Rozmyte czcionki na monitorze zewnętrznym w MacBooku Pro (Retina, 15 cali, 2015 r.)


9

Mam MacBooka Pro (Retina, 15-calowy, 2015) podłączony do 2 monitorów LCD: jeden przez VGA i jeden przez DVI. Tekst na obu monitorach wygląda okropnie rozmazany.

Przykład:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Rzeczy, których próbowałem:

  • Ustawienia> Preferencje: Wygładzanie czcionek włączone / wyłączone (nie robi żadnej różnicy wizualnej).

  • AppleFontSmoothing ustawiony na 0, 1, 2, 3 .... również nie ma różnicy wizualnej.

  • Edid łatka do zogniskowania RGB również nie działała (zastosowała łatkę pomyślnie, ale nie zrobiła żadnej różnicy wizualnej). Nie usunąłem go jednak, a mój profil kolorów jest ustawiony na „Wymuszony RGB”.

Te same monitory na komputerze z systemem Windows nie przedstawiają tego problemu (przynajmniej ten podłączony przez DVI, VGA też wygląda trochę nieciekawie, ale może to być połączenie).

Jakieś pomysły?

Dzięki!

Edycja: dodatkowe szczegóły. Monitory są takie same, Lenovo E2323. Żadnych ustawień oprócz kontrastu, jasności, kolorów, zegara ... podstawowych rzeczy.


Tylko tekst lub inne rzeczy?
JMY1000,

Zauważam to w tekście. Ale wydaje się, że tekst na obrazach ma ten sam problem, więc może problem leży gdzie indziej?
Rising Concupiscence

Kolejna sprawa: wydaje się, że brakuje zdjęcia strony powitalnej XCode. Po przeniesieniu tego okna do zintegrowanego wyświetlacza wygląda to dobrze. Jeśli zrobię zrzut ekranu na zewnętrznym wyświetlaczu i przeniosę to zdjęcie do zintegrowanego wyświetlacza, nadal brakuje mu pół n '.
Rising Concupiscence

Czy używasz monitorów zewnętrznych w ich natywnej rozdzielczości? Jeśli są używane w rozdzielczości Macbooka, kropki się nie zgadzają. Nie wszystkie kable VGA są sobie równe. Wypróbuj kabel innej marki. Adaptery mini-port do VGA / DVI mogą być niestabilne, szczególnie po wprowadzeniu na rynek. Zamień się z kimś.
Sherwood Botsford

1
jakakolwiek aktualizacja używa innego kabla @RisingConcupiscence?
Agung Yuliaji

Odpowiedzi:


3

Będzie wyglądał rozmazany, ponieważ Apple zaprojektował swój system tak, aby wyglądał najlepiej na wyświetlaczach Retina (wysoki PPI, około 200). Próbowałem wszystkiego, ale nic nie działa, oprócz jednej rzeczy - uruchamiania systemu Windows w bootcampie lub sesji zdalnej.


0

Miałem ten sam problem z monitorem 1080p podłączonym do mojego 13-calowego rMBP. Mój nie ma portu DVI, więc nie mogłem tego spróbować, ale wypróbowałem inne rzeczy:

  • Podłączanie z MDP do HDMI, MDP do VGA, HDMI do HDMI. Nic nie pomogło.
  • Wygładzanie czcionek na podstawie preferencji lub 0, 1, 2, 3: To spowodowało bardzo niewielką różnicę, ale niewystarczającą, aby moje oczy nie bolały od całej pikselizacji.
  • Wymuszanie wyjścia RGB za pomocą skryptu EDID. Brak zauważalnej zmiany, poza tą samą zmianą profilu co twoja, teraz jest ustawiony na „Wymuszony RGB”.

Znalazłem coś, co mi odpowiada, i polecam też spróbować. Pobierz wersję próbną SwitchResX i spróbuj ustawić rozdzielczość na jedną z rozdzielczości z listy HiDPI. Różnica była natychmiast zauważalna, gdy przełączyłem z listy rozdzielczość skalowaną HiDPI na rozdzielczość inną niż HiDPI. Apple prawdopodobnie lubi tylko monitory HiDPI dla komputerów Mac i nie wyświetla opcji HiDPI w skalowanych opcjach wyświetlania na monitorach 1080p, takich jak nasz.

Używam przeskalowanej rozdzielczości HiDPI 1280x720 w SwitchResX i to naprawiło dla mnie straszne rozmycie. Nadal istnieje pewna pikselizacja, której prawdopodobnie oczekuje się od monitora 1080p w porównaniu z 1600p na moim rMBP, ale monitor jest teraz użyteczny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.