Czy po usunięciu mojego wewnętrznego napędu optycznego z MacBooka Pro 2012 będzie działał zewnętrzny napęd superdrive?


4

Mój wewnętrzny napęd optyczny nie działa pomimo prób jego oczyszczenia. Mam zewnętrzny napęd USB Superdrive, ale nie będzie działał z moim MacBookiem Pro, ponieważ ma wewnętrzny napęd optyczny. Czy po usunięciu dysku wewnętrznego mój MacBook Pro rozpozna (i będzie działał poprawnie) napęd superdrive. Używam przede wszystkim superdrive do kopiowania książek audio z płyt CD do komputera.Usunięcie dysku wewnętrznego nie będzie miało wpływu na to, czy dysk zewnętrzny będzie działał poprawnie, ale możesz zapoznać się z instrukcjami na temat działania zewnętrznego napędu superdrive: hardturm.ch/luz/2016/07/…
Scot

Dziękuję za odpowiedź. Liczyłem na łatwą naprawę, ponieważ sam nie mam żadnego doświadczenia technicznego. Myślę, że będę musiał udać się do warsztatu, ale doceniam, że poświęcasz czas na odpowiedź na moje pytanie.
Cyndy

Odpowiedzi:


1

Jeśli chcesz, możesz zainstalować wiele zewnętrznych dysków optycznych USB, trudniej jest mieć system MacOS / OSX, który identyfikuje go wyraźnie od wewnętrznego, jeśli chodzi o operacje takie jak wysuwanie.

W przeszłości miałem dwie płyty DVD-ROM zainstalowane w wieży Mac Pro, a jedyna trudność dotyczyła przycisku wysuwania klawiatury. Jeśli w maszynie jest tylko jeden napęd optyczny, nie ma wątpliwości. Jednak z drugim dyskiem musisz nacisnąć Option-Eject lub kliknąć „Eject Icon” na pasku menu i wybrać, z którym chcesz pracować. Oczywiście możesz odłączyć oryginalny dysk, a wtedy zamieszanie systemu operacyjnego zniknie.

FWIW, odkryłem, że zewnętrzny napęd SuperDrive marki Apple jest przeceniony i nie oferuje żadnej przewagi nad innymi napędami optycznymi sterowanymi przez USB. Z mojego osobistego doświadczenia wynika, że ​​napęd „Amazon Basics” działa równie dobrze za około połowę kosztów. Pomimo tego, że nie jest już dostępny, nie wyobrażam sobie, że byłby on mniej lub bardziej kompatybilny niż inne, które można znaleźć w Internecie nawet taniej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.