Synchronizuj hasła Chrome z pękiem kluczy Apple iCloud


16

Czy istnieje narzędzie lub proces, w którym mogę eksportować / synchronizować moje hasła Google Chrome do pęku kluczy iCloud?


1
Napisałem program do odszyfrowywania haseł Chrome, mając nadzieję, że właśnie to zrobię (kopiowanie do pęku kluczy iCloud). Niestety wydaje się, że Safari ma specjalne uprawnienia, które pozwalają mu czytać i pisać z pęku kluczy iCloud. Zastanawiałem się nad napisaniem biblioteki do wstrzykiwania do Safari, która w zasadzie wiązałaby się z moją obecną funkcjonalnością i przejmowałaby możliwości Safari, ale trochę zmęczyło mnie to projektem. Myślę, że gdyby było na to zapotrzebowanie, mógłbym spojrzeć jeszcze raz.
Terry

1
@Terry czy możesz udostępnić program do eksportowania haseł Chrome? Wbudowany eksport nie działa dla mnie. Mac ma securitypolecenie interfejsu z pękiem kluczy, którego można używać do dodawania lub usuwania haseł. Chciałbym napisać skrypt securitydo synchronizacji haseł z eksportu Chrome. Idealnie robi to wszystko w pamięci, aby nie pozostawiać żadnych plików haseł na dysku.
zxlin

Odpowiedzi:


16

Stworzyłem małe narzędzie do dostarczania poświadczeń z Chrome do pęku kluczy macOS. Oto strona na github https://github.com/nntarasov/csv2keychain

Program współpracuje z narzędziem wiersza polecenia macOS o nazwie bezpieczeństwo z opcją add-internet-password. Przede wszystkim musisz ręcznie wyeksportować dane uwierzytelniające z chrome do pliku .csv. W Chrome jest taka funkcja. Pomysł jest więc bardzo prosty - lista poświadczeń z pliku jest dodawana do pęku kluczy systemu poprzez zabezpieczenia


To działa dobrze. Dziękuję Ci!
Benoit Mrx

1
Jesteś bohaterem!
Turbotanten,

oto kilka ważnych samouczków na temat eksportowania haseł z chrome macrumors.com/how-to/…
Lukas Liesis

6

Nie możesz już udostępniać haseł Google Chrome za pomocą pęku kluczy iCloud. Google Chrome 45 był ostatnim, który mógł to zrobić. Od tego czasu został usunięty jako opcja.

Być może skontaktowanie się z pomocą techniczną Google i przekazanie ich twórcom Chrome na Maca może coś zainspirować.

Do czasu ich zastąpienia zalecam użycie opcji innej firmy, ponieważ działają one z prawie każdą platformą i typem urządzenia. Takie jak LastPass, Dashlane, Roboform, Keepass, 1Password, Prywatność, brelok GNOME itp.

Mogą współpracować z pękiem kluczy i gromadzić hasła zapisane w Chrome. To jedyne dostępne rozwiązanie do automatycznej synchronizacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.