Jak mogę aktywować podgląd tekstu w widoku kolumny Findera dla dowolnego rodzaju pliku lub typu dokumentu


6

Naprawdę podoba mi się funkcja podglądu oferowana przez Finder w ostatniej kolumnie widoku kolumny. Jednak nie wszystkie typy plików lub typy dokumentów są powiązane z podglądem.

Na przykład, gdy mam plik ZAINSTALUJ (bez rozszerzenia pliku), typ dokumentu tego pliku to Po prostu Dokument, a kolumna podglądu zawiera tylko ikonę.

Jak zmienić zachowanie Findera w taki sposób, że podgląd pliku jest wyświetlany dla pliku ZAINSTALUJ ?

Odpowiedzi:


3

Podglądy kolumn w Finderze są w rzeczywistości zapewniane przez QuickLook , a nie Podgląd - podobnie jak ikony wyświetlające zawartość pliku, ikony CoverFlow i podgląd QuickLook właściwe wywoływane przez naciśnięcie Spacelub Cmd+Yna wybranym pliku.

QuickLook używa wtyczek do wyświetlania zawartości pliku - fragment kodu renderujący zawartość pliku i informujący serwer QuickLook, że może to zrobić (patrz Podręcznik programowania QuickLook, jeśli potrzebujesz szczegółów technicznych). Potrzebujesz wtyczek, ponieważ pliki mogą być danymi binarnymi - bez wiedzy o ich strukturze nie jest możliwa reprezentacja pliku - lub danymi tekstowymi wymagającymi przetworzenia - na przykład HTML, który prawdopodobnie wolisz wyświetlać podgląd, a nie jako surowe źródło. Muszą również być ograniczone do określonych, znanych typów plików (a dokładniej: jednolite identyfikatory typów, lub w skrócie UTI) z tego właśnie powodu - wtyczka renderująca dla HTML nie daje użytecznego podglądu JPEG. OS X zapewnia dość imponującą domyślną kolekcję tych wtyczek (znajdujących się w /System/Library/QuickLook), a instalowane aplikacje dodają własne (znajdujące się w samym pakiecie aplikacji /Library/QuickLooklub ~/Library/QuickLook). Możesz także dodać trochę siebie do tych dwóch ostatnich lokalizacji.

W przypadku plików tekstowych bez rozszerzenia problem polega na tym, że wbudowana wtyczka QuickLook do zwykłego tekstu systemu OS X nie jest do nich przypisana, ponieważ nie odpowiadają obsługiwanemu przez niego UTI. Istnieje jednak wtyczka QuickLook innej firmy, która dodaje tę funkcjonalność: QLStephen . Wystarczy go pobrać i zainstalować zgodnie z instrukcjami instalacji na GitHub i powinieneś zacząć.


Dzięki za odpowiedź! Pakiet QLStephen pozwala mi teraz uzyskać podgląd pliku INSTALL poprzez naciśnięcie spacji w Finderze. Jednak ostatnia kolumna w widoku kolumny nadal wyświetla tylko ikonę. Czy to też jest poprawka?
TriSSSe,

@Christian: Ach, drat, no - miniatury i pełne podglądy są tworzone w różnych procedurach. Irytujące jest to, że QLStephen robi tylko to drugie, to pierwsze jest niedziałającym kodem pośredniczącym w kodzie . Przepraszam, tęskniłem za odpowiedzią.
kopischke

@Christian: jeśli znajdę czas, rozwinę projekt i dodam tę część. Zaktualizuj także wersję 64-bitową - lepiej dla Lion. Nie wstrzymuj oddechu, tho.
kopischke 10.11.11
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.