Pozbądź się komunikatu „Nie można dołączyć do sieci Wi-Fi…”


22

Jak mogę pozbyć się tej wiadomości?

Wiadomość

Próbowałem klikać zarówno przyciski „Anuluj”, jak i „Uruchom diagnostykę”. Próbowałem także wyłączyć i włączyć Wi-Fi. I nie chcą, aby ponownie uruchomić mój mac jak istnieją pewne ważne procesy uruchomione.

Używam MacBooka Pro (Retina) - macOS High Sierra 10.13.1


4
Aby to wyjaśnić, kliknięcie przycisku „Anuluj” i „Uruchom diagnostykę” nic nie robi?
Jake3231,

@ Jake3231 Rzeczywiście nic się nie dzieje po kliknięciu jednego z nich. Być może mógłbym zamknąć proces z Monitora aktywności, ale nie wiem, jak nazywa się proces za tymi oknami ...
Cajuu '

Myślałem o tym samym, ale nie jestem pewien, jak ten proces mógłby się nazywać. Jeśli ktoś zna prawidłowy proces, byłoby dobrze.
Jake3231,

1
Czy próbowałeś wyłączyć WiFi i Bluetooth zarówno na komputerze Mac, jak i na urządzeniu iOS?
John Keates,

@Cajuu ', Jak udało ci się to zawiesić?
Pacerier

Odpowiedzi:


30
  1. Przejdź do Spotlight (szkło powiększające w górnym rogu) / Finder> Monitor aktywności
  2. Wyszukaj SystemUIServer w zakładce CPU za pomocą paska wyszukiwania znajdującego się w prawym górnym rogu
  3. Siła rzuć to

3
Możesz także spróbować killall SystemUIServerw terminalu.
usandfriends


1

Wybierz Preferencje systemowe> Sieć> Zaawansowane ...

Wybierz kartę Wi-Fi, a zobaczysz listę Preferowanych sieci. Wybierz z listy szkodliwą sieć Wi-Fi i kliknij przycisk minus, aby ją usunąć.

Teraz, kiedy klikniesz Anuluj w tym wyskakującym okienku, nie powinno się ponownie pojawiać.


Nie wygląda na to, że to działa. Problem nadal występuje
Cajuu '

1
Może to być trochę przesada, ale ... Przejdź do Preferencji systemowych> Sieć. Znajdź tę sieć na liście, a następnie odznacz „Automatycznie dołącz do tej sieci”. Następnie wyłącz Wi-Fi. Następnie przejdź do Zaawansowane ... odznacz „Pamiętaj sieci, do których ten komputer dołączył”, a następnie wybierz tę sieć i kliknij przycisk minus. Następnie ponownie włącz Wi-Fi.
Paul Brady,

1

Postępowałem zgodnie z wieloma wskazówkami zawartymi w różnych blogach Apple / Mac. Zrobiłem wszystkie oczywiste i logiczne wskazówki, router, wyłączanie, włączanie Wi-Fi i mój MacBook Air nie łączyłyby się z moją siecią bezprzewodową ani przez hotspot Bluetooth z mojego telefonu. Łączyłby się przez Bluetooth, nawet wysyłając żądanie parowania tylko w celu rozłączenia. Podczas wyboru sieci nie mogłem załadować nazwy sieci

Tak więc podłączyłem iPhona (miałem aktywne połączenie z moją siecią bezprzewodową) przez USB jako opcję w mojej sieci na komputerze Mac. Następnie poszedł do: Preferencje systemowe> Sieć. Pod lokalizacją poszedłem do Edytuj lokalizację, utworzyłem lokalizację o nazwie „Bez tytułu”. Zamiast Automatic wybrałem „Untitled”. Natychmiast otrzymałem prośbę o hasło do mojej sieci. Jestem teraz połączony, a lokalizacja domyślnie ustawiona jest na Automatyczna. Usunąłem połączenie iPhone'a i jestem gotowy do pracy. To nie było ładne, ale zadziałało.


Lub mój inny ulubiony: połącz przez telefon z Wi-Fi, a następnie połącz przez telefon z Bluetooth. Hacky, ale czasem działa :)
rogerdpack
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.