Dodanie miejsca docelowego wehikułu czasu kończy się niepowodzeniem z błędem OSStatus 17


15

Próbuję dodać określony, zewnętrzny serwer jako miejsce docelowe Time Machine. Nie jest to możliwe do wykrycia przez Bonjour (zawsze przynajmniej chcę korzystać z kopii zapasowej wehikułu czasu przez Internet), więc aby pojawił się w preferencjach Wehikułu Czasu, muszę się z nim połączyć. Następnie mogę dodać go z Preferencji. Dziwne jest to, że jeśli spróbuję dodać inne miejsce docelowe widoczne za pomocą bonjour, działa to dobrze, mimo że mogę normalnie zamontować udział w Finderze.

Odpowiedzi:


32

Przeglądając konsolę, zauważyłem ten błąd:

NetAuthSysAgent already_mounted: share <TIMEMACHINE> already mounted

TIMEMACHINE to nazwa mojego udziału w tym przypadku. Jak sugeruje błąd, Time Machine próbuje ponownie zamontować udział, czego nie może zrobić, ponieważ jest już zamontowany. Ale poczekaj! Jeśli odłączę się od udziału, opuści moją listę!

Oto kilka dziwnych sztuczek interfejsu użytkownika:

  1. Połącz się z udziałem za pomocą Findera
  2. Otwórz preferencje Time Machine, kliknij „Wybierz dysk”, a następnie dwukrotnie kliknij dysk pod żądanym adresem (w moim przypadku chciałem uzyskać nazwę FQDN). Powinieneś teraz zostać wyświetlony monit o uwierzytelnienie.
  3. Po wyświetleniu monitu o uwierzytelnienie wróć do Findera i wysuń udział
  4. Zaloguj się do monitu o oczekiwanie

i należy dodać dysk! Nigdy wcześniej nie miałem tego problemu, ale pojawił się w High Sierra, która, jak się okazuje, ma kilka naprawdę złych błędów AFP / SMB.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.