Jak dowiedzieć się, czy Twój iPhone kiedykolwiek zmokł?


24

Wiem, że iPhone ma kilka wewnętrznych czujników, których można użyć do sprawdzenia, czy urządzenie kiedykolwiek zmokło.

Apple wykorzystuje je w celu odmowy udzielenia gwarancji.

Pytanie brzmi: jak to sprawdzić przed wysłaniem urządzenia do serwisu?


Gwarancja nigdy nie obejmuje szkód spowodowanych siłami zewnętrznymi, więc nie można zaprzeczyć innym niż pokrycie naprawy, którą powinien zapłacić ubezpieczenie lub użytkownik końcowy zamiast producenta.
bmike

1
Chyba że gwarancja jest specyficzny język zaprzeczając inaczej pokryte problemy jeśli został on mokry [który nie jest taki sam jak uszkodzenia spowodowane wody], nie mają udowodnić szkoda została spowodowana przez wodę? A co z telefonem, który był mokry przez wiele miesięcy / lat po zamoczeniu? Czy istnieje sposób, by sprawdzili działający telefon i „zresetują” wskaźniki?
Random832

Powiem tak: przycisk HOME działa źle i jeśli mój telefon nie jest objęty gwarancją, spróbuję go naprawić, jeśli nadal jest objęty gwarancją, wyślę go do serwisu. Niestety, ale myślę, że jeśli masz telefon na podstawie umowy, nie możesz iść do sklepu Apple.
sorin

Odpowiedzi:


31

Te czujniki nie są czujnikami elektrycznymi, ale kawałkami papieru, które zmieniają kolor z białego na czerwony po zamoczeniu. Są dwa miejsca, na które można patrzeć bez otwierania urządzenia. Zajrzyj do kurtki słuchawek i złącza dokującego. (użyj latarki / latarki, ponieważ strzępiące się lub słabe światło może sprawić, że te pomarańczowo-różowe wskaźniki będą trudne do rozpoznania!)

Spójrz na tę stronę.

Oto schemat dla iPhone 4 / 4S:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


W przypadku iPhone'a 5 tak naprawdę jest on z boku urządzenia: support.apple.com/kb/ht3302
SSH To

12

Strona daviesgeek połączona z pokazuje 2 zewnętrzne wskaźniki. Istnieją również dwa wskaźniki wewnętrzne.

Pracowałem w barze Genius. Na każdym telefonie musieliśmy sprawdzić dwa zewnętrzne wskaźniki płynów przed przystąpieniem do pracy. Jeśli jeden z nich był czerwony, musieliśmy otworzyć telefon i spojrzeć na wewnętrzne. Jeśli miałeś jeden czerwony wskaźnik zewnętrzny, a wewnętrzne były białe, byłeś fajny. Jeśli wewnętrzne były czerwone, SOL- uznano za uszkodzenie przez ciecz i nie zostało pokryte.

Widziałem telefony, w których oba zewnętrzne były białe, ale wewnętrzne też były czerwone. To również nie byłoby objęte gwarancją. Więc jeśli twój telefon zostanie otwarty, i tak się dowiedzą.

Otwieranie iPhone'a jest bardzo łatwe. Na dole znajdują się dwie śruby, które należy usunąć. Jeśli masz 3G lub 3G, możesz użyć przyssawki, aby podnieść ekran. Jeśli masz 4 lub 4S, prawdopodobnie potrzebujesz jednego ze specjalnych śrubokrętów zabezpieczających, ale po wyjęciu dolnych śrub po prostu przesuń płytę tylną do góry i zdejmij.

Wskaźniki poziomu cieczy znajdują się z tyłu telefonu w modelach 4 i 4S oraz pod wyświetlaczem na płytce logicznej 3G i 3GS. Nie musisz tak bardzo rozbijać telefonu, żeby na nie spojrzeć.

Jeśli jest uszkodzony przez płyn i masz sklep Apple w pobliżu, prawdopodobnie lepiej zabrać go tam osobiście, ponieważ jeśli jesteś miły, mogą zrobić dla ciebie wyjątek. Zwłaszcza jeśli masz w telefonie AppleCare.

Jeśli jest uszkodzony płynem i nie można uzyskać wyjątku, naliczana jest opłata zastępcza w wysokości 199 USD (koszt ten jest wyrażony w dolarach amerykańskich - po prostu zobaczyłem lokalizację plakatu). Po prostu całkowicie zastąpią Twój telefon, więc zrób kopię zapasową.


Czy możesz poprosić ich, aby nie wymieniali go, jeśli nie jest objęty ubezpieczeniem? Jeśli tak, może to być najlepsza opcja PO.
Random832,

2
Nie ma obowiązku wykonania usługi i nie będzie opłaty za samo sprawdzenie telefonu. Cały czas ludzie odmawiali usługi po otrzymaniu oferty.
amy

1
„Jeśli miałeś jeden czerwony jeden zewnętrzny wskaźnik, a zewnętrzne były białe”, powinno być „Jeśli miałeś jeden czerwony jeden zewnętrzny wskaźnik, a wewnętrzne były białe”. Chciałbym edytować, ale nie mam tego przedstawiciela na tej stronie.
Paul Wagland,

5

Lokalizacja czujników wewnętrznych różni się znacznie w zależności od modelu, ale przewodniki iFixit wykonują dobrą robotę, wywołując niektóre wskaźniki wskazujące, że wchłaniająca się ilość wody zetknęła się z elektroniką urządzenia.

  • Na iPhonie 4S - na kroku 8 widać trójkątny wskaźnik.

W praktyce po prostu weź zapaloną lupę do gniazda słuchawkowego i 30-stykowego złącza i nie zawracaj sobie głowy rozłączaniem telefonu, chyba że masz pewność, że masz narzędzia i bezpieczne środowisko statyczne, aby uniknąć uszkodzenia wnętrza.


5
Uszkodzenie telefonu podczas otwierania go w celu sprawdzenia wskaźnika uszkodzenia przez wodę byłoby nieznośnie ironiczne. Nie ma na to gwarancji. :)
Dan J

2

Czujnik gniazda słuchawkowego

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Twój pierwszy czujnik znajduje się w dolnej części gniazda słuchawkowego. To najłatwiejszy czujnik do znalezienia i sprawdzenia. Zapal w niej latarkę i upewnij się, że nie widzisz nic oprócz bieli. (Czerwony jest zły.)

Na marginesie, czujnik ten może czasami wypaść lub zostać wyparty. Jeśli go nie widzisz, po prostu przejdź dalej i sprawdź następny czujnik. Nie wziąłbym tego za znak, że sprzedawca stara się być nieuczciwy (jeszcze).

Czujnik złącza dokującego

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kolejnym czujnikiem jest kwadratowy czujnik w złączu stacji dokującej. Aby to zobaczyć, przytrzymaj ekran telefonu w dłoni i spójrz wewnątrz złącza dokowania w kierunku środka. W górnej części zobaczysz mały biały kwadrat (lub czerwony kwadrat, jeśli urządzenie zetknęło się z cieczą). Upewnij się, że ten jest biały.

Jeśli oba czujniki są białe, dalsze postępowanie może nie być konieczne. Urządzenie najprawdopodobniej nigdy nie zostało uszkodzone przez wodę. Jeśli brakuje czujnika gniazda słuchawkowego lub nie możesz znaleźć jednego z czujników, możesz przejść do następnej sekcji.

Jak sprawdzić wewnętrzne czujniki wody iPhone'a

To może wydawać się głupie, aby zabrać ze sobą śrubokręt, aby sprawdzić iPhone'a, ale będzie wyglądać o wiele mniej głupio, gdy pozwoli zaoszczędzić utracone pieniądze i ból głowy, który można dostać za zakup uszkodzonego przez wodę iPhone'a 4.

Po wewnętrznej stronie iPhone'a 4 znajdują się dwa czujniki, które są łatwo widoczne po zdjęciu tyłu. Możesz kupić śrubokręt zabezpieczający online i śrubokręt krzyżakowy # 00 w lokalnym sklepie z narzędziami za kilka dolarów. Będziesz potrzebował jednego z dwóch, aby usunąć plecy.

Jeśli kupujesz od kogoś iPhone'a CDMA 4, z pewnością potrzebujesz śrubokręta zabezpieczającego. Starsze modele GSM nadal mają standardowe śruby 00, podczas gdy nowsze mają śruby zabezpieczające. Odkręć 2 śruby przytrzymujące tylną płytę, delikatnie popchnij ją do góry i wyciągnij. Zapewni to wyraźny widok na 2 ostatnie czujniki i wiele elementów wewnętrznych urządzenia.

Podczas sprawdzania ostatnich 2 czujników zawsze warto przyjrzeć się dokładnie elementom wewnętrznym i upewnić się, że wszystko wygląda dobrze. Będziesz chciał unikać urządzeń, które wykazują następujące objawy:

Oczywista korozja Podarte kable Brakujące śruby Odrywana jest zakładka baterii Duża ilość zanieczyszczeń lub kurzu wewnątrz urządzenia Jeśli wszystkie te wydają się dobre, wystarczy upewnić się, że czujniki wody sprawdzają się dobrze.

Czujnik akumulatora wprowadź opis zdjęcia tutaj Pierwszy czujnik jest umieszczony bezpośrednio nad klipsem, który przytrzymuje akumulator. Ponownie upewnij się, że jest biały i przejdź do następnego i ostatniego czujnika. Jeśli nie jest biały, ale cała reszta jest, prawdopodobnie odradzam kupowanie urządzenia, ponieważ w pewnym momencie bateria lub inne części wewnętrzne mogłyby mieć kontakt z cieczą.

Czujnik płytki logicznej Czujnik wprowadź opis zdjęcia tutaj końcowy znajduje się na śrubie przytrzymującej płytkę logiczną na miejscu. Jeśli ten czujnik jest biały, nie ma wątpliwości. Jeśli tak nie jest, zdecydowanie nie będziesz chciał kupować urządzenia. Ten czujnik jest najbliżej płyty logicznej. Jeśli jest czerwony, oznacza to, że tablica logiczna ma obrażenia od płynów i ostatecznie zniknie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.