Jak mogę sprawdzić, jaką wersję Mobile Safari mam na iPadzie?


33

Chciałbym wiedzieć, jaką precyzyjną wersję Mobile Safari ma iPad, którego używam. Czy jest jakiś sposób, aby się dowiedzieć (najlepiej z samego urządzenia)? Wygląda na to, że w Safari Mobile nie ma żadnego menu, a zatem nie można wybrać „Informacje”. Jeśli przejdziesz do Ustawienia | Safari, widzisz różne przydatne rzeczy, ale nie „Informacje”, „Wersja” lub podobne, co mnie zaskoczyło.


1
+1 dobre pytanie. Najwyraźniej Safari nie obsługuje żadnego ze stron about: pages pl.wikipedia.org/wiki/About_URI_scheme
Thilo,

Odpowiedzi:


8

Ponieważ odpowiedź Rossa McNaba wydaje się już nie działać ...

Dodaj tę stronę (lub dowolną) do zakładek - następnie edytuj zakładkę - nazwij ją jak chcesz, ale zmień adres URL na ...

javascript:alert(navigator.userAgent)

Teraz możesz sprawdzić swojego agenta użytkownika w dowolnym momencie z zakładek - dzięki Apple!

Lub jeśli jest to tylko szybki, jednorazowy czek, który chcesz i masz połączenie z siecią, zrób to, co pierwotnie napisał TJ .


2
To już nie działa, ponieważ bieżące wersje safari blokują javascript przed uruchomieniem w pasku adresu.
r3wt 27.04.18

1
@ r3wt - Działa dobrze w Safari na iOS . Zauważ, że odpowiedź Billy'ego nie wymaga wykonywania z paska adresu. Tworzy bookmarklet, a następnie uruchamia go. To nadal działa, gdy nie zapisuje powyższego bezpośrednio w pasku adresu.
TJ Crowder

16

Jedyny sposób, w jaki znalazłem sposób Rossa McNaba, był znacznie lepszy, ale niestety już nie działa (dzięki, Apple); Sposób Billy Moon działa, ale jest nieco niezręczny w przypadku jednorazowych kontroli.

Innym sposobem na to jest skorzystanie z zewnętrznej strony internetowej (jest wiele do wyboru, wystarczy wyszukać „co to moja przeglądarka”), która zgłosi mi mój user-agentciąg znaków.

Na przykład te strony poinformują mnie, że mój user-agentciąg to:

Mozilla / 5.0 (iPad; U; CPU OS 4_3_5 jak Mac OS X; en-gb) AppleWebKit / 533.17.9 (KHTML, jak Gecko) Wersja / 5.0.2 Mobile / 8L1 Safari / 6533.18.5

... z którego mogę stwierdzić, że korzystam z Mobile Safari 5.0.2.


Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że odpowiadasz na swoje pytanie, ale potwierdzam: tak, to byłby jedyny sposób. Możesz skondensować listę wersji iOS i zainstalowanego Mobile Safari i użyć go w celach informacyjnych, jeśli nikt inny tego jeszcze nie zrobił ...
Gerry

@ TJCrowder, prawdopodobnie powinieneś zaakceptować własną odpowiedź - to najlepszy sposób na zrobienie tego, o co prosiłeś.
JW8,

8

Możesz pobrać ciąg userAgent bez odwiedzania zewnętrznej strony internetowej, wpisując następujące polecenie w pasku adresu Safari (gdzie normalnie wpisujesz adres URL):

javascript:alert(navigator.userAgent)

Musisz wpisać dokładnie tak, jak tutaj, dopasowując wielkość liter i interpunkcję.

Pojawi się wyskakujące powiadomienie z pełnym ciągiem znaków użytkownika, który zawiera numer wersji Safari i iOS.


Co. Było. Myślę? Oczywiście javascript:pseudo-protokół i navigator.userAgent.
TJ Crowder

4
Niestety, przestało to działać, jak zauważył Billy Moon . W dzisiejszych czasach musisz utworzyć zakładkę, wrócić i edytować ją, aby zmienić lokalizację na javascript:alert(navigator.userAgent)bit, a następnie postępować zgodnie z zakładką - to nadal działa.
TJ Crowder

2
@ Ross: Dostaję komunikat „Nie można uruchomić skryptu: Safari nie może uruchomić skryptu, ponieważ JavaScript nie może być używany w ten sposób” wiadomość ..
działa

7

Żadna z odpowiedzi w javascript nie działała dla mnie. Znalazłem prostszy sposób! Istnieje kilka „jaki jest mój adres IP?” stron tam, takich jak ta . Strony te podają Twój adres IP oraz, w niektórych przypadkach, przeglądarkę, system operacyjny i aktualność przeglądarki.


„Żadna z odpowiedzi javascript pracował dla mnie” Huh? javascript:alert(navigator.userAgent)zdecydowanie działa.
TJ Crowder

3
@ TJCrowder, że rozwiązanie js nie działa dla mnie na Mobile Safari 8 na iOS 8.1 - pobierz, Safari cannot run the script because JavaScript is not allowed to be used this way.ale jeśli zapiszę zakładkę, a następnie edytuję zakładkę za pomocą tego rozwiązania js, to działa.
Billy Moon,

2
@BillyMoon: I niestety, mogę to potwierdzić na iOS 8.1.2, najwyraźniej to zabroniły. Sugeruję opublikowanie obejścia zakładki jako odpowiedzi.
TJ Crowder

1

Możesz odwiedzić http://spiderip.com, aby sprawdzić agenta użytkownika i wersję safari


2
Czy możesz wyjaśnić, dlaczego to działa, a nie tylko link. Sam link daje mi do myślenia o wirusach i
trojanach

Działa to, ponieważ na każde żądanie przeglądarka wysyła te informacje do serwera WWW. Ale zwykle tego nie widać, a ta strona internetowa „odzwierciedla” informacje przekazane za pośrednictwem żądania.

0

Przydatna alternatywa, jeśli chcesz skopiować i wkleić te informacje / już tam jesteś: podłącz iPada do komputera Mac (przy założeniu platformy!) I OSX Safari, zdalnie debuguj urządzenie i skopiuj Agenta użytkownika z panelu zasobów w obszarze Nagłówki żądania .

Włącz zdalne debugowanie:

  • W okienku Preferencje Safari OSX w obszarze Zaawansowane zaznacz pole wyboru Pokaż menu rozwijania na pasku menu.
  • W iDevice: Ustawienia> Safari> Zaawansowane

http://moduscreate.com/enable-remote-web-inspector-in-ios-6/


1
Dzięki za to. Zajęło mi trochę czasu, aby stwierdzić, że panel zasobów znajduje się na prawej krawędzi ekranu (nie na karcie Zasoby).
akauppi

Niestety nadal nie otrzymałem żadnych dokładnych wersji w ten sposób. Po prostu iOS 9.3.2, który i tak znałem. Więc chociaż podobała mi się twoja odpowiedź, niekoniecznie polecam ją innym. Nadzieję, że rozumiesz. , o
akauppi,

0

Z jakiegoś powodu javascript:alert(navigator.userAgent)nie działało. Próbowałem, ale dostałem błąd od Safari, mówiąc, że jest niedozwolony (testowany na iOS 12).

Zdarzyło mi się być na jsfiddle.net, wpisanie go tam zadziałało :)

jsfiddle.net to witryna internetowa, w której można pisać w JavaScript. A ponieważ JavaScript pochodzi ze strony, a nie bezpośrednio z przeglądarki, można go wyświetlać.


-1

Użytkownicy iOS (np. iPad, iPhone, iPod touch) mogą przeglądać wersje Safari i WebKit , odwiedzając „Jaki jest mój agent użytkownika”


Obawiam się, że już nie mogą, ponieważ podany adres URL przekierowuje teraz do usługi zapytań Whois. Zamiast tego użyj linku w odpowiedzi Johna lub wybierz zakładkę JS, jak pokazuje TJ Crowder.
collapsar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.