Jak odinstalować narzędzia wiersza polecenia dla Xcode?


20

Mamy kilka komputerów Mac w pracy, które nie wymagają już Xcode ani narzędzi wiersza poleceń, dlatego chcielibyśmy je usunąć, aby kompilatory się nie kręciły i nie musimy ich aktualizować po nadejściu aktualizacji.

W dawnych czasach istniał skrypt instalacyjny (perl w / Developer), aby usunąć narzędzia, ale teraz, gdy Xcode jest aplikacją w sklepie z aplikacjami, masz narzędzia, jeśli je kiedykolwiek zainstalujesz.

Czy możemy to wyczyścić inaczej niż czyszczenie systemu operacyjnego dla komputerów Mac z systemem 10.10 i nowszymi?

Odpowiedzi:


23

Narzędzia wiersza poleceń są teraz po prostu usuwane poprzez usunięcie folderu:

 /Library/Developer/CommandLineTools

Jest to oficjalnie udokumentowane przez Apple .

Jeśli zainstalowałeś te narzędzia w inny sposób lub masz monit o ich uaktualnienie, rozważ wyszukanie plików o nazwach takich jak /System/Library/Receipts/com.apple.pkg.CLTools.bom, ponieważ może to być potwierdzenie za wcześniejszą instalację narzędzi które należy usunąć. Nigdy nie widziałem jednego z tych plików, ale chciałem połączyć się z inną odpowiedzią na wypadek, gdyby pomógł innym. Uwaga: pliki te nie usuwają narzędzi, mogą regulować monit, że narzędzia programistyczne wymagają aktualizacji.


1
Jednak za każdym razem, gdy pojawia się aktualizacja narzędzi wiersza polecenia, App Store wyświetla się, aby ją zaktualizować.
adib

Ciekawe @adib - Nie dostaję tego zachowania. Zastanawiam się, czy moje użycie xcode select do zainstalowania narzędzi różni się od twojej metody pozostawieniem rachunku? Tak czy inaczej, dzięki za komentarz.
bmike

Dawno temu użyłem DMG (potrzebnego do zainstalowania starszej wersji narzędzi wiersza poleceń, ale to już inna historia). Teraz nie mogę się tego pozbyć.
adib

Aah @adib - To ma sens. To pytanie dotyczyło nowej / niedawnej instalacji, w której przechodzisz tylko do App Store i instalujesz Xcode - dzięki temu narzędzia zostaną pobrane za Ciebie, nie pozostawiając potwierdzenia z mojego doświadczenia.
bmike

3
@adlib: Miałem ten sam problem, po prostu udało mi się go naprawić, usuwając pliki BOM z /System/Library/Receipts: apple.stackexchange.com/questions/328034/... Być może to również ci pomoże.
Kenny Lövrin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.