Czy można podłączyć wyświetlacz Thunderbolt 3 1080p do portu Thunderbolt 2?


2

Mam urządzenie Thunderbolt 3, które jest monitorem LCD 1080p. Gdy urządzenie jest podłączone, profil systemu wyświetla listę monitorów jako wykorzystujących połączenie DisplayPort, a także kilka urządzeń USB 2, ponieważ to urządzenie ma funkcje ekranu dotykowego. Nie ma zewnętrznego źródła zasilania - zwykle jest zasilany przez połączenie Thunderbolt 3, gdy jest podłączony do rzeczywistego portu Thunderbolt 3.

Zastanawiam się, czy mogę podłączyć to urządzenie do komputera Mac z portem Thunderbolt 2 i używać go jako monitora? Teoretycznie jest to możliwe, ponieważ Thunderbolt 2 obsługuje DisplayPort i może zapewnić więcej niż wystarczającą przepustowość i moc dla monitora LCD 1080p. Byłoby miło, gdyby możliwości USB 2 tego urządzenia również działały, ale nic wielkiego, jeśli nie. Zasadniczo nie jestem pewien, czy taki adapter istnieje dla tego rodzaju rzeczy, ani czy działałby dla moich konkretnych potrzeb.

czy to możliwe? Na przykład, czy mogę użyć przejściówki Apple Thunderbolt 2 na Thunderbolt 3 + kabel męski na męski Thunderbolt 2, aby to osiągnąć? A może po prostu męski na męski kabel Mini DisplayPort?


Jaka jest marka i model tego wyświetlacza Thunderbolt 3?
Drivec

Niestety jest to urządzenie prototypowe / testujące, więc nie mogę podać żadnych szczegółowych informacji na jego temat.
GuyGizmo,

Odpowiedzi:


1

Nie, to nie jest możliwe. Thunderbolt 3 jest wymagany do obsługi zasilania (USB-PD) przez kabel Thunderbolt.

Ponieważ wyświetlacz nie ma zewnętrznego źródła zasilania, nie pomoże to w otrzymaniu sygnału wyświetlacza, ponieważ nie miałby zasilania.


Czy Thunderbolt 2 nie obsługuje dostarczania mocy?
GuyGizmo,

Jesteś tego pewien? Na przykład: apple.stackexchange.com/questions/124485/...
GuyGizmo

Mówiłem o zasilaniu monitora PC. Standard Thunderbolt pozwala na zasilanie bardzo podobne do tradycyjnych portów USB. Jest rzędu 10 W - nadaje się na przykład do ładowania smartfona. Do zasilania zwykłego monitora komputerowego nie wystarczy. Dzięki Thunderbolt 3 i USB-PD możesz dostarczyć do 100 W, co jest rodzajem mocy wymaganej dla pełnego monitora. Więc nie, chyba że mówisz o bardzo małym monitorze (np. Monitorze 5 ”), nie będziesz w stanie zasilać go przez TB2.
jksoegaard,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.