Dlaczego dostaję krok „Zdalne zarządzanie” podczas instalowania High Sierra?


20

Mam MacBooka Pro 2015 z serwisu eBay. Próbuję zainstalować Sierra od zera (po całkowitym sformatowaniu dysku SSD), ale dostaję ten dziwny dodatkowy krok (chociaż instalowanie USB jest waniliowe i wykonane przy użyciu rozruchowego narzędzia USB Apple), którego nie mogę przejść (naciśnięcie przycisku kontynuuje pyta mnie połączyć się z prywatną siecią IBM, czego oczywiście nie mogę zrobić)

Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat. Skąd pochodzi ten MacBook? Jak mogę wyłączyć ten krok zdalnego zarządzania? Czy to niestandardowe oprogramowanie firmowe lub skąd to się bierze?

instalator systemu macOS


5
Ten laptop może zostać skradziony. Aby się zabezpieczyć, skontaktuj się z lokalnym posterunkiem policji, policjantem itp., A także z eBayem i zgłoś numer seryjny.
IconDaemon

7
@IconDaemon Zaczynam się martwić, że tak jest. Jaki inny uzasadniony powód mógłby mieć Macbook z 2 i pół roku rejestracji sprzedawany prywatnie poza firmą? Jutro skontaktuję się z obsługą klienta Apple, aby sprawdzić, czy została oznaczona. Myśląc także o napisaniu IBM, może mają bazę danych skradzionych identyfikatorów sprzętowych. Co mogę powiedzieć, mam tylko nadzieję, że nie stracę zarówno laptopa, jak i gotówki :(
Valentin Radu

4
Wróć po zakończeniu transakcji, wszyscy jesteśmy zainteresowani wynikiem!
Kyslik

@Kyslik Jak dotąd tak dobrze, skontaktowałem się z Apple i nie wygląda na to, że skradziony skontaktował się również z lokalną policją i znowu jest jasne. Niestety nie sprawia mi to spokoju. Apple tak naprawdę nie ma zarejestrowanego (skradzionego) rejestru urządzeń, więc jeśli wyłączysz Znajdź mój komputer Mac, nie będziesz miał szczęścia. Jeśli chodzi o policję, to naprawdę mogło zostać skradzione w innym kraju lub nawet innym kontynencie. Skontaktujemy się później z IBM, ale spodziewam się, że zajmie to trochę czasu, aby przejrzeć ich warstwy korporacyjne. Wielką czerwoną flagą jest też to, że sprzedawca powiedział mi, że dostał ją od przyjaciela, więc nie ma dowodu zakupu :(
Valentin Radu

2
Jakakolwiek aktualizacja? W obliczu tego samego problemu tutaj nie mogę zmusić firmy będącej właścicielem, aby nawet ze mną o tym porozmawiała.
Jeff Evans

Odpowiedzi:


18

Ten komputer Mac został zarejestrowany w ramach rejestracji urządzeń. Po nawiązaniu połączenia z Apple urządzenie otrzymało instrukcje do zarządzania przez IBM.

Tego nie można ominąć. Powinieneś skontaktować się ze sprzedawcą.

Blokady zarządzania urządzeniami mobilnymi wymuszane przez rejestrację urządzeń są egzekwowane przez serwery Apple i opierają się na identyfikacji sprzętu, więc nie można ich usunąć przez ponowną instalację systemu macOS - są one zdefiniowane jako wymuszone, jak tylko Mac zostanie rozpakowany po raz pierwszy wcześniej do dowolnej konfiguracji ręcznej.

Informacje o rejestracji urządzenia


2
Co by się stało, gdyby Mac był offline podczas pierwszego procesu instalacji?
Alexander - Przywróć Monikę

@Alexander bez dostępu do Internetu podczas instalatora, może kontynuować, ale zadzwonić do domu przy pierwszej okazji lub może nie pozwolić instalatorowi na zakończenie.
Criggie

3
Ok, przeprowadziłem badania. Tak jak jest teraz, możesz zainstalować system operacyjny, jeśli nie masz połączenia z Internetem i nie będziesz się później martwić (nawet jeśli chcesz). Wydaje się, że jest to wada systemu Apple, na którą narzeka wiele przedsiębiorstw. Można to naprawić w przyszłości. Ponadto, jeśli zakup jest ligit (potwierdzony przez pierwszego właściciela), Apple może pomóc w usunięciu komputera Mac z programu rejestracyjnego.
Valentin Radu
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.