Jak mogę sprawdzić, czy Apple spowalnia mój telefon z powodu starej baterii?


14

Apple niedawno potwierdziło, że spowalnia telefony, które mają zbyt starą baterię. Jak mogę sprawdzić, czy dotyczy to mojego konkretnego modelu? Czy jest aplikacja, która może mi powiedzieć aktualne statystyki „spowolnienia”?

Odpowiedzi:


15

iOS 11.3 oferuje iPhone'a Health Battery (Beta). Ta nowa funkcja udostępniona w tej aktualizacji zapewnia użytkownikom informacje o stanie ich baterii, umożliwiając im określenie, czy stan ich baterii wpływa na wydajność ich iPhone'a.

  • Wyświetla informacje o maksymalnej pojemności baterii iPhone'a i maksymalnej wydajności
  • Wskazuje, czy włączona jest funkcja zarządzania wydajnością, która dynamicznie zarządza maksymalną wydajnością w celu zapobiegania nieoczekiwanym wyłączeniom, i zawiera opcję jej wyłączenia
  • Zaleca wymianę baterii

Przejdź do UstawieniaBateriaKondycja baterii (Beta) . Jeśli bateria działa poprawnie, zobaczysz lewy komunikat. Jeśli nie, zobaczysz odpowiedni komunikat i możesz stuknąć opcję Wyłącz, aby wyłączyć zarządzanie wydajnością.

Możesz przeczytać więcej o tej funkcji w artykule Apple KB


Bez aktualizacji do iOS 11.3 nadal możesz określić stan baterii.

Jeśli nie masz jednego z tych urządzeń z co najmniej tą wersją systemu iOS, urządzenie nie zostanie spowolnione bez względu na stan baterii, chyba że tryb niskiego zużycia energii został włączony ręcznie lub gdy bateria osiągnie 20% ( i wyłącza przy 80%).

  • iPhone 6, iPhone 6s, iPhone SE z iOS 10.2.1
  • iPhone 7 z iOS 11.2

Jeśli masz jedno z tych urządzeń, możesz sprawdzić, czy bateria jest słaba, korzystając z aplikacji:

Aby dowiedzieć się więcej, możesz uruchomić test porównawczy Geekbench.

Upewnij się, że tryb niskiego zużycia energii jest wyłączony, a następnie uruchom test Geekbench (nie test baterii, który służy do analizy samej baterii, a nie jej wpływu na iOS) i zanotuj swój wynik. Jeśli jest to więcej niż 500 punktów mniej niż oczekiwana liczba (podana poniżej), oznacza to potencjalny problem.

  • iPhone 6s: 2500
  • iPhone 7: 3500

4

Używam zarówno Battery Life, jak i Geekbench, jak wspomniano przez grgarside, ale również stwierdzam, że CPU Dasher X jest przydatny do pokazywania bieżącej częstotliwości taktowania, która na iPhonie 6s z iOS 11.2.1 z 80% pojemnością baterii pokazuje maksymalnie 911 MHz lub 600 MHz 1850 MHz w zależności od poziomu naładowania.


Nie jestem pewien, dlaczego zostało to odrzucone, dlaczego nie jest to możliwe rozwiązanie? +1
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.