Zalety instalacji programu z Homebrew-Cask?


1

Dzięki Homebrew-Cask możesz zainstalować wiele programów, takich jak Google Chrome lub OmniFocus. Mogę wymyślić kilka zalet:

  • Możesz instalować programy bez przechodzenia przez proces znajdowania linku do pobrania, możliwego montażu obrazu i instalowania go, jeśli zawiera instalator (chociaż nie oszczędza to zbyt wiele czasu, chyba że próbujesz ponownie zainstalować wiele programów na innym komputerze)

  • Możesz odinstalować programy dość łatwo

Patrząc na stronę internetową, wymieniają trzy zalety:

  • Łatwa instalacja - o czym wspomniałem powyżej
  • Unikalny, przyjazny dla macOS - tutaj wspomina się, że aplikacje są instalowane w / Aplikacje lub w dowolnym innym skonfigurowanym obszarze, co jest miłe, ale nie zmienia gry
  • Sterowane przez społeczność - jest to przydatne głównie dla entuzjastów lub osób, które chcą, aby ich aplikacje były zgodne z Homebrew-Cask

Oprócz dwóch powodów, dla których mogłem wymyślić, nie widzę żadnych innych ogromnych korzyści. Czy są jakieś rzeczy, których nie jestem świadomy? Czy podczas odinstalowywania programów brew cask uninstallusuwane są wszystkie pliki powiązane z aplikacją, à la AppCleaner ? Czy jest to porównywalne z AppCleaner?

Odpowiedzi:


2

Dwa inne główne punkty to: a) bardzo łatwa aktualizacja i b) przeniesienie konfiguracji na inną maszynę.

Możliwości odinstalowania zależą od „jakości” beczki dla odinstalowanego programu. Nie ma „ogólnego” pełnego czyszczenia afaik.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.