Nieprawidłowa (ogólna) ikona aplikacji Docka dla komputerów Mac [duplikat]


15

Mam problem z aktualizacją do OS X 10.13.1 High Sierra na MBP 2017. Dla prawie wszystkich moich aplikacji jest wyświetlana ogólna ikona. Zobacz zdjęcie poniżej. Czy ktoś wie, jak to naprawić i odzyskać ikony aplikacji?

pulpit


2
wydaje się być epidemią ... apple.stackexchange.com/questions/307773/…
Tetsujin

Uruchamianie w trybie awaryjnym rozwiązuje ten problem. Bardziej szczegółową odpowiedź na te zduplikowane pytania napisałem
codingFriend1

Właśnie w odpowiedzi na „Oznaczone jako duplikat” i bardzo pedantyczny;), myślę, że zadałem to pytanie najpierw (4 grudnia kontra 5 grudnia), więc drugie pytanie to duplikat !!!! Tylko moja niedojrzała dziecinna strona zerkająca przez ... Poradzę sobie!
Leeser,

Odpowiedzi:


3

Spróbuj uruchomić ten skrypt powłoki sudo find /private/var/folders/ -name com.apple.dock.iconcache -exec rm {} \;


czy mogę znaleźć ikonę Terminala;)
Leeser

próbowałem, ale bez radości
Leeser

1
Prawdopodobnie będziesz musiał później zrestartować komputer.
Tetsujin,

Właściwie to zadziałało w przypadku lokalnego logowania, ale nadal stanowi problem dla mojego logowania do sieci (tj. Do sieci mojej firmy). Sprawdzę, czy ponowne uruchomienie działa i zaakceptuję odpowiedź, jeśli zadziała, ale jesteśmy w połowie drogi! Wrócę do ciebie w tym ...
Leeser

Próbowałem go zarówno przy logowaniu lokalnym, jak i logowaniu do domeny, ale zadziałało to tylko przy logowaniu lokalnym, ogólne ikony nadal istnieją w logowaniu do mojej firmy (domeny).
Leeser,

1
 1. Rekurencyjnie opuść drzewo katalogów w poszukiwaniu /private/var/folders/ścieżki i usuń dowolny plik o nazwie com.apple.dock.iconcache:

  sudo find /private/var/folders/ -name com.apple.dock.iconcache -exec rm {} \;
  
 2. Rekurencyjnie opuść drzewo katalogów w poszukiwaniu /private/var/folders/ścieżki i usuń dowolny plik o nazwie com.apple.iconservices:

  sudo find /private/var/folders/ -name com.apple.iconservices -exec rm -rf {} \;
  
 3. Zabij dockproces:

  killall Dock
  

1
Heh, dzięki temu jeszcze więcej ikon zniknęło dla mnie. Przypuszczam, że to musiało się zdarzyć przy następnym uruchomieniu.
Bluu

2
Najnowsze OS X, np. High Sierra, mają domyślnie włączoną ochronę integralności systemu; te polecenia, nawet w sudo, NIE usuwają potrzebnych plików / katalogów. Musisz wcześniej wyłączyć SIP; najprostszym sposobem jest uruchomienie w trybie odzyskiwania, uruchomienie terminala, wpisanie tych poleceń (oczywiście „killall Dock” nie jest potrzebny) i ponowne uruchomienie w trybie normalnym. To działało dla mnie.
Maurizio Loreti

Dodałem również touch Applications/*i find Applications -name Info.plist -exec touch {} \;przed ponownym uruchomieniem.
Maurizio Loreti

0

Uruchomienie naprawy dysku poza trybem odzyskiwania rozwiązało ten problem. Uruchom ponownie, trzymając Command-R. Wybierz Naprawa dysku z menu. Wybierz i odmontuj Macintosh HD (jeśli to konieczne). Wybierz Pierwszą pomoc i uruchom ją. Uruchom ponownie z Apple Menu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.