Zmniejsz ilość miejsca zajmowanego przez „System” na moim iPhonie 6s bez przywracania i konfigurowania iPhone'a jako nowego


14

Mam iPhone'a 6s z iOS 11 i właśnie zauważyłem, że duża część przestrzeni dyskowej mojego iPhone'a jest zajęta przez „System” (12,27 GB).

Próbowałem odpowiedzi dla iPhone'a 4 wyjaśnionych w pytaniu Dlaczego na iPhone'ie 4 jest tyle miejsca „Inne”? (z wyjątkiem przywracania ustawień fabrycznych i konfigurowania iPhone'a jako nowego, ponieważ muszę zachować dane aplikacji), ale nie rozwiązały one problemu na moim iPhonie 6s. Próbowałem ponownie uruchomić i zsynchronizować się z iTunes, ale żadne z nich nie rozwiązało problemu.

Odpowiedzi:


12

Nie ma potrzeby tworzenia kopii zapasowych ani przywracania czegokolwiek! Właśnie spędziłem trochę czasu z dobrymi doradcami Apple Care: ten problem jest spowodowany przez iCloud Drive. Jeśli go dezaktywujesz, nie będzie już problemu. To zadziałało dla mnie.


2
Dziękuję bardzo!! To zadziałało! Odtworzyłem i usunąłem swój telefon niezliczoną ilość razy, ale wyłączenie dysku iclo D natychmiast wyczyściło 5 GB. Telefon znów nadaje się do użytku
TPHughes,

0

To jest problem z oprogramowaniem. Sugeruję, aby wykonać kopię zapasową iPhone'a za pomocą kopii zapasowej iCloud (Ustawienia -> Twoje imię i nazwisko -> iCloud -> Kopia zapasowa iCloud -> Utwórz kopię zapasową teraz - chyba że ostatnio utworzono kopię zapasową), a następnie upewnij się, że otrzymałeś hasło Wi-Fi i hasło Apple ID .

*** Jeśli Twoje konto Apple przesyła Ci kody weryfikacyjne przez cały czas, musisz dodać kolejny numer do swojego konta w Ustawieniach -> Twoje imię i nazwisko (lub iCloud) -> Hasło i zabezpieczenia -> Edytuj, aby dodać zaufany numer telefonu (nie chcesz uzyskać kod po ponownym zalogowaniu)>.

Po utworzeniu kopii zapasowej. Wyloguj się z iCloud, usuń iPhone'a (Ustawienia -> Ogólne -> Resetuj -> Usuń całą zawartość i ustawienia), a następnie skonfiguruj telefon, ale przywróć z kopii zapasowej iCloud. Będziesz potrzebować Wi-Fi, loginu do konta Apple ID (i kodu weryfikacyjnego z innego zaufanego numeru, jeśli twoje konto wysyła Ci kody weryfikacyjne). Gdy to zrobisz, telefon będzie wyglądał tak samo, wiadomości, aplikacje, zdjęcia, notatki, wydarzenia w kalendarzu itp.


Wielkie dzięki za radę. Niestety osobiście nie stać mnie obecnie na opłacenie miesięcznej opłaty za przechowywanie, której potrzebowałbym, aby wykonać kopię zapasową na iCloud.
user2347540,

Zarządzaj bieżącą pamięcią iCloud i usuwaj wszystko, co nie jest dla Ciebie ważne, takie jak starsze kopie zapasowe, dane aplikacji itp., Aby zwolnić miejsce.
Melvin Jefferson,

Lub jeśli nie masz nic przeciwko utracie wiadomości tekstowych, użyj iTunes na PC lub Mac i może wykonać kopię zapasową iPhone'a.
Melvin Jefferson,

0

Najprostszym sposobem sprawdzenia jest utworzenie kopii zapasowej danych, a następnie użycie ustawień do usunięcia całej zawartości i ustawień.

Spowoduje to ponowne uruchomienie urządzenia. Po ponownym uruchomieniu - sprawdź, czy nie pozostały żadne dane i konta w iCloud ani innych chmurach.

Jeśli nadal masz duży system, musisz zrobić to, czego nie chciałeś - przywrócić urządzenie na zewnątrz. Jeśli to działa, dodaj ponownie swoje konta w chmurze, a następnie sprawdź, czy system nie urósł.

Gdy już tam będziesz, możesz albo skasować ostatni raz i przywrócić kopię zapasową, albo pominąć, aby przejść bez kopii zapasowej, gdy zobaczysz, co spadnie z chmury i co zostało utracone podczas pierwszego usunięcia całej zawartości.


0

Więc znalazłem, że to działa.

Otwórz ustawienia Przejdź do iCloud Następnie zrób kopię zapasową Kliknij z powrotem kopię zapasową. Poczekaj na zakończenie tworzenia kopii zapasowej.

To zwolni kilka GB


-4

Spróbuj wykonać następujące czynności (wzięte stąd )

  • Otwórz Ustawienia> ogólne> pamięć systemowa>
  • Zwróć uwagę na miejsce zajmowane przez niektóre aplikacje do przesyłania wiadomości
  • Otwórz Whatsapp> ustawienie> zarządzaj> wyczyść

Co WhatsApp ma wspólnego z pytaniem PO? Nic w pytaniu lub komentarzach nie wskazuje, że OP ma zainstalowaną tę aplikację.
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.