Zmień nazwę folderu domowego, aby dopasować nazwę konta (High Sierra)


3

Nazwa mojego folderu domowego (bob 1) nie zgadza się z nazwą mojego konta (bob) ”, ale chcę, żeby tak było.

Jak się tu dostałem:

 • Mam nowego Maca
 • Nie miałem kabli do przeniesienia z poprzedniego komputera Mac, więc po prostu założyłem proste konto testowe z tą samą nazwą użytkownika „bob”
 • Kiedy już miałem kable, utworzyłem nowe konto o nazwie „Administrator”, a następnie zalogowałem się jako to konto i usunąłem moje poprzednie konto użytkownika testowego „bob” w Preferencjach systemowych.
 • Migrowano dane ze starego komputera Mac.
 • W rezultacie powstało nowe konto o nazwie „bob”, ale folder domowy tego konta został nazwany „bob 1”. Odkryłem, że moje usunięcie konta testowego „bob” nie spowodowało usunięcia folderu domowego o nazwie „bob”.

Podczas logowania jako „bob” (co mogło być złym pomysłem) próbowałem usunąć folder domowy o nazwie „bob” (z terminala), a następnie edytować w Preferencjach systemowych, aby zmienić folder domowy na „bob”. Po ponownym uruchomieniu przeprowadził mnie przez pełną konfigurację i zdałem sobie sprawę, że utworzyłem NOWY folder domowy o nazwie „bob”, a mój stary folder nadal nazywał się „bob 1”, z tym wyjątkiem, że moje konto nie było powiązane z tym folderem (z wszystkimi moimi faktycznymi dane). Więc ... przywrócono z Time Machine.

Teraz chciałbym to zrobić dobrze. Więc -

 • Mam działające konto o nazwie „bob”, które jest połączone z folderem domowym „bob 1”. Nie chcę zmieniać nazwy konta, po prostu zmień nazwę folderu domowego i połącz moje konto z nim poprawnie.
 • Mam osierocony katalog domowy o nazwie „bob”, który mogę łatwo usunąć za pomocą terminala.
 • Jak powinienem zmienić nazwę folderu domowego i utrzymać (lub przywrócić) powiązanie między moim kontem użytkownika a folderem domowym o zmienionej nazwie? A może powinienem się poddać i żyć z „Bob 1” ...

Wysłałem odpowiedź, która moim zdaniem powinna zadziałać, ale mam problem ze zrozumieniem, czy już zrobiłeś te dokładne kroki. Jeśli tak, przepraszam.
JMY1000,

Tak ... raz to zrobiłem. Co za kumpel! Lekcja wyciągnięta na następny raz - migruj przy początkowej konfiguracji, a nie później.
Tetsujin

Odpowiedzi:


5

Dla Apple , zakładając, że korzystasz z systemu OS X 10.7 lub nowszego:

 1. Usuń osierocony katalog domowy.
 2. Wyloguj się z konta, którego nazwę zmieniasz, a następnie zaloguj się na inne konto administratora.
 3. Przejdź do folderu Użytkownicy na dysku startowym. Folder Użytkownicy zawiera folder domowy konta, którego nazwę zmieniasz. Zmień nazwę folderu domowego tego konta.
 4. Wybierz menu Apple> Preferencje systemowe, a następnie kliknij Użytkownicy i grupy.
 5. Kliknij blokadę, a następnie wprowadź nazwę administratora i hasło użyte do zalogowania.
 6. Na liście użytkowników kliknij z wciśniętym klawiszem Control lub prawym przyciskiem myszy użytkownika, którego nazwę chcesz zmienić. Wybierz Opcje zaawansowane z menu skrótów.
 7. Zmień pole „Katalog domowy”, aby było zgodne z nową nazwą nadaną folderowi domowemu w folderze Użytkownicy.
 8. Kliknij przycisk OK, a następnie zamknij Preferencje systemowe.
 9. Uruchom ponownie komputer Mac.
 10. Zaloguj się do konta o zmienionej nazwie, a następnie sprawdź, czy stare pliki i foldery są widoczne, a konto działa zgodnie z oczekiwaniami.

2
To załatwiło sprawę. Nie przełączyłem się na administratora przed próbą zmiany konta w Prefektach Systemowych i tak naprawdę nie zmieniłem nazwy samego katalogu, uważając, że wystarczy zmienić go w Prefektach Systemowych. Teraz wszystko jest dobrze - dzięki!
Bob Meador
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.