Czy FileMaker Server 16 uniemożliwia użycie apache systemowego w macOS?


2

Używam FileMaker Server 16 („FMS”) na macOS High Sierra, bez pakietu macOS Server. Ustawiłem komponenty serwera WWW FMS na portach 8080 i 8443, ponieważ chciałem nadal uruchamiać inne usługi sieciowe na portach 80 i 443.

Zauważam, że FMS działa /usr/sbin/httpd(tj. Apache) pod swoim fmserverużytkownikiem, z konfiguracją na /Library/FileMaker Server/HTTPServer/conf/httpd.conf.

Próbowałem skonfigurować system Apache (at /etc/apache2/httpd.confi using apachectl start), ale w ogóle nie mogłem go uruchomić, nawet przy domyślnej konfiguracji. apachectl -tpowiedział Syntax OK. Nie było komunikatów o błędach ani dzienników, a połączenia z portem 80 zostały odrzucone.

Jedyną istotną rzeczą, jaką mogłem znaleźć w sieci, jest raport instalatora FMS odmawiającego instalacji, jeśli Apache działa jako część systemu macOS Server .

Byłem w stanie podawać na porcie 80, używając nginx zainstalowanego przez brew.

Czy fakt, że FMS uruchamia apache, uniemożliwia mi uruchomienie go pod innym użytkownikiem?

Odpowiedzi:


2

Wiem, że oprócz instancji FileMaker Server w wersji 16 można uruchomić zarówno instancję systemową Apache, jak i instancję FileMaker Server w wersji 16, pod warunkiem, że działają one na różnych portach, więc myślę, że to pytanie „nie”.

Aby uzyskać lepszą odpowiedź, sugeruję opublikowanie pytania na forum społeczności, gdzie pracownicy pomocy technicznej FileMaker również dzwonią tam, gdzie to właściwe. Możesz również zgłosić to jako problem i uzyskać od nich szybką pomoc.

https://community.filemaker.com

https://community.filemaker.com/community/discussions/report-an-issue

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.