Czy istnieje sposób dodawania plików programu Word z niestandardowymi ikonami do Docka?


2

Wielu użytkowników będzie miało kilka plików, do których mają dostęp, często obsługują bezpośredni link w stacji dokującej MacOS. Aby szybko rozróżnić różne pliki programu Word z tą samą standardową ikoną, najlepszym sposobem jest użycie niestandardowej ikony (u dołu po prawej). Można to łatwo zrobić, kopiując i wklejając nową ikonę w oknie Pobierz informacje. Problem polega na tym, że ikony te są stale usuwane przez program Word (u dołu po lewej) po zmianie pliku, co uniemożliwia uzyskanie stabilnej ikony innej niż domyślna (Mac Word 2011 i 2016 na MacOS 10.11).

Czy masz sposób, aby utworzyć łącze dokowania do pliku Word z niestandardową ikoną i czy przetrwa ono kolejną edycję?

On the left, direct Dock links to Word files where custom icons have been deleted after an edit. The links can no longer be differentiated. Stable custom icon to a folder on the right.


Możesz znaleźć informacje w ta odpowiedź.
bjbk

W poście napisano poprawnie, że nie można zmienić ikony aliasu i sugeruje utworzenie pakietu aplikacji. Muszę się dowiedzieć, jak to zrobić. Łatwiej mi było jednak zmienić ikonę oryginalnego pliku słów. To działa jak urok i przekazuje do aliasu. Problem polega na tym, że słowo nie respektuje niestandardowej ikony i usuwa ją przy pierwszej edycji. :-( Więc wracam do kwadratu lub raczej próbuję stworzyć pakiet aplikacji.
SeanJ

Odpowiedzi:


2

Oto moje nieeleganckie obejście tego problemu.

  • Zmień ikonę pliku Word.
  • Utwórz alias. Odziedziczy ikonę oryginału.
  • Zmień nazwę aliasu. Dodałem spację. Spowoduje to złamanie dziedziczenia ikony. Teraz, gdy niestandardowa ikona zostanie zastąpiona podczas następnego zapisu pliku Word, ikona zmienionego aliasu przetrwa.

bjbk zasugerował pakiet aplikacji. Dziękuję za to. To prawdopodobnie również działa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.