Czy ChronoAgent skorzysta z ChronoSync 4.8.3 w moim proponowanym użyciu?


1

Rozważam użycie ChronoSynch 4.8.3, zarówno do utworzenia rozruchowej kopii zapasowej mojego głównego Maca, jak i do synchronizacji między nim a innym komputerem Mac używanym do podróży. Moje pytanie dotyczy funkcji synchronizacji.

Mój Macbook Pro mieszka na moim komputerze i pozostaje w trybie 24/7, aby zapewnić filtrowanie spamu na moim koncie e-mail IMAP. Mam iPhone'a, a kiedy podróżuję, noszę Macbook Air i telefon. Oba komputery uruchamiają Sierra i są załadowane tymi samymi aplikacjami. Każdy komputer tworzy kopię zapasową za pomocą Time Machine na własnym dysku zewnętrznym. W domu używam tylko Pro; podczas podróży używam tylko Powietrza. Moje kalendarze, kontakty, zdjęcia, zakładki Safari i hasła do pęku kluczy są synchronizowane przez iCloud między dwoma komputerami Mac i iPhone. Wiadomości są również synchronizowane. Kiedy jestem w domu, zdjęcia zrobiłem przesyłając kabel Lightning z iPhone'a do Pro przez iTunes 12.6.3.6. To wszystko działa całkiem dobrze.

Podczas podróży czasami pracuję nad elementami w folderze Moje dokumenty. Tak więc, zanim wyjdę z domu, chciałbym, aby foldery Dokumenty i Obrazki Air powielały folder Dokumenty i Obrazki Pro. Jestem jedynym użytkownikiem tych maszyn; gdy jestem daleko, Pro nie jest używany (z wyjątkiem pozostawania w filtrowaniu poczty e-mail). Z dala od domu czasami robię zdjęcia za pomocą iPhone'a i zapisuję je w bibliotece zdjęć w powietrzu.

Kiedy wrócę, chciałbym zsynchronizować foldery Dokumenty i Obrazki w innym kierunku, tak aby wszelkie zmiany i dodatki, które zrobiłem podczas podróży za pomocą Powietrza, były następnie odbijane z powrotem do Pro.

Ten schemat wydaje się gotowy do dwukierunkowej synchronizacji ChronoSynch, wykonywany ręcznie bezpośrednio przed wyjazdem i natychmiast po powrocie z każdej podróży. Włączyłem udostępnianie na obu komputerach, a foldery Dokumenty i Obrazy każdego komputera są wyświetlane na pasku bocznym okna Findera innego komputera. Na każdym komputerze można otwierać foldery Dokumenty i Obrazy innego komputera i uzyskiwać dostęp do zawartości. Zakładam, że ChronoSync będzie rezydował w Pro.

Moje pytanie brzmi: czy zainstalowanie ChronoAgent on the Air poprawi wrażenia? Instrukcja obsługi ChronoSynch, dostępna na stronie strona internetowa econtechnologies , przedstawia opisaną przeze mnie konfigurację (bez ChronoAgent) jako jeden z ich przykładów konfiguracji. Jednak w innej lokalizacji dokumentacja mówi, że synchronizacja będzie działać lepiej w przypadku ChronoAgent zainstalowanego na komputerze zdalnym (tj. Komputera, który nie ma ChronoSynch), ponieważ ChronoAgent zarządza uprawnieniami lepiej niż sam ChronoSynch i umożliwia dostęp do drugiego komputera jako choć został zamontowany bezpośrednio na pulpicie głównego komputera. Nie wiem wystarczająco technicznie, aby ocenić, czy te różnice pomogą w korzystaniu z oprogramowania ChronoSynch.

Czy któryś z was miał doświadczenie z ChronoSynch, samodzielnie lub z ChronoAgent?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.