Ładowanie iPhone'a 4S z zamkniętego MacBooka Air


11

Czy iPhone powinien się ładować po podłączeniu do MacBooka Air, który sam jest podłączony do ładowarki?

Mój MacBook Air został zamknięty i podłączony do ładowarki sieciowej. Świeciło zielone światło na przewodzie zasilającym Podłączyłem iPhone'a 4S do portu USB MacBooka Air pod połączeniem MagSafe. Poszedłem spać. Kiedy obudziłem się siedem godzin później, iPhone był naładowany w 30%. Myślałem, że będzie na 100%.

Czy coś jest nie tak?

Odpowiedzi:


9

Nie jestem pewien co do MacBooka Air, ale w moim MacBooku Pro (połowa 2010 r.) Ładuje iPhone'a, jeśli MB jest aktywny (włączony i nie śpi), a także ładuje iPhone'a podczas snu, ale tylko wtedy, gdy iPhone był podłączono, zanim MB poszedł spać.

Jeśli twój MB zostanie wyłączony (nieaktywny i nie śpi), nie będzie ładował twojego iPhone'a.


AKTUALIZACJA

Jedna z aktualizacji OS X / MacBook w pewnym momencie musiała coś zmienić. Teraz, gdy MacBook jest podłączony i śpi, a Ty podłączasz iPhone'a, MacBook cicho się obudzi, zacznie ładować iPhone'a i zasnąć. Wszystko to dzieje się przy zamkniętej pokrywie.


3
Ktokolwiek głosował za moją odpowiedzią, proszę podać opinię, dlaczego. Chciałbym wiedzieć, co jest z tym nie tak.
Michal M

Jak sugerujesz, spróbuję podłączyć iPhone'a, gdy MacBook Air nie śpi, a następnie zamknę MacBooka Air na noc.
Thomas L. Holaday,

to się udało. MacBook Air chce działać jako zasilany koncentrator USB, ale najpierw muszę o to zapytać.
Thomas L Holaday,

Tak, mogę się z tym zgodzić. Miałem ten sam problem z naszym MBP (koniec 2011 r.). Zrozumiałem dokładnie to samo.
daviesgeek

4

Jeśli podłączysz się, gdy komputer śpi lub jest wyłączony (nawet jeśli jest podłączony do sieci), iPhone rozładuje się powoli

Ładowanie iPhone'a wymaga 1000ma, co jest więcej niż standardowe pobieranie 500ma z portu USB. Aby pozwolić wysokoprądowemu urządzeniu na zajęcie więcej, musi negocjować z maszyną hosta, co nie nastąpi, jeśli maszyna nie będzie aktywna.

Kiedyś byłeś w stanie przeglądać logi konsoli podczas podłączania iPhone'a, aby zobaczyć, jak przebiegają negocjacje. Nie jestem pewien, czy nadal tak jest


Czy odnosisz się do wymienionej tutaj specyfikacji ładowania akumulatora ?
Chris Frederick,

Jest to sposób na negocjowanie przez urządzenia, które będzie działać w przypadku urządzeń „pasywnych”, takich jak ładowarki, jednak, jak wspomniano, widziałem aktywny proces negocjacji zainicjowany między iPhone'em a MacBookiem
Kevin,

@Kevin, czy na pewno ładowanie iPhone'a wymaga 1000 mA? Większość komputerów robi tylko 500mA i przynajmniej u mnie ładowanie zarówno iPhone 3G, jak i nowego 4S jest w porządku.
Michał M.

Do zalecanego ładowania iPhone wymaga 1000 mA. Będzie ładował się powoli (jeśli nie jest używany) na 500mA. Może się okazać, że Twój port PC zapewnia więcej niż 500 mA, jeśli jest ostatnio dostępny, ponieważ wiele obsługuje urządzenia o większej mocy. Nawiasem mówiąc, iPad wymaga 2000mA i nie będzie ładować się wcale na porcie 500mA (i powie ci o tym po podłączeniu)
Kevin

3

Będzie się ładować tylko wtedy, gdy laptop jest aktywny, np. nie spać. Zapobiegaj zasypianiu komputera (musisz pozostawić otwartą pokrywę i ewentualnie dostosować ustawienia zarządzania energią) lub użyj adaptera do iPhone'a, aby podłączyć go bezpośrednio do gniazdka elektrycznego. Wybrałbym opcję 2, oszczędzam energię elektryczną.

Niedawno natknąłem się również na następujące akcesorium, jest dość schludne i prawdopodobnie dobrze by Ci służyło: http://twelvesouth.com/products/plugbug/


Ciekawe - nigdy nie widziałem wtyczki. Bardzo fajnie, jeśli masz tylko jedną wtyczkę!
JW8

+1 dla PlugBug. Chociaż tak naprawdę nie odpowiada na zadane pytanie, jest to bardzo sprytne rozwiązanie.
Michał M.

Nie jestem pewien, jak to nie odpowiedziało na twoje pytanie? IPhone nie ładuje się, gdy laptop śpi. Czy możesz podać
Gerry

@Gerry, pierwszą częścią twojej odpowiedzi były apropos mojego pytania, ale być może + Michał M ma na myśli inne pytanie. Dzięki za wskaźnik do wtyczki.
Thomas L Holaday,

@Gerry To nie jest poprawna odpowiedź, ponieważ MacBook może i będzie ładować iPhone'a podczas snu, jak wyjaśniłem w mojej odpowiedzi i co Thomas potwierdził.
Michał M.

2

Wygląda na to, że wraz z wprowadzeniem czipu uwierzytelniającego w kablu Lightning Apple wymaga komputera Macbook Air (MBA), aby ładować iPhone'a.

Odkryłem, że używając adaptera USB-Lightning na starym 30-pinowym kablu USB laptop ładuje mojego iPhone'a 5 z trybu gotowości. Testowałem to wiele razy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.