Usunąłem hasło z iPhone'a przed naprawą, czy moje dane zostały naruszone?


11

Kilka dni temu oddałem iPhone'a 6 do sklepu, aby wymienić baterię. Osoba poprosiła mnie o usunięcie hasła, aby mógł sprawdzić stan baterii. Zebrałem iPhone'a później, kiedy bateria była naprawiona.

Ale teraz myślę, że nie było mądrym posunięciem usunięcie hasła i przekazanie telefonu komuś innemu. Martwię się teraz, że może zabierze kopię zapasową mojego iPhone'a do iTunes, a następnie przywróci go do innego iPhone'a. Czy dostanie wszystkie moje dane do innego iPhone'a?

Czy mogę coś teraz zrobić, aby temu zapobiec?


3
To nie jest odpowiedź, ale naprawdę powinieneś pozwolić Apple na wykonanie jakichkolwiek napraw lub konserwacji sprzętu Apple. Nie zapobiegnie to całkowicie temu, ale przynajmniej pracownicy Apple muszą przestrzegać surowych zasad, a jeśli okaże się, że pracownik Apple nadużywa zaufania klientów w ten sposób, byłaby to wielka wiadomość / skandal.
JMK,

4
Aby temu zapobiec, możesz wykonać kopię zapasową telefonu, a następnie go wyczyścić. Przywracanie go po odzyskaniu. Tak, to trochę uciążliwe, ale gwarantuje bezpieczeństwo danych.
Steve Chambers

4
Ilekroć oddaję DOWOLNE z moich urządzeń / systemów do naprawy, tworzę kopię zapasową, a następnie wykonuję reset lub czystą instalację systemu operacyjnego. Jest to zgodne z radą faktów, ale szczerze mówiąc, nie ufaj nikomu, kto nie jest w interakcji z twoim urządzeniem… Nawet jeśli ten „ktoś” to jabłko.
JakeGould,

2
@JMK Apple ma okropne podejście do napraw ... na przykład nie naprawią uszkodzonej płyty głównej, nawet jeśli problem można łatwo znaleźć w uszkodzonym kondensatorze 2 $, który można łatwo wymienić; zastąpią całą płytę główną, obciążając Cię setkami dolarów zamiast około 50 $ za pracę, która może rozwiązać problem.
Bakuriu

zobacz także apple.stackexchange.com/questions/310010/... Pracownicy warsztatu normalnie skanują urządzenie w poszukiwaniu treści erotycznych
Iwanow

Odpowiedzi:


13

Należy wziąć pod uwagę, że cała zawartość urządzenia jest zagrożona, a jest już za późno, aby temu zapobiec.

Po usunięciu hasła każdy nowy komputer, do którego podłączone jest urządzenie, może zostać „zaufany” bez dalszego uwierzytelniania. Kopię zapasową urządzenia można wykonać w iTunes, a całą zawartość urządzenia można przeglądać lub przywrócić na nowym urządzeniu.

Jeśli kopia zapasowa została utworzona jako „zaszyfrowana”, obejmuje to wszystkie hasła na urządzeniu, które mogą zawierać hasło do konta Apple ID.

Należy zmienić wszelkie hasła powiązane z urządzeniem, takie jak hasło Apple ID i hasło do konta e-mail.


10
Należy wziąć pod uwagę nie tylko wszystkie dane telefonu „skradzione” (tj. Zakładając, że atakujący je ma), ale także wszystkie dane przechowywane na kontach (np. ICloud, Dropbox, Facebook, Twitter, wszystkie konta e-mail) połączone z telefon. Ponadto, ponieważ atakujący miał dostęp do Twojego telefonu i poczty e-mail (na telefonie), byłby nawet w stanie wykonać działania wymagające uwierzytelnienia dwuskładnikowego za pomocą wiadomości SMS, takie jak wysyłanie próśb o zresetowanie hasła dla prawie każdego konta, które masz i kiedykolwiek miałem. Powinieneś uznać wszystko za zagrożone. To naprawdę najgorszy przypadek…
Jörg W Mittag

… Scenariusz pod względem bezpieczeństwa.
Jörg W Mittag

5
@ JörgWMittag Nie powiedziałbym, że jest to najgorszy przypadek, ponieważ znasz osobę, która miała nieograniczony dostęp do twojego telefonu. To nie tylko daje szansę zmierzenia godności zaufania danej osoby, ale także umożliwia wskazanie policji w razie potrzeby. Więc może o jeden lub dwa kroki w dół od absolutnie najgorszego; p
Aequitas

Nie jest to w 100% poprawne: „Jeśli kopia zapasowa została utworzona jako„ zaszyfrowana ”, obejmuje to wszystkie hasła na urządzeniu, które mogą zawierać hasło Apple ID”. W rzeczywistości, jeśli kopie zapasowe zostały zaszyfrowane przed usunięciem hasła, wszystkie przyszłe kopie zapasowe są chronione hasłem hasłem, który jest odrębny od kod i nie można odszyfrować.
Josh

@Josh Cała odpowiedź to najgorszy scenariusz. Odsetek osób korzystających z kopii zapasowych iTunes jest niewielki, a tych, którzy je szyfrują, jeszcze mniej. Jest wiele „Jeśli zrobiłeś x wtedy y powinny być bezpieczne”, ale to brzmi zbyt idealistyczne. Na przykład całą zawartość urządzenia można przeglądać z bezpośrednim dostępem USB do urządzenia, gdy komputer jest zaufany, nawet bez kopii zapasowej iTunes, całkowicie negując cały punkt. Po usunięciu hasła istnieje zbyt wiele możliwych wektorów wycieków danych, że nie warto klasyfikować nawet niektórych rzeczy jako „bezpiecznych”.
grg

5

Porady Apple dotyczące bezpieczeństwa danych podczas naprawy:

W przypadku komputerów Mac: Bezpieczeństwo poufnych danych podczas naprawy sprzętu

Po wymianie dysku twardego poprzedni dysk twardy jest zwracany do Apple i odnawiany. W ramach procesu modernizacji Apple usuwa i ponownie formatuje wszystkie dyski twarde, aby rozwiązać wszelkie wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa danych lub kradzieży tożsamości.

Możesz wysłać komputer do naprawy, gdy dysk twardy nadal działa - albo dysk działa z przerwami, albo dysk twardy nie wymaga naprawy. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo danych, a dysk twardy nadal działa, powinieneś wykonać kopię zapasową ważnych danych i skorzystać z funkcji bezpiecznego wymazywania w Narzędziu dyskowym (opisanych poniżej), aby sformatować dysk przed wysłaniem komputera do serwisu.

Bezpieczne funkcje kasowania w Narzędziu dyskowym

Opcje usuwania zależą od wersji systemu OS X, którą masz na komputerze.

 • Mac OS X 10.4 i nowsze wersje zawierają dodatkowe opcje bezpiecznego wymazywania w Narzędziu dyskowym. Uwaga: W systemie OS X Lion 10.7 lub nowszym i napędzie SSD Bezpieczne usuwanie i usuwanie wolnego miejsca nie są dostępne w Narzędziu dyskowym. Te opcje nie są potrzebne w przypadku dysków SSD, ponieważ standardowe usuwanie utrudnia odzyskanie danych z dysku SSD. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, rozważ włączenie szyfrowania FileVault przed rozpoczęciem korzystania z dysku SSD. FileVault, dostępny w systemie Mac OS X 10.3 i nowszych, uniemożliwia innym osobom łatwy dostęp do informacji zawartych w folderze domowym, nawet jeśli dysk nieoczekiwanie przestaje działać lub jest obsługiwany.
 • Mac OS X 10.3.xi wcześniejsze zawierają funkcję zerowania wszystkich danych w Narzędziu dyskowym, której można użyć do całkowitego wymazania dysku.

Zawsze pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową ważnych danych przed użyciem jakichkolwiek opcji usuwania lub szyfrowania, ponieważ każde przepisywanie danych wiąże się z ryzykiem utraty danych.

W przypadku urządzeń z systemem iOS: przygotuj iPhone'a, iPada lub iPoda touch do serwisu

Przed wprowadzeniem urządzenia

Wykonaj poniższe czynności, zanim zabierzesz urządzenie do sklepu Apple Store, autoryzowanego dostawcy usług Apple lub operatora. Jeśli urządzenie się nie włącza lub nie reaguje, wykonaj jak najwięcej kroków:

 1. Utwórz kopię zapasową urządzenia iOS.
 2. Przygotuj hasło do konta Apple ID. W przypadku niektórych napraw potrzebne będzie hasło Apple ID, aby usunąć urządzenie i wyłączyć Find My iPhone. *
 3. Przynieś paragon (jeśli to możliwe) na wypadek, gdyby Twoja usługa wymagała dowodu zakupu.
 4. Przynieś swoje urządzenie i wszelkie akcesoria, z którymi potrzebujesz pomocy.
 5. Przynieś formę dowodu osobistego, na przykład prawo jazdy, paszport lub inny dokument tożsamości wydany przez rząd.
 6. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zadzwoń, aby sprawdzić, czy potrzebujesz spotkania przed udaniem się do punktu serwisowego. Na przykład zaplanuj rezerwację Genius Bar przed wyjazdem do Apple Store.

Przed wysłaniem urządzenia

Wykonaj poniższe czynności, zanim wyślesz urządzenie do naprawy lub wymiany. Jeśli się nie włącza lub nie reaguje, wykonaj jak najwięcej kroków:

 1. Jeśli chcesz wysłać iPhone'a sparowanego z zegarkiem Apple Watch, usuń parowanie z urządzeń. Po sparowaniu iPhone utworzy nową kopię zapasową zegarka Apple Watch. Możesz użyć kopii zapasowej, aby przywrócić zegarek Apple Watch po powrocie iPhone'a z serwisu.
 2. Utwórz kopię zapasową urządzenia iOS.
 3. Przejdź do Ustawienia> Wiadomości i wyłącz iMessage.
 4. Usuń swoje urządzenie. Wybierz Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Usuń całą zawartość i ustawienia. Jeśli zostaniesz o to poproszony, wprowadź swój kod dostępu i hasło Apple ID. Jeśli nie możesz skasować urządzenia, ponieważ nie włącza się ono lub nie odpowiada, możesz usunąć je z witryny iCloud.com. Naucz się jak.
 5. Upewnij się, że blokada aktywacji jest wyłączona.
 6. Wyjmij kartę SIM, obudowę lub folię ochronną z urządzenia i zachowaj kabel i ładowarkę.

2
Dobrze jest przeliterować dowolne linki sugerowane w odpowiedzi, przynajmniej w krótkiej formie, na wypadek gdyby linki zniknęły, a odpowiedź stała się bezużyteczna.
Gallifreyan,

3
Odpowiedź można poprawić, usuwając niepotrzebne fragmenty cytatu. Pytanie dotyczy oddania telefonu do naprawy, więc informacje na temat czyszczenia dysku twardego komputera lub wysyłania wiadomości e-mail w telefonie nie są tutaj przydatne.
Bobson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.