EE zablokowało kartę SIM mojego skradzionego telefonu. Czy to uniemożliwi działanie trybu Lost?


0

W weekend w klubie nocnym skradziono mi iPhona 6s plus i od razu go aktywowałem, ale telefon był w trybie offline. Następnie zadzwoniłem do EE, aby zgłosić kradzież, a oni zablokowali kartę SIM, ale od tamtej pory zdałem sobie sprawę, że telefon musi połączyć się z Internetem, aby tryb Lost działał i blokował mój telefon oraz umożliwiał śledzenie, więc ja też zagrał w ręce złodzieja, blokując sim?

Odpowiedzi:


1

Jeśli Twój telefon został skradziony (a nie tylko go zgubiłeś), zrobiłeś właściwą rzecz, blokując kartę SIM, ponieważ działałaby ona również na każdym innym telefonie - po posiadaniu mogliby usunąć kartę SIM, włożyć ją do dowolnego inne urządzenie, a wówczas ponosisz odpowiedzialność za wszelkie powstałe koszty.

Zakładając, że Twój telefon jest chroniony hasłem, każdy, kto spróbuje go włączyć, nie będzie mógł uzyskać dostępu do jego zawartości ani zresetować telefonu, aby zachować go lub sprzedać. Jednak ze względu na trudność złodzieja próbującego ponownie włączyć zablokowane telefony, najprawdopodobniej Twój telefon zostanie już rozebrany na części i sprzedany za jego części.

Jeśli jednak zgubiłeś telefon i nie został on skradziony, to gdy telefon jest już w trybie offline, nic więcej nie mógłbyś zrobić. Nadal możesz przełączyć go w tryb utracony, zablokować lub zdalnie usunąć. Następnym razem, gdy urządzenie będzie w trybie online, te działania zostaną zastosowane.


Dzięki za odpowiedź, nawet nie zastanawiałem się nad włożeniem karty SIM do innego telefonu. Telefon został zdecydowanie skradziony i niestety nie miałem włączonego hasła, dlatego naprawdę chcę, aby tryb Lost został aktywowany, aby telefon został zablokowany. Mimo że jest offline, odkąd został zrobiony, wątpię, czy kiedykolwiek go odzyskam.
Abi,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.