwala na osobisty punkt dostępu.

jeśli możesz włączyć osobisty punkt dostępu w telefonie, po prostu podłącz telefon do komputera za pomocą USB i wprowadź hasło Wi-Fi po skończeniu telefonu w ustawieniach sieci.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz także uzyskać WiFi USB, które odbierze Wi-Fi z routera.


1

Darmowa metoda, która działa z iPhone'em zepsutym jail co najmniej:

1) Zainstaluj openSSH na iPhonie z cydii lub apt-get, jeśli wolisz terminal.

2) Zainstaluj Python 2.7.x.
     W chwili pisania tego tekstu najnowsza wersja to 2.7.6.

3) pobierz libusbmuxd.
     https://github.com/libimobiledevice/libusbmuxd
     Możesz zrobić git clonealbo, jeśli nie masz / nie chcesz git, pobrać
      wersję z zakładki „wydania”.

4) rozpakuj, jeśli nie wybrałeś git clonetrasy. Jeśli pobrałeś archiwum, zrób to
     tar zxvf <tarball name>.tar.gzz terminala. W systemie Windows użyj 7-zip lub pobierz wersję .zip narzędzia.

5) cd do libusbmuxd/python-client.

6) Poniższy krok zależy od platformy:

Windows

Jeśli uruchomisz system Windows, będziesz musiał ręcznie wpisać ścieżkę do swojego python.exeprogramu. Jeśli wybierzesz domyślną lokalizację, zostanie ona zainstalowana w C:\Python27. Tak więc w systemie Windows przejdź do wiersza polecenia i wpisz
C:\Python27\python.exe tcprelay.py -t 22:2222.

Linux / Unix / Solaris / BSD itp.

Jeśli używasz Linuksa (jak ja), Cygwin w Windows, BSD / Unix, solaris lub w zasadzie dowolnej platformy oprócz Windows i DOS znanej człowiekowi, po prostu napiszesz
python2.7 tcprelay.py -t 22:2222.


7) Jeszcze nie zrobione - Potrzebujesz klienta SSH! To także zależy od platformy.

Windows - PuTTY

W systemie Windows cygwin ułatwia to, ale jeśli jeszcze go nie masz, PuTTY jest dobrą opcją:
http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html
Skonfiguruj jak to:
Konfigurowanie puTTY - 1
Konfigurowanie puTTY - 2

Pamiętaj, aby ustawić login użytkownika na „mobilny”. Konfigurowanie puTTY - 3

I, dla odrobiny dodatkowej prędkości (niższy narzut związany z szyfrowaniem), zmień szyfrowanie na „arcfour”. Zwykle nie polecałbym tego, ale ponieważ przesuwasz szyfrowanie za pomocą kabla USB, a nie sieci, bezpieczeństwo stanowi mniejsze ryzyko.

Konfigurowanie puTTY - 4

Jeśli chcesz, możesz zapisać profil, aby uniknąć tworzenia kopii zapasowej za każdym razem, gdy masz problem. Odbywa się to w sekcji „sesja” na samej górze.

Linux / Unix / BSD / Solaris / OSX / HP-UX / cokolwiek jeszcze mi brakuje

Możesz uruchomić ssh -D 8080 -p 2222 mobile@127.0.0.1 Domyślne hasło dla kont mobilei rootna iPhonie powinno być alpine. Po pomyślnym zalogowaniu powinieneś zobaczyć xtermpodobne okno. wpisz passwdteraz, aby zmienić hasło na coś bardziej bezpiecznego. Wpisz hasło sui użyj go alpinejako hasła, aby się zalogować rooti zmienić roothasło. Następnie wpisz, exitaby wrócić do loginu jako mobile.

8) Już prawie skończyłeś, przysięgam! Jest to mniej skomplikowane niż się wydaje, jeśli faktycznie zrobisz to sam!

Teraz musisz otworzyć wybraną przeglądarkę internetową; Używam firefoxa, więc użyję go jako przykładu. Użyłem chrome, ale ponieważ nie podoba mi się to i nie mam go obecnie zainstalowanego, nie mogę obecnie użyć go na przykład. Ale ustawiasz go jako serwer proxy SOCKS, niezależnie od przeglądarki.

Te zrzuty ekranu zostały wykonane za pomocą przesłanego X11, więc czcionki są brzydkie, ale nie przejmuj się.
Najpierw przejdź do okna preferencji ( tools -> optionslub edit -> preferences, w zależności od systemu operacyjnego). Następnie przejdź do Advanced -> Network -> Settings.... Konfiguracja Firefox 1

Użyj następującej konfiguracji przeglądarki.
Konfiguracja Firefox 2

Problemy i rozwiązania

Problem:

Tak, to tak naprawdę nie używa iPhone'a jako modemu.

Rozwiązanie:

Pogódź się z tym; to działa.

Problem:

Moja aplikacja nie pozwala na ustawienie proxy SOCKS.

Rozwiązanie:

Miałem ten problem z grami takimi jak Minecraft. Oto kilka poprawek.
W przypadku Minecrafta dodałem argument ssh. Regularnie gram na serwerach mindraft mindraft nerd.nu (reddit.com/r/mcpublic). Od czasu Minecraft 1.6 tunelowanie SSH i proxy SOCKS ustawione jako argumenty wiersza poleceń nie działały. Kiedyś byłeś w stanie dodać parametry java -DSocksProxyHost=127.0.0.1 -DSocksProxyPort=8080i to by działało. Teraz jednak rozwiązanie nie jest tak ładne, ale działa.

Kiedy zaczynasz ssh, zamiast ssh -D 8080 -p 2222 mobile@127.0.0.1rób
ssh -D 8080 -L 127.0.0.1:25565:p.nerd.nu:25565 -p 2222 mobile@127.0.0.1.
Następnie, jeśli chcesz połączyć się z serwerem, dodaj adres URL 127.0.0.1:25565do swojej listy serwerów! Serwer zdalny pojawi się na 127.0.0.1/localhost dzięki cudowi tunelowania SSH!

W przypadku innych programów / gier obowiązuje ta sama zasada. Jeśli nie możesz ustawić proxy SOCKS i nic więcej nie działa, po prostu dodaj -L 127.0.0.1:<port>:<remote URL to access>:<remote port>.

Nie ma nic, zmuszając do korzystania z tego samego portu na 127.0.0.1które normalnie, więc może mieć, na przykład, odwzorowane p.nerd.nu:25565na 127.0.0.1:1025mecz nie obchodzi tak długo, jak określony port. Nie wszystkie programy są tak łagodne, ale warto o tym pamiętać.


Pamiętaj też: prawie każdy program może z tego korzystać. Chociaż nie jest tak przyjemny jak zwykły modem czy coś, to na pewno działa. Pamiętaj, że jeśli stracisz połączenie z Wi-Fi, prawdopodobnie zaczniesz jeść dostęp do danych w sieci komórkowej. Jeśli sieć komórkowa przeprowadza głęboką kontrolę pakietów, przygotuj się na opłatę za umożliwienie tetheringu. Bądź ostrożny, proszę :) Jeśli masz „TetherMe” z Cydii lub coś w tym rodzaju, może to maskować to, co robisz. Ponadto czasami, gdy iPhone pójdzie spać, wyłączy Wi-Fi. Zainstaluj insomniaz cydia / apt, aby obejść ten problem.

Lub, aby zapobiec głębokiej inspekcji pakietów, możesz również SSH z telefonu iPhone do komputera w domu w celu szyfrowania, a następnie SSH do telefonu iPhone z urządzenia, do którego jesteś podłączony.


1
Przepraszam, jeśli to jest za długie; Po prostu czuję się naprawdę dumny z tego, że w końcu tak dobrze odkryłem tunelowanie SSH. To naprawdę NAJLEPSZA rzecz użyteczna w historii. (Właśnie napisałem to na moim laptopie z samochodu)
Wyatt8740

-2

po prostu pobierz virtualwifirouter za darmo, zainstaluj go i skonfiguruj raz ....... i ciesz się do końca życia :) .........


Czy mógłbyś trochę rozwinąć tę kwestię? To nie jest tak naprawdę komentarz i nie wystarczy, aby stać się samodzielnym jako odpowiedź.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.