Gdzie są przechowywane preferencje wymuszonego kliknięcia?


2

Podobnie jak w innych, doświadczam problemu, w którym Force Click nie działa, aby wyświetlić okno wyszukiwania, nawet w rodzimych aplikacjach Apple, takich jak Safari. Jednak na dodatkowym koncie użytkownika funkcja Force Click działa zgodnie z oczekiwaniami, a panel Preferencje systemowe wygląda dokładnie tak samo.

Gdzie macOS (w tym przypadku 10.13.1) zapisuje preferencje dotyku wymuszenia i jak je zresetować?

Czy może to być związane z faktem, że czasami Cmd + Ctrl + D nie działa na moim koncie (mimo że nie ma sprzecznego wpisu w Klawiaturze → Skróty)?

O ile mi wiadomo, nie mam programów innych firm modyfikujących gładzik / klucze.


Sugerowałbym, aby ponownie wybrać „Wymuś kliknięcie jednym palcem” w obszarze „Wykrywanie i wykrywanie danych” w ustawieniach gładzika. Miałem podobny problem i to rozwiązało to dla mnie.
Jake3231

Dzięki @ Jake3231 próbowałem tego i nie rozwiązuje problemu. Należy pamiętać, że dotknięcie 3 palcami działa również na moim koncie.
zeeMonkeez

Odpowiedzi:


2

Wszystkie twoje ustawienia są przechowywane w czymś, co nazywa się domyślne system, który w swoim rdzeniu to kilka .plist pliki w folderze Biblioteka: ~/Library/Preferences/whatever.plist.

Możesz je zmienić za pomocą defaults polecenie w Terminalu, chociaż zazwyczaj dobrym pomysłem jest najpierw zamknąć odpowiednią aplikację. Zmiana ustawień systemowych prawdopodobnie nie zacznie obowiązywać, dopóki się nie wylogujesz. Aby uzyskać więcej informacji, uruchom man defaults w Terminalu.

Spróbuj tego polecenia:

defaults read -g | grep trackpad

To powinno pokazać ustawienia związane z gładzikiem. Nie mam gładzika Force Touch, ale oto co otrzymuję:

"com.apple.trackpad.forceClick" = 1;
"com.apple.trackpad.scaling" = "0.6875";
"com.apple.trackpad.scrolling" = "0.3125";

Teraz trochę rozwiązywania problemów.

Zanim przejdziesz dalej, dobrze jest powielić swój globalny plik preferencji, ~/Library/Preferences/.GlobalPreferences.plist, w przypadku utraty niektórych ustawień, które chcesz zachować.

Aby sprawdzić, czy jedną z tych preferencji jest problem, spróbuj zrobić to z każdą preferencją, którą otrzymałeś z poprzedniego polecenia:

defaults delete -g com.apple.trackpad.forceClick

oczywiście zastępując go właściwym. Prawdopodobnie będziesz musiał się wylogować i wrócić, aby zobaczyć zmiany.

( Ważna uwaga : Polecenia terminalu ogólnie nie pytaj o potwierdzenie przed robieniem rzeczy. Zakładają, że wiesz, co robisz, co jest dobre i dobre, dopóki tego nie zrobisz, lub nie zrobisz literówki.)


Dzięki. Przypuszczam, że moje prawdziwe pytanie brzmi: jakie są preferencje, które mogą zakłócać te ustawienia gładzika? usuwanie lub zmiana prefiksów trackpada zapisanych w .GlobalPreferences.plist nie wydaje się mieć wpływu na funkcjonalność.
zeeMonkeez

Hm. Co się stanie, jeśli zmienisz nazwę lub poruszysz całość .GlobalPreferences.plist?
SilverWolf
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.