Czy na telefonie iPhone jest natywny czytnik kodów QR?


32

Dostałem iPhone'a na Boże Narodzenie i chcę wiedzieć, jak skanować kody QR? Wszystkie moje wyszukiwania w Google wskazują artykuły lub recenzje na temat aplikacji, które możesz zainstalować, ale niektóre z nich już nawet nie istnieją. Niektóre z moich wyszukiwań w Google zabrały mnie tutaj, gdzie są pytania i odpowiedzi dotyczące instalowania aplikacji z kodem QR, ale wszystkie wydają mi się przestarzałe.

Czy mogę to zrobić natywnie? Czy naprawdę muszę w tym celu zainstalować aplikację?

Chcę tylko móc zeskanować kod QR i pozwolić, aby mój iPhone automatycznie otworzył stronę internetową, odtworzył wideo lub cokolwiek to jest ustawiony kod.


1
Ponieważ wspomniałeś o Google, aplikacja przeglądarki Chrome na iOS ma wbudowany czytnik kodów QR ( informacje ). Dla mnie jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od dedykowanej aplikacji skanera.
MTCoster

Odpowiedzi:


44

W rzeczywistości nie określasz, czy Twój iPhone jest nowy, czy tylko nowy, ale jeśli używasz systemu iOS 11, możesz po prostu otworzyć aplikację Aparat i wskazać kod QR. Automatycznie rozpozna to, co to jest, i wyświetli powiadomienie, które możesz dotknąć, aby zakończyć akcję.

Na przykład użycie aparatu do zeskanowania kodu QR spowoduje wyświetlenie monitu o otwarcie strony internetowej, wykonanie połączenia telefonicznego, dodanie kontaktu, uruchomienie filmu, dokonanie płatności itp.

Poniżej znajdują się zrzuty ekranu z przykładami podpowiedzi, które możesz uzyskać:

Kod QR dla strony internetowej

Telefoniczny kod QR

Kontakty Kod QR

Po dotknięciu monitu iOS otworzy odpowiednią aplikację i wykona odpowiednią akcję.

UWAGA: Jeśli iPhone, który dostałeś na Boże Narodzenie, nie jest nowym iPhone'em i ma starszą wersję iOS, musisz zainstalować aplikację czytnika kodów QR (których jest wiele) lub, jeśli iPhone to obsługuje, możesz można uaktualnić do iOS 11.


1
Czy rozumie również kody QR zawierające SSID sieci i hasło? To był najprostszy sposób na podłączenie telefonu z Androidem do sieci WiFi od około 2009 roku, ale nigdy nie widziałem, aby działał na iOS.
kasperd

3
Tak, obsługuje kody QR sieci WiFi. I adresy URL, informacje kontaktowe i wiele innych rzeczy. Nie otwiera automatycznie aplikacji, ale wyświetla powiadomienie z informacją, do której sieci się przyłącza, do której strony będzie, itp., Więc wiesz, co się stanie po jej dotknięciu.
rickster

Nie otworzy się automatycznie - pojawi się powiadomienie, że po dotknięciu zostaniesz przekierowany do wszystkiego, co jest zawarte w QR.
DonielF

@rickster Dziękujemy za opinię. Po ponownym przeczytaniu mojej odpowiedzi postanowiłem ją edytować, aby usunąć wszelkie niejasności i wyjaśnić, jak to działa. Dzięki jeszcze raz! :)
Monomeeth

16

Czytnik kodów QR jest wbudowany w aplikację aparatu. Otwórz Aparat, wskaż kod QR i dotknij powiadomienia pokazanego u góry. Aparat nie wymaga robienia zdjęć.

Jeśli nie działa, upewnij się, że jest włączony w Ustawieniach → Aparat → Skanuj kody QR:

                                          


Nie mam żadnego powiadomienia. Co mam teraz zrobić?
Bob

@Alex Sprawdź, czy jest włączony, patrz edycja
grg

3
@Alex Jest dostępny tylko na iOS 11, ale możesz aktualizować do iOS 11 na iPhone 6
grg

3
Prawdopodobnie warto zauważyć, że aktualizacja systemu iOS 11 na iPhone'a 6. nie jest dobrym pomysłem. Wystarczy pobrać aplikację czytnika kodów QR, jeśli chcesz skanować kody QR z nieznanego powodu ...
Coxy

7
@Coxy To nie jest tak naprawdę uogólnienie, którego możesz dokonać, nie ma żadnego arbitralnego powodu, aby wstrzymywać się z aktualizacją tak długo. iOS 11.2 działa lepiej niż 10.x na moim iPhonie 5s.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.