Niepowodzenie skryptu OSA dla JavaScript All the Sudden


1

Korzystam z prostego przepływu pracy Alfreda 3, jak zawsze, ale jego część osascript kończy się niepowodzeniem. Uruchomiłem ponownie komputer i oczywiście Alfred 3. To jest błąd, który pojawia się w panelu debugowania: [BŁĄD: action.script] osascript: brak takiego komponentu „JavaScript” .

Jestem na OSX 10.12.5


Jeśli to pomoże, faktycznie wysłałem pytanie do Alfreda, a oni wysłali mnie tutaj, zobacz oryginalny post na forum Alfreda: https://www.alfredforum.com/topic/11058-osa-script-failing-for-javascript-all -the-nagłe /? tab = komentarze # comment-57404


Czy kod działa poprawnie lub bez błędów poza Alfredem?
user3439894,

W rzeczywistości, po dalszych badaniach ... wydaje się, że nie, nie działa w aplikacji Script Editor na Macu, a co bardziej niepokojące, całkowicie brakuje opcji JXA lub JavaScript. Nie jestem pewien, czy tak się stało podczas aktualizacji wersji Xcode, czy co. Czy ktoś wie, jak ponownie dodać bibliotekę JXA?
John Schulz

Odpowiedzi:


2

Dla tych, którzy mogą napotkać ten problem w przyszłości, udało mi się go rozwiązać, usuwając /Users/your short name/Library/Preferences/com.apple.ScriptEditor2.plistplik i uruchamiając ponownie. Mogę tylko założyć, że ten plik musiał się jakoś zepsuć i uniemożliwił dostęp do opcji JXA jako typu skryptu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.