Co to jest „fotoanaliza” i dlaczego używa 77% mojego procesora?


27

Dostaliśmy nowy komputer iMac na Boże Narodzenie i przez ostatnie kilka dni wydawał się naprawdę wolny. W desperacji sprawdziłem Monitor aktywności i pokazuje on fotoanalizę jako winny proces, który powoduje, że mój procesor jest obciążony . Zakładam, że jest to związane z aplikacją Zdjęcia, ale to nawet nie działa!

Co to jest „fotoanaliza”, dlaczego używa 77% mojego procesora i czy mogę bezpiecznie zatrzymać proces?


Brak dowodu, ale zgaduję, że szuka twarzy na twoich zdjęciach.
JMY1000,

@ JMY1000 Tak, to jest jeden z głównych rzeczy, to robi.
Monomeeth

Odpowiedzi:


30

Twój iMac przetwarza obecnie zdjęcia w bibliotece zdjęć, prawdopodobnie dlatego, że właśnie zaimportowałeś / przekonwertowałeś istniejącą bibliotekę zdjęć z wcześniejszej wersji systemu macOS.

Jeśli podejrzewasz, że jest to przyczyną twojego powolności od kilku dni, najprawdopodobniej masz bardzo dużą bibliotekę zdjęć i że jest przetwarzana po raz pierwszy na nowym komputerze iMac.

Fakt, że Zdjęcia nie działają, pasuje do Twojego scenariusza, ponieważ uruchomienie aplikacji Zdjęcia spowoduje zatrzymanie photoanalysisddemona.

Chociaż zajmuje to dużo czasu, po zakończeniu aplikacja Zdjęcia będzie mogła wykonywać wiele zaawansowanych funkcji ze względu na wszystkie przetwarzane metadane itp., Więc pozwoliłbym jej dokończyć to, co robi.

UWAGA:

Jeśli musisz wstrzymać proces w celu zwolnienia części procesora, zalecam po prostu otwarcie aplikacji Zdjęcia na chwilę, a następnie zamknięcie jej, gdy nie korzystasz z komputera. Pamiętaj jednak, że zminimalizowanie aplikacji Zdjęcia spowoduje ponowne uruchomienie photoanalysisddemona, więc po prostu pozostaw go uruchomionego w tle, gdy chcesz zatrzymać demona.


3
Moja biblioteka zdjęć ma rozmiar 360 GB, więc zajęło to dużo czasu, ale teraz wszystko działa świetnie. Dzięki!
user269919

Otwieranie zdjęć nie wydaje się wstrzymywać analizy obrazu w tle lub na pierwszym planie. To po prostu prowadzi zarówno do fotoanalizy, jak i do fotolibracji jedzenia procesora.
David J

Widzę to uruchomione (przez ssh na innym koncie), gdy próbuję się zalogować ! Siedzi tutaj od 10 minut, nie pozwalając mi się zalogować. Widzę ten głupi proces w tle i zastanawiam się, dlaczego wciąż nie jestem zalogowany !!!
Michael

2
Uruchamianie aplikacji Photos nie ma dla mnie żadnego efektu w photoanalisysd, nadal zajmuje większość procesora ... (macOS Mojave, 10.14.1)
Marinov Iván

2

Czy mogę zasugerować użycie App Tamer ?

Pozwala zatrzymać / zatrzymać proces, gdy osiągnie on% czasu procesora.

Ponieważ go używam, temperatura mojego komputera jest zawsze dość niska.

Mam nadzieję, że to pomoże!

PS: W ogóle nie jestem związany z App Tamer. Jestem tylko szczęśliwym klientem!


2

Po tym, jak fotoanaliza zajmowała 3 rdzenie przez ponad miesiąc, znalazłem rozwiązanie, które znacznie obniżyło użycie procesora w High Sierra. Poszedłem do Zdjęć i dodałem nazwy do niektórych zdjęć - w sumie 4 zdjęcia, używając 3 nazw. Photoanalysisd używa obecnie 0% bez względu na to, czy Zdjęcia są otwarte.


Właśnie zaktualizowano do Catalina. Miałem fotoanalizę zajmującą cały dzień procesor 80%, przeszło tylko 900 zdjęć. Postępowałem zgodnie z tą radą, wymieniłem 5 znalezionych twarzy, a teraz wykonano 1600 skanów w ciągu godziny. Zdecydowanie dodaj kilka nazw, jeśli nie będziemy w stanie uciec od tej funkcji, możemy przynajmniej zatrzymać jej obracanie się.
Matt Stephenson,

1

Mam tylko kilkanaście zdjęć w mojej bibliotece (to mój zapasowy komputer, moje zdjęcia są na moim głównym komputerze) i pozwoliłem, aby proces ten trwał przez tydzień i nadal pochłania 100% obu rdzeni. Moja maszyna nie reaguje na wentylator procesora w 100% (13 "MacBook Pro z połowy 2010 r.). Żadne z rozwiązań, które znalazłem w Internecie, nie działało, w końcu tymczasowo zmieniłem nazwę swojej biblioteki zdjęć, aby ukryć ją przed deamonem, i od razu miałem oba Procesory spadają ze 100% do około 5%.


0

Proces ten poważnie zakłóca maszynę czasu, blokując cały dostępny procesor. To jedyny proces, z jakim się zetknąłem, jest tak denerwujący. Teraz w końcu zatrzymuję proces ręcznie za pomocą Monitora aktywności> wybierz CPU> wybierz "fotoanaliza"> kliknij czerwony znak stop w lewym górnym rogu - jak tylko zacznie on zakłócać moją pracę. Nie jest to trwałe rozwiązanie, ale przynajmniej mogę używać mojej maszyny zgodnie z jej przeznaczeniem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.