MacBook Pro nie wykrywa zewnętrznego wyświetlacza po aktualizacji Lion


3

Pytanie w imieniu znajomego.

Jego 2011 MacBook Pro (bez Thunderbolta) działał w systemie Snow Leopard i był podłączony do monitora Dell w standardowy sposób.

Zaktualizował do wersji Lion, a teraz MacBook nie może wykryć wyświetlacza.

Co możemy zrobić, aby wykryć wyświetlacz (mój Snow Leopard MacBook nadal wykrywa wyświetlacz)?


MacBook został zabrany z monitorem do sklepu detalicznego Apple. Został podłączony i oczywiście nie działał. Następnie został podłączony do mojego MacBooka 2006 i działał.

Facet w sklepie był bardzo zdezorientowany.

Następnie spojrzeliśmy na kable. Użyliśmy innego kabla i złącza dvi-mini dvi. To niczego nie zmieniło.

Przeprowadziliśmy również nową instalację Lion.

Jak na razie problem nie został rozwiązany.

Jak tylko zostanie to naprawione, opublikuję odpowiedź.


1
Czy próbowałeś innego wyświetlacza lub innego kabla? Możesz także przejść do Preferencji systemowych> Wyświetlacze, gdy kabel jest podłączony i powinieneś zobaczyć zakładkę „Rozmieszczenie”, jeśli znajduje on dodatkowy ekran.
Nate Bird

Nie wypróbowaliśmy innego wyświetlacza, jednak działa on po podłączeniu do MacBooka z systemem Snow Leopard, dlatego nie ma nic złego w kablach lub wyświetlaczu. Nie wykrywa, więc nie ma zakładki aranżacji.
Graeme Hutchison

Jeśli możesz spróbować z innym monitorem, możesz na pewno wiedzieć, że to MacBook Pro. Możesz również zrestartować go dla zachowania dobrej miary. :-)
Nate Bird

Monitor działa. Był również używany z komputerem.
Graeme Hutchison

Masz na myśli 2010 Macbook Pro? Ponieważ wszystkie MBP „2011” mają piorun
abc905

Odpowiedzi:


2

To z własnego doświadczenia, mam MacBooka Pro z lwem i monitorem Dell, łączę się za pomocą mini DisplayPort ze złączem VGA, jeśli najpierw podłączę DisplayPort do mojego MacBooka, a następnie VGA monitora do Displayport do VGA, to nie będzie działać, Nie wiem dlaczego, ale może jakieś wewnętrzne szczegóły implementacji, po prostu idź w tej kolejności

  1. włącz oba urządzenia
  2. podłącz kabel VGA monitora do kabla mini Displayport,
  3. podłącz mini mini displayport do swojego macbooka.
  4. poczekaj kilka sekund, działa za każdym razem.

Czy musisz to robić przy każdym ponownym uruchomieniu?
Graeme Hutchison,

tak, ale rzadko uruchamiam ponownie i tylko wtedy, gdy system operacyjny każe mi to zrobić, również po uśpieniu MacBooka po prostu usuń minidisplayport z Macbooka (możesz pozostawić VGA podłączony do displayportu), a następnie, gdy budzisz się ze snu, po prostu podłącz go ponownie.
Vaibhav Mishra

Obawiam się, że to nie jest rozwiązanie, ponieważ używany jest MacBook, ponieważ jest przenośny, więc zostanie odłączony, w przeciwnym razie Mac Mini zostałby kupiony, a to nie byłoby problemem. Dziękuję za komentarz.
Graeme Hutchison

jest to obejście, dopóki Apple nie naprawi tego za pomocą aktualizacji, jednak 2-3 dni temu wydali aktualizację piorunową, sprawdź, czy problem został rozwiązany po pobraniu aktualizacji. to zdecydowanie błąd.
Vaibhav Mishra

To nie jest piorun.
Graeme Hutchison

1

Mój zrobił to, ponieważ miałem zainstalowany Air Display (tak, Air Display). Odinstalowałem tę aplikację i wszystko działa teraz.


Byłem zirytowany faktem, że zewnętrzny wyświetlacz nie był wykrywany automatycznie przez kilka tygodni! Nie przyszło mi do głowy, że było to związane z aplikacjami Air Display. Nie miałem Air Display, ale miałem zainstalowany DisplayPad, który był prawie taki sam. Samo rzucenie go rozwiązało problem! Teraz wyświetlacz jest automatycznie wykrywany natychmiast po podłączeniu. Tak! Dziękuje Panu bardzo!
eploko

1

Zamknij MacBooka. Uruchom go z podłączonym monitorem zewnętrznym. Powinien to rozpoznać. Miałem ten sam problem na Mountain Lion z projektorem, z którego korzystałem już wiele razy. Miał pokazywać film grupie dzieci w klubie młodzieżowym i musiał się poddać. Moja żona odkryła następnego dnia, że ​​ponowne uruchomienie z podłączonym połączeniem to naprawiło.


Miałem ten sam problem. Widziałem twój komentarz i spróbowałem. To działa! Wielkie dzięki!
Evariste

0

Najpierw spróbuj zresetować SMC - możesz również przetestować uruchamianie w trybie Bezpiecznego rozruchu i / lub utworzenie nowego użytkownika administratora i zalogowanie się na to konto.


Próbowałem nowych użytkowników, a także bezpieczny rozruch. Spróbuję zresetować SMC i zobaczę, co się stanie.
Graeme Hutchison

To nie zadziałało, niedługo pójdzie do sklepu Apple. Zaktualizuję z odpowiedzią.
Graeme Hutchison

0

Miałem problem polegający na tym, że mój Mac wykrył tylko jeden z moich 2 zewnętrznych monitorów po aktualizacji do lwa górskiego. Po prostu tego nie wykrywał. Myślałem, że wykrywa tylko ten, który został podłączony za pomocą miniwyświetlacza. Okazuje się, że używałem czegoś o nazwie Display Link. Nie pamiętam, czy to pobrałem, czy też zrobiłem coś innego, kiedy pierwszy raz konfigurowałem monitory. Zauważyłem, że w tym pliku był tylko odinstalowany plik. Więc poszedłem na stronę i ponownie zainstalowałem link Display i to działało! Mam nadzieję, że to komuś pomoże !!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.