Czy mogę uruchomić asystenta migracji wiele razy na wielu komputerach?


3

Mam 2 stare komputery Mac z danymi, które należy przenieść do 1 nowego komputera Mac. Czy mogę po prostu uruchomić asystenta migracji dwukrotnie, przenosząc dane na to samo konto użytkownika na nowym komputerze Mac?

Odpowiedzi:


1

Bez źródła lub pełnej specyfikacji funkcjonalnej firmy Apple nie jest możliwe udzielenie odpowiedzi bez ryzyka.

Aby wyjaśnić twoje pytanie, powiedzmy, że twoje 3 komputery Mac mają nazwy A, B i C. A jest najstarszy, a następnie B, a C młodszy.

Twoje pytanie brzmi „czy mogę tak biegać Migration Assistant”:

A → C
and then
B → C

Jestem przekonany, że Apple nie wziął pod uwagę takiego schematu migracji, który może prowadzić do utraty lub uszkodzenia danych.

Z drugiej strony, jeśli chcesz uruchomić w Migration Assistantten sposób:

A → B
and then
B → C

Jestem przekonany, że proces integracji będzie działał poprawnie na B, a następnie na C. W takim przypadku wykonaj pełną kopię zapasową B przed rozpoczęciem.


1
Ale nie sądzę, że możesz uruchomić asystenta migracji na istniejące konto użytkownika, zawsze musi ono utworzyć nowe. i nawet jeśli zadziałałoby to w ten sposób, nie sądzę, aby na przykład połączyłoby biblioteki fotograficzne A i B. Co sądzisz?
John Bachir

W tym dobrym punkcie wielu użytkowników może zadać sobie pytanie: Apple jest całkiem jasne: możesz uruchomić Migration Assistant teraz lub później (po automatycznym procesie na końcu nowej instalacji MacOS). Sprawdziłem to naprawdę i udało się, ale nie sprawdziłem tego za pomocą czegoś tak ważnego i zmodyfikowanego jak moja biblioteka zdjęć. To dlatego dodałem zalecenie dotyczące tworzenia kopii zapasowych B, co właśnie zrobiłem.
dan

@JohnBachir: Sugeruję, abyś dodał ten bardzo dobry i praktyczny punkt swojego problemu do oryginalnego pytania, aby uniknąć odpowiedzi osób, które udzielają porad szybko, bez uwzględnienia ryzyka podjętego dla autora pytania.
dan

0

Nie. Migracja nie łączy ani nie łączy kont. Aplikacje mogą działać tak, jak nie próbowałem, ale konta użytkowników nie mogą kolidować.

W najlepszym wypadku możesz migrować wszystkich użytkowników o różnych nazwach, a następnie ręcznie przełączać, eksportować i scalać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.