Ryzyko związane z ładowaniem zasilaczy [duplikat]


2

jakie zagrożenia związane z ładowarkami Apple są zawsze podłączone? Chcę, aby moje ładowarki do iPhone'a i iPada były zawsze podłączone pod moim biurkiem (więc mogę po prostu podłączyć urządzenie, gdy chcę ładować), ale obawiam się, że nie powinny być cały czas podłączone.


1
Co z nimi? Tak naprawdę nie ma tu pytania.
Tetsujin

Podłącz je do przedłużacza, który ma przełącznik - następnie wyłącz je, gdy nie są potrzebne, w ten sposób możesz zmniejszyć część zmarnowanej energii ...
Solar Mike

@FyodorGlebov pobiera energię zużytą i pomnożona przez czas - zwykle moc w kW i czas w godzinach - jeśli następnie pomnożysz przez liczbę telefonów w kraju, jest to często używane jako powód dla dodatkowych elektrowni, tj. Ludzie są zbyt leniwi, aby wyłączaj ...
Solar Mike

Odpowiedzi:


4

Jeśli mówimy o zagrożeniu pożarowym, jest ono nieistotne dla oficjalnych ładowarek Apple. Niezerowe, ale całkiem bliskie zeru. Niskie koszty podróbek mają znacznie większe ryzyko pożaru i wstrząsu ze względu na tanie części i szkicowe okablowanie; UL wyprodukowało artykuł pokazujący 99% awaryjność fałszywych ładowarek.

Jeśli mówimy o ciągnięciu elektrycznym, jest ono również znikome. Mniej niż 0,1 wata ciągnie się, gdy telefon nie jest podłączony. Możesz mieć podłączonych ponad 150 ładowarek, a nadal będziesz pobierał mniej niż 10-watowa żarówka. Pojedyncza ładowarka kosztuje mniej niż 25 centów i produkuje 1,5 lbs emisji dwutlenku węgla (założyłem liberalne 1 kWh, aby to obliczyć) przez cały rok podłączenia bez telefonu.

Nadal jest to strata energii i niezerowe ryzyko pożaru, ale to od Ciebie zależy, czy te maleńkie ryzyko, koszty i ilości zanieczyszczeń są nawet warte energii i czasu poświęconego na odłączenie go, gdy nie jest używane.


-2

Pozostawienie czegoś podłączonego cały czas nie tylko zwiększa ryzyko ognia / obrażeń ciała, ale także zwiększa koszt rachunku za energię elektryczną. Oczywiście.

Oszczędzanie kilku sekund nie jest warte kosztów i ryzyka. Jeśli chcesz bardziej szczegółowo rozważyć wygodę, możesz rozważyć użycie przenośnych ładowarek lub zakupić przedłużacz, podłączyć kable i wyłączyć go, dopóki nie będzie potrzebny.


1
Czy przełączniki przewodowe nie są zawsze podłączone? Czy możesz szczegółowo omówić produkty Apple? Wiele osób zmierzyło znikomą wartość zerowego poboru mocy fantomowej na adapterach Apple iOS, więc wydaje się, że jest to sprzeczne z rozsądnymi próbami zmierzenia tego.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.