Drugie kliknięcie w Lion dwoma palcami LUB kliknięcie prawym dolnym rogu


12

Właśnie zrobiłem czystą instalację Lion na moim MBP 2010. Wygląda na to, że w preferencjach systemowych wbudowanego gładzika mam opcję ustawienia drugiego gestu kliknięcia na „Kliknij lub dotknij dwoma palcami”, „Kliknij w prawym dolnym rogu” lub „Kliknij w lewym dolnym rogu” „.

Przed tą świeżą instalacją po prostu uaktualniłem system Snow Leopard, gdzie byłem w stanie zainicjować drugie kliknięcie albo przez dotknięcie dwoma palcami, albo kliknięcie w prawym dolnym rogu. To ustawienie zostało zachowane po przejściu z Snow Leopard na Lion. Kiedy po prostu zainstalowałem nową wersję Lion, teraz jest to jedno lub drugie. Nie oba.

Czy ktoś wie, jak mogę odzyskać zachowanie „obu”?

Odpowiedzi:10

Uruchom następujące sześć poleceń, wklejając je do Terminal.app. Możesz wkleić wszystkie sześć linii jednocześnie. (ostatnie dwa wiersze nie są wymagane w starszych wersjach systemu OS X, ale nie ma w tym szkody). Pamiętaj, aby nacisnąć klawisz powrotu :

defaults write com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.trackpad TrackpadCornerSecondaryClick -int 2

defaults write com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.trackpad TrackpadRightClick -bool true

defaults -currentHost write NSGlobalDomain com.apple.trackpad.trackpadCornerClickBehavior -int 1

defaults -currentHost write NSGlobalDomain com.apple.trackpad.enableSecondaryClick -bool true

defaults write com.apple.AppleMultitouchTrackpad TrackpadCornerSecondaryClick -int 2

defaults write com.apple.AppleMultitouchTrackpad TrackpadRightClick -bool true

Ważne: teraz uruchom ponownie komputer Mac.

Po ponownym zalogowaniu się możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy oba za pomocą stuknięcia dwoma palcami, a także klikając w prawym dolnym rogu.

Mam nadzieję że to pomoże.


1
Działa to również w Yosemite
Thetallweeks

Użyłem powyższej metody Charlesisms, ale w 10.10.3 wydaje się, że to już nie działa, domyślnie tylko kryteria touchpada ustawione jako ostatnie w terminalu. Czy ktoś może potwierdzić, że ta metoda nie działa, proszę? Jestem nowy na Macu i może robię to źle, ale myślę, że poprawnie wykonałem polecenia. Używając BetterTouchTool udało mi się włączyć oba, ale miałem nadzieję, że zrobię to z mniejszym bałaganem!

@MattBaines Hmm, wciąż działam na moim Macu 10.10.3. Nadal mogę korzystać z obu na moim komputerze i zakładam, że użyłem tych samych poleceń podczas aktualizacji systemu operacyjnego. Czy próbowałeś użyć polecenia „killall cfprefsd” po wprowadzeniu poleceń?
Charlesism

2
@johnmast, Dzięki za heads-up. Dodałem dwie nowe linie, które powinny działać dla Sierra.
Charlesism

1
Potwierdzam, że powyższe zaktualizowane rozwiązania działają w systemie macOS Sierra. Dzięki @Charlesism
d6bels
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.