Nowy Macbook Pro - usuń „sierra”, zainstaluj „sierra”


2

Jak ominąć znak drogowy „nie wchodź”, który powstrzymuje mnie przed instalacją „Sierra” zamiast „High Sierra”?

Uruchomiłem tryb ratunkowy i usunąłem oryginalną instalację „High Sierra”, ale uruchamianie z pamięci USB za pomocą instalatora „Sierra” wciąż daje mi „nie”.

Odpowiedzi:


4

Jeśli Twój MacBook Pro został fabrycznie zainstalowany z systemem macOS High Sierra, nie możesz przejść na starszą wersję systemu operacyjnego, ponieważ firma Apple go ograniczyła. Nie masz innego wyboru. Musisz z tym żyć.


To nie do końca prawda. MacBook Pro z połowy 2017 r. Pierwotnie był dostarczany z systemem macOS 10.12.5 (16F2073). Dlatego powinna być możliwa instalacja Sierra.
klanomath

@klanomath Odpowiedź nadal jest prawidłowa, że ​​na każdym komputerze Mac, który jest fabrycznie zainstalowany, nie można obniżyć wersji niższej niż oryginalna wersja systemu operacyjnego.
Shiri,

2

Nie możesz obniżyć wersji. Zamiast tego wykonaj kopię zapasową wszystkich aplikacji i danych, wyczyść komputer Mac i migruj rzeczy z powrotem po zainstalowaniu Sierra.

Mogą wystąpić problemy, jeśli niektóre programy lub dane zostaną uaktualnione do nowego formatu lub lokalizacji.

W najgorszym przypadku konieczne będzie ponowne uaktualnienie do High Sierra i wyeksportowanie problematycznych danych.


Nie próbuję obniżyć wersji. Maszyna odmawia uruchomienia instalatora Sierra.
Tink

1
@tink Jeśli Twój Mac jest dostarczany z systemem macOS High Sierra, oznacza to, że nie instalujesz żadnej wersji systemu macOS niższej niż wersja, z którą został dostarczony.
Monomeeth

@Monomeeth MacBook Pro z połowy 2017 r. Pierwotnie był dostarczany z systemem macOS 10.12.5 (16F2073). Powinno być więc możliwe zainstalowanie Sierra (z wyjątkiem niektórych nowszych firmware'ów to uniemożliwia ... jeśli to w ogóle możliwe - naprawdę tego nie wiem)
klanomath

@klanomath - ten, który wylądował dziś na moim biurku, aby skonfigurować nowego pracownika, przyszedł z High Sierra wstępnie zainstalowany z zapieczętowanego pudełka.
Tink

1
@klanomath Najnowsze modele zaczęły być dostarczane z systemem macOS High Sierra i mają nowsze oprogramowanie.
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.