Zainstaluj High Sierra za pomocą funkcji udostępniania ekranu


3

Mam bezgłowy Mac mini, który obecnie obsługuje macOS Sierra. Zazwyczaj kontroluję tę maszynę za pomocą funkcji udostępniania ekranu, która działa dobrze nawet po ponownym uruchomieniu komputera.

Chciałbym zaktualizować komputer do systemu macOS High Sierra, ale nie jestem pewien, czy pełna instalacja systemu operacyjnego będzie działać przy użyciu funkcji udostępniania ekranu. Być może po instalacji wyłączy Udostępnianie ekranu ze względów bezpieczeństwa, być może istnieją okna dialogowe, na które należy odpowiedzieć przed włączeniem Udostępniania ekranu itp.

Czy ktoś ma takie doświadczenie?


Nie mam doświadczenia Jednym z pomysłów jest przeniesienie go do sklepu Apple, podłączenie monitora i klawiatury USB i zainstalowanie go. W najgorszym przypadku geniusz ci pomoże.
JBallin,

Nie ma tu takich sklepów. Nie zdecydowałem się na instalację, po prostu zastanawiałem się, zanim to zrobię.
Rob de Jonge,

Ach, ale niestety w Bangkoku nie ma sklepów z jabłkami, choć wygląda na to, że niedługo przyjedzie. Niezależnie od tego, czy masz przyjaciela, kawiarenkę internetową lub sklep techniczny, który może wykonać to samo zadanie.
JBallin,

Odpowiedzi:


4

Przetestowałem to przez udostępnianie ekranu maszyny wirtualnej i wydaje się, że działa świetnie!

Korzystając z aplikacji do udostępniania ekranu macOS, połącz się jako administrator i bądź w tej chwili jedynym użytkownikiem zalogowanym na urządzeniu. Jeśli podczas łączenia pojawi się komunikat, że zalogowany jest inny użytkownik i czy chcesz udostępnić sesję, czy utworzyć nową sesję, anuluj i zaloguj się jako poprawny użytkownik. Aktualizacja przebiegnie poprawnie bez względu na to, czy to zrobisz, jednak nie będziesz w stanie zobaczyć postępu aktualizacji, ponieważ inne sesje są natychmiast rozłączane.

Nie znam żadnej aktualizacji systemu macOS, która kiedykolwiek wymagałaby wprowadzenia danych poza kontem użytkownika. Asystent konfiguracji („Zaloguj się do iCloud” itp.) Dzieje się po ponownym zalogowaniu do konta użytkownika, co jest zwykle udostępnianiem ekranu.

Po rozpoczęciu aktualizacji użytkownik jest wylogowywany, ale pasek postępu jest nadal standardową aplikacją macOS. Udostępnianie ekranu nadal działa dobrze w tym momencie.

Po zakończeniu etapu instalacji z paskiem postępu urządzenie uruchomi się ponownie, a udostępnianie ekranu zostanie odłączone. Aplikacja do udostępniania ekranu macOS pokazuje „ponowne połączenie” i ostatecznie połączenie zostaje wznowione. Jeśli ponowne uruchomienie komputera Mac zajmuje trochę czasu, udostępnianie ekranu może się skończyć, więc poczekaj chwilę i ponownie połącz się ręcznie.

Jeśli masz zainstalowany Little Snitch, powinno być w porządku, ale warto też wybrać „Tryb cichy - Zezwalaj na połączenia” na wszelki wypadek przez czas trwania aktualizacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.