Czy przed włożeniem iPhone'a 5 do bardzo długotrwałego przechowywania należy całkowicie rozładować baterię?


13

Właśnie przeprowadziłem migrację iPhone'a 5 na X. Chciałbym umieścić iPhone5 w bardzo długoterminowym (prawdopodobnie ponad 1 roku) magazynie. Mam nadzieję, że już nigdy więcej go nie potrzebuję, ale chcę mieć zapasowy telefon iPhone w gotowości.

Biorąc pod uwagę chemię baterii iPhone'a, czy przed rozładowaniem baterii na bardzo długi czas należy ją rozładować do 0%? lub 100% ładowania i wyłączenie zasilania?

Jest fabrycznie zresetowany, więc nie ma danych do zgubienia w telefonie.


Warto zauważyć, że podczas pracy z produktami mobilności Honeywell akumulatory były przechowywane przez długi czas z określonym ładunkiem 15-20%.
PCARR

Odpowiedzi:


21

Jeśli chodzi o produkty Apple i baterie, polecam użytkownikom zapoznać się z tym, co Apple ma do powiedzenia na temat swoich baterii .

Jednak, aby odpowiedzieć na twoje pytanie, cytuję bezpośrednio od Apple:

Przechowuj go w połowie naładowany, jeśli przechowujesz go przez dłuższy czas.

Jeśli chcesz przechowywać urządzenie przez długi czas, dwa kluczowe czynniki będą miały wpływ na ogólny stan baterii: temperatura otoczenia i procent naładowania baterii, gdy zostanie ona wyłączona w celu przechowywania. Dlatego zalecamy następujące czynności:

  • Nie ładuj całkowicie ani nie rozładowuj baterii urządzenia - naładuj ją do około 50%. Jeśli przechowujesz urządzenie, gdy jego bateria jest całkowicie rozładowana, bateria może wpaść w stan głębokiego rozładowania, co uniemożliwia utrzymanie ładunku. I odwrotnie, jeśli przechowujesz go w pełni naładowany przez dłuższy czas, bateria może stracić pewną pojemność, co może skrócić jej żywotność.
  • Wyłącz urządzenie, aby uniknąć dodatkowego zużycia baterii.
  • Umieść urządzenie w chłodnym, pozbawionym wilgoci otoczeniu o temperaturze poniżej 90 ° F (32 ° C).
  • Jeśli planujesz przechowywać urządzenie dłużej niż sześć miesięcy, ładuj je do 50% co sześć miesięcy.

W zależności od tego, jak długo przechowujesz urządzenie, może ono być w stanie niskiego poziomu naładowania baterii po wyjęciu go z pamięci długoterminowej. Po wyjęciu z pamięci może wymagać 20 minut ładowania oryginalnym adapterem, zanim będzie można go użyć.


2
doh! Ponieważ właśnie wykonałem „Przywracanie ustawień fabrycznych”, nie widzę już% opłaty. Nominalnie przejdę proces konfiguracji, aż wyraźnie zobaczę 50% naładowania, a następnie wyłączę się w celu hibernacji. dzięki!
Khae

3
@Khae Nie ma potrzeby; jeśli wskaźnik baterii jest prawie w połowie pełny, to wystarczy.
Alex

2
Jest to wspólne dla wszystkich ogniw litowych, nie jest specyficzne dla Apple. Ładowarka, którą mam dla różnych helikopterów sterowanych radiowo, ma tryb przechowywania, który ładuje (lub rozładowuje) do około 50%. Niestety, baterie litowe mają dość wysoką szybkość samorozładowania, więc bardzo długotrwałe przechowywanie bez kontroli, ostatecznie spowoduje głębokie rozładowanie, a ostatecznie nieużyteczną baterię.
Greg Woods,

@GregWoods, zarówno pierwotne, jak i akumulatory litowe, mają jedne z najniższych współczynników samorozładowania spośród chemii akumulatorów.
Aaron
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.