Instalacja macOS High Sierra na Mac Pro 2009 z aktualizacją oprogramowania wymaga aktualizacji oprogramowania - czy jest to bezpieczne?


2

Mam komputer Mac Pro 2009, który został uaktualniony do wersji MacPro5,1. Obecnie działa w systemie macOS Sierra. Zamierzałem go zaktualizować High Sierra, ale instalator High Sierra powiedział, że musi najpierw zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne i poprosił mnie, żebym kontynuował.

Jestem zdenerwowany, aby pozwolić, aby tak się stało, ponieważ oprogramowanie układowe zostało już zaktualizowane z MacPro4,1 do MacPro5,1.

Korzystam także z pamięci flash NVIDIA GTX 980, która obsługuje rozruch. Obawiam się, że może to również powodować problemy.

Czy są jakieś znane problemy lub konflikty z moją konfiguracją lub podobną konfiguracją podczas aktualizacji do High Sierra?„Jestem zdenerwowany, aby pozwolić, aby tak się stało, ponieważ oprogramowanie układowe zostało już uaktualnione z MacPro4,1 do MacPro5,1”. To nie ma sensu. MacPro4,1 i MacPro5,1 są oznaczeniami sprzętowymi - odnoszą się do fizycznie różnych komputerów.
duskwuff

1
@duskwuff - wymagane są dalsze badania. To było dawno możliwe. 4,1 i 5,1 są tak blisko siebie, że można oszukać system, że jeden z nich jest drugi, a następnie odpowiednio podwyższyć sprzęt, Nehalem do procesorów Westmere. Zdjęcie przedstawiające 4,1 z oprogramowaniem układowym 5,1 i wyższą niż oryginalna aktualizacja sprzętu - i.stack.imgur.com/dtleW.png Te komputery mogą również aktualizować się poza El Capitan, po poprawce.
Tetsujin,

Tetsujin ma rację. Dość łatwo uaktualnić 4,1 do 5,1 i zainstalować procesory Westmere. Mam 4,1 uaktualniony do 5,1 podwójnego procesora 2.26 uaktualniony do 2 x 3,33 GHz X5680 i 4,1 pojedynczy czterordzeniowy procesor 2,66 GHz uaktualniony do 5,1 sześciordzeniowego 3,46 GHz X5690. Bez problemu dodałem aktualizację oprogramowania High Sierra do podwójnego procesora i nadal mogę uruchomić Sierra i El Capitan. Nie próbowałem starszego systemu operacyjnego od czasu aktualizacji oprogramowania układowego.
Foliovision,

Odpowiedzi:


1

Byłem w stanie przeprowadzić aktualizację oprogramowania bez problemów. MacPro zaktualizował oprogramowanie po przytrzymaniu przycisku zasilania, aż zaczął migać, a następnie poprosił mnie o zainstalowanie High Sierra po. Ponownie uruchomił się kilka razy w międzyczasie.


Miałem tylko jeden rozruch po przytrzymaniu przycisku zasilania, dopóki nie zaczął migać. Długie bong przyszło około minuty później.
Foliovision,

0

Aktualizacja oprogramowania układowego dotyczy nowego systemu plików (APFS). Mam także wersję 4.1 4.1 sflashowaną do wersji 5.1 - aktualizacja oprogramowania układowego poszła dobrze!

... ale podczas uruchamiania lub podczas restartu dostaję znak zakazu, tylko na sekundę lub dwie - potem znika i system uruchamia się w systemie Mac OS HS 10.13 bez problemu, tylko dłużej. Po googlowaniu znalazłem sugestię, aby ponownie zainstalować system operacyjny za pomocą opcji + R.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.