Ręcznie usuń nieużywane języki z macOS


3

Tak, wiem, że istnieją aplikacje takie jak Monolingual, Mackeeper, iCleanLanguage itp., Które mogą to dla mnie zrobić, ale czułbym się bardziej komfortowo, robiąc to sam, jeśli nie jest to zbyt trudne. Jak mogę to zrobić?

Również jeśli są inne pliki, które mogę ręcznie usunąć, aby zwolnić miejsce - daj mi znać.


2
Jest to duży problem, ponieważ system operacyjny i każda aplikacja zawiera 34 pliki .lproj, w których należy zlokalizować i usunąć. Bez względu na to, jak to zrobisz, istnieje ryzyko poważnego zepsucia systemu i nie poleciłbym tego.
Tom Gewecke,

2
Po tym, jak po raz pierwszy przełączyłem się na Maca, coś zepsuje, a ty będziesz mieć problemy i nie jest warte niewielkiej ilości miejsca, które oszczędza. Nie rób tego!
user3439894,

Odpowiedzi:


2

Pliki językowe dla każdej aplikacji są przechowywane w

APPL.app/Contents/Resources/LANG.lproj

Usunięcie ich w niestandardowych aplikacjach jest łatwe (zwłaszcza z poziomu terminala), w przypadku standardowych aplikacji należy najpierw wyłączyć SIP.

Miejsce uzyskane przez ich usunięcie może być jednak niewielkie, zajmują one około 1,3 GB w moim folderze Aplikacje z zainstalowanymi około 350 aplikacjami. Musisz także wykonać to ponownie przy każdym uaktualnieniu. Prawdopodobnie zyskasz więcej, usuwając kilka nieużywanych niestandardowych aplikacji.


2

Jak powiedział @Tom & @patrix, ręczne wykonanie tej czynności jest zarówno łatwe, jak i żmudne, szczególnie w przypadku korzystania z Findera.

Korzystanie z Monolingual jest moim zdaniem dość bezpieczne i znacznie łatwiejsze niż robienie tego samemu.

Jeśli jednak chcesz to zrobić za pomocą wiersza polecenia:

sudo find / \( -name *.lproj -and \! \( -name English.lproj -or -name en.lproj -or -name en_AU.lproj -or -name en_CA.lproj -or -name en_GB.lproj \) \) -exec rm -rf {} \;

To powinno działać, jeśli nie wpiszesz go ponownie, ale skopiuj i wklej. Ale to tylko przykład: może dogłębnie zepsuć system, ponieważ niektóre części aplikacji mogą być niestandardowe, mieć te części również podpisane kodem itp. Dobrym pomysłem może być zmodyfikowanie przykładu, aby wyszukiwanie nie było u nasady poziom, ale tylko w / Aplikacje.

Korzystanie ze specjalistycznej aplikacji zwykle pozwala uniknąć awarii na tym poziomie, ponieważ większość lepszych aplikacji do tego działania wykorzystuje czarne listy, które unikają dotykania znanych części problemowych. Jednojęzyczny nigdy nie dawał mi żadnych problemów i zyskał znaczną przestrzeń.

Należy pamiętać, że wymaga to bardziej niż innych działań, w których przygotowana jest kopia zapasowa; oraz w systemach operacyjnych> 10.10 Yosemite, że SIP jest wyłączony. Ponieważ przeszukuje wszystkie systemy plików, mądrym posunięciem będzie odmontowanie wszystkich innych woluminów przed powrotem do tego.

Pozwólcie, że jeszcze raz was ostrzeżę: specjalistyczna aplikacja do tego zadania będzie o wiele łatwiejsza: jeśli coś pójdzie nie tak, wiesz, kogo winić: programistę i siebie.

Podczas gdy usuwanie plików językowych jest jednym krokiem do przejęcia systemu plików z ograniczoną przestrzenią, istnieją inne kroki, być może preferencyjne. Zwiększenie kompresji HFS to jedno, a usuwanie rzadko używanych aplikacji, na które można patrzeć.


Uruchomiłem polecenie, które napisałeś, i uwolniło mnie to 32 MB. Znaleziono wiele plików .lprog, ale nie można ich było usunąć. Otrzymywałem: rm: „ścieżka do pliku”: Operacja niedozwolona
Peter

@Peter 2 możliwe opcje: Czy uruchomiono go jako sudo? Ponieważ zaczyna się od katalogu głównego /, będzie się czołgał wokół wielu plików chronionych SIP. Czy wcześniej było to wyłączone?
LangLangC,

Tak, ochrona SIP została włączona. Wyłączyłem go i jeszcze raz uruchomiłem polecenie, co uszkodziło mój system. Po zalogowaniu zobaczyłem czarny ekran i nic nie mogłem z nim zrobić, więc przywróciłem system. Ale jestem otwarty na wypróbowanie innych rozwiązań, jeśli takie istnieją.
Peter

@Peter Polecenie jest dość tępe i rygorystyczne. Aplikacje takie jak Monolingual i CleanMyMac używają czarnych list, aby uniknąć takich sytuacji. Ostatnim razem, gdy użyłem polecenia, usunąłem tylko aplikacje innych firm i tylko jedna aplikacja zmarła z tego powodu: jednojęzyczny! Użyj aplikacji. Aby zaoszczędzić więcej miejsca w aplikacjach na dysku, użyj przezroczystego kompresora HFS.
LangLangC,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.