Jak sformatować nowy wewnętrzny dysk twardy w MacBooku Pro


1

Właśnie zastąpiłem oryginalny dysk twardy w moim późnym 2011 MacBooku Pro dyskiem SSD.

Zrobiłem Command-Option-R procedura uruchamiania, aby zainstalować system operacyjny od podstaw, jednak gdy próbuję użyć narzędzia dyskowego do ponownego sformatowania dysku, pojawia się tylko partycja przywracania Internetu o pojemności 2 GB disk1s1.

Jeśli otworzę terminal i wykonam polecenie diskutil list Mogę jednak zobaczyć nowy dysk disk1 na 1,1 TB.

Jak mogę sformatować nowy dysk, aby móc zainstalować (najnowszy) system operacyjny?

Odpowiedzi:


1

Niestety interfejs użytkownika Narzędzia dyskowego dołączony do systemu Mac OS stał się prawie bezużyteczny (jak już odkryłeś), ale gruntowna praca nadal może być wykonana w Terminalu.

Jeśli chcesz zakasać rękawy i zabrudzić ręce, odwiedź tę stronę z AppleGazette: http://www.applegazette.com/mac/pro-terminal-commands-using-diskutil/

Najpierw spróbuję po prostu wymazać dysk i sprawdzić, czy to doprowadzi cię do miejsca, w którym musisz być. Na wspomnianej stronie przewiń w dół do sekcji „Formatuj i wymaż dyski z diskutilem” i przeczytaj o formatowaniu i formatowaniu. Najpierw spróbuj i zobacz, co się stanie.

Jeśli masz problemy z formatowaniem / formatowaniem, spróbuj podzielić dysk na partycje. Aby to zrobić, przewiń w dół do sekcji „Partition Drives with diskutil” i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jeśli zostanie to wykonane poprawnie, powinno to podzielić dysk na partycje i sformatować go w jednym kroku.

Powodzenia!


Użyłem twojego linku, ale to było w rzeczywistości prostsze niż sugerowałeś, ponieważ nie musiałem go dzielić, musiałem go tylko usunąć, więc zrobiłem „diskutil eraseDisk JHFS + Macintosh HD”, jeśli edytujesz / dodajesz aktualizację do twoja odpowiedź to zaakceptuję. Akceptuję to, ponieważ jest to jednak mylące (lub zbyt skomplikowane) dla kogoś, kto przychodzi tutaj z tym samym problemem.
jaz9090

@ jaz9090: Dziękujemy za opinię! Odpowiednio zaktualizowałem swoją odpowiedź.
TrustableMe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.