Co trzeba zrobić, aby iPad obsługiwał wiele kont użytkowników?


9

Jako komputer mobilny iPad jest bardzo osobisty, ale prosi również o udostępnienie. I to jest problem. Nie chcę, aby moi znajomi mogli sprawdzać moje e-maile lub usuwać mój najlepszy wynik, gdy się nim bawią.

Oparty na systemie OS X, iOS może teoretycznie obsługiwać wiele kont użytkowników. Ale dodawanie nowych użytkowników (nawet jeśli zrobione poprawnie) nie byłoby przyjemne z iTunes.

A co z partycjonowaniem dysku twardego i instalowaniem kilku instancji iOS? Dodaj ekran na początku procesu rozruchu, który pozwala wybrać partycję, a tym samym użytkownika.

Dzięki temu iTunes może synchronizować wielu użytkowników osobno na tym samym urządzeniu, w zależności od wybranej partycji.

Aby być bardziej zrozumiałym: nie tylko zadaję pytanie, chcę to zrobić. Czy ktoś może zaproponować środki, aby to osiągnąć?

Kontynuowałem moje badania: najwyraźniej można zmodyfikować Boot Rom (por. Limera1n).

Odpowiedzi:2

iOS obsługuje zarówno iPhone'a, jak i iPada. Obsługa wielu użytkowników na iPhonie byłaby zbyteczna. Obsługa wielu użytkowników na iPadzie, ale nie na iPhonie, oznaczałaby znaczne rozdrobnienie platformy iOS.

Jeśli Apple naprawdę chciałoby włączyć obsługę wielu użytkowników w systemie iOS, partycjonowanie pamięci flash i instalowanie kilku instancji systemu iOS nie byłoby dobrym rozwiązaniem. Obsługa wielu użytkowników powinna być realizowana za pomocą jednej instancji systemu iOS i różnych folderów stanowiących katalogi domowe różnych użytkowników, tak jak ma to miejsce w przypadku głównych systemów operacyjnych dla komputerów stacjonarnych. Następnie należy wprowadzić uprawnienia użytkownika, aby jeden użytkownik nie mógł przeglądać plików lub folderów innego użytkownika, a tym samym nie mógł czytać wiadomości e-mail tego użytkownika itp.

Chociaż obsługa wielu użytkowników może być poprawnie zaimplementowana na iPadzie, nie jest to wymagane, ponieważ „urządzenia przenośne” są często „urządzeniami osobistymi”.


1
Wiem. Zastanawiam się jednak, jak możemy to osiągnąć, a nie, czy / kiedy / dlaczego Apple może to zrobić.
narzędzie

1

Żadne urządzenie iOS, które nie zostało złamane przez jailbreak (publicznie), nie obsługuje wielu kont, nawet jeśli można podzielić partycję. Nie mam doświadczenia z urządzeniami z jailbreakiem, więc nie mogę rozmawiać z tym scenariuszem.

Widziałem wiele wpisów na blogu, w których ubolewa nad brakiem funkcji blokowania niektórych rodzajów treści (a nawet oferują kilka interesujących rozwiązań).


2
Tak, jailbreak wydaje się konieczny do osiągnięcia tego.
narzędzie

1

Sam iOS obsługuje wiele kont użytkowników, ale SpringBoard ich nie obsługuje, ponieważ jest mocno powiązany z mobileużytkownikiem. Niektóre osoby stworzyły mody, które pozwalają dodawać więcej kont dla interfejsu użytkownika / SpringBoard, jeśli jesteś zepsuty, ale wsparcie dla tych, które mogę znaleźć , rozproszyło się.


Super stary post, wiem, ale czułem, że powinienem o tym komentować (nie mam teraz czasu, aby udzielić pełnej odpowiedzi, więc jeśli ktoś nadal jest zainteresowany tym tematem, być może mógłby skłonić mnie do napisania jednego z nich ).
Andrew Larsson,

0

Jak to pytanie zostało zadane i na które ostatnio udzielono odpowiedzi dawno temu - dzisiaj (nieznacznie) wszystko się zmieniło. Rzeczywiście istnieje obecnie (ograniczona) obsługa wielu użytkowników dla iPadów na rynku edukacyjnym. Z wielu zarządzanych kont AppleID można korzystać na jednym urządzeniu, dzięki czemu można je udostępniać kilku osobom. Więcej informacji na ten temat tutaj:

http://www.apple.com/education/

http://www.apple.com/education/products/#ipad-assistant

Nawet jeśli uczniowie korzystają z iPada, mogą zrobić to samodzielnie.

Wspólny iPad to nowa funkcja w iOS 9.3 Zaprojektowaliśmy go dla szkół, które korzystają ze wspólnego modelu urządzenia, ale nadal chcą oferować spersonalizowane wrażenia. Przed rozpoczęciem zajęć możesz przypisać dowolnego iPada dowolnemu uczniowi w klasie. Uczniowie wiedzą, jakich urządzeń użyć, ponieważ ich zdjęcia znajdują się na ekranach blokady. Mogą także uzyskiwać dostęp do treści osobistych za pomocą hasła lub łatwego do zapamiętania czterocyfrowego kodu PIN. Po zalogowaniu się uczniowie, zadania domowe, aplikacje i zadania pojawiają się dokładnie tak, jak je zostawili.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.