Czy istnieje skrót klawiaturowy do nawigacji o jeden poziom wyżej w Finderze?


51

W systemie Windows naciśnięcie klawisza Backspace w Eksploratorze spowoduje przejście do folderu nadrzędnego w oknie Eksploratora. Czy istnieje podobny skrót klawiaturowy do Findera w systemie macOS?


3
Spójrz na sekcję Skróty Findera w: Skróty klawiaturowe na komputerze Mac
3439894

5
Nawiasem mówiąc, Backspace w Eksploratorze Windows wróci do poprzedniego folderu, w którym byłeś (który może, ale nie musi być folderem nadrzędnym). Alt + ↑ służy do przejścia o jeden poziom wyżej.
Pan Lister,

Mam AppleTV i iPhone'a i zastanawiam się nad zakupem mojego pierwszego komputera Mac. Chodzi o to, że cały czas nawiguję o jeden poziom wyżej w systemie Windows. Widzę, że nie zaakceptowałeś odpowiedzi Monomeeth, czy to znaczy, że jest zła? Czy kiedykolwiek znalazłeś odpowiedź?
user312380

Odpowiedzi:


78

Ten, którego prawdopodobnie szukasz, to command ⬆︎skrót klawiaturowy, ponieważ ten zabierze Cię z powrotem do folderu nadrzędnego .

Aby zrobić to samo, ale w nowym oknie, użyj command control ⬆︎.

Jednak niektóre widoki oferują dodatkowe opcje. Na przykład w widoku Kolumny możesz po prostu użyć ⬅︎klawisza, aby wrócić do folderu nadrzędnego .

Ponadto możesz użyć command [skrótu klawiaturowego, aby przenieść Cię z powrotem do poprzedniego folderu, w którym się znajdowałeś (który niekoniecznie musi być folderem nadrzędnym).

Możesz także kliknąć prawym przyciskiem myszy tytuł w oknie Findera, aby wybrać dowolne miejsce na ścieżce pliku i przejść bezpośrednio do tej lokalizacji.

Na koniec możesz także dostosować pasek narzędzi, aby dodać przycisk Ścieżka.


5
Nieco pokrewna wskazówka: zwykle kiedy chcę przejść do mojego folderu domowego, po prostu klikam na pulpicie (= fokus ustawia się na Findera) i naciskam cmd + w górę. Działa to, ponieważ folder macierzysty pulpitu jest folderem domowym.
Jari Keinänen,

Sądzę, że ludzie z Apple zdecydowali, że nigdy nie powinno być przycisku Up.
Stephane,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.